09.12.2016

The moment of adevăr: stelist sau dinamovist? :D

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Profit de ideea foarte mișto cu derbyul dintre bloggerii dinamoviști și steliști, ca să mai bag, firește, un sondaj acilea la mine :)) Nu de alta, dar, după ce v-am pus tot felul de întrebări despre bloguri, mailuri, bani și alte chestiuni importante, dar nu decisive, a venit momentul să întreb întrebarea esențială, care a schimbat destine și care face să se cutremure ontologicul multora dintre noi: sunteți steliști sau dinamoviști? :)) Ca să știu cum stăm cu audiența ”sportivă” acilea pe blog :D

Îmi cer scuze de pe acum suporterilor altor echipe că nu sunt trecuți în sondaj, dar ideea e să văd cum se împarte gașca mișto a cititorilor mei între cele două echipe. Data viitoare (căci da o să mai fie :D) bag și alte echipe, că așa e frumos. Feel free să băgați în comentarii câte un apel de susținere pentru altă echipă, chiar vă rog să faceți asta :)) Dar fără UE, vă rog, că ați strica feng shuiul acestei postări buclucașe :))

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Și dacă hateri bat la geam, tristețea mi se scurge…

Vă invit la o preafrumoasă ”Leapșă cu o carte”

27 comentarii

  1. marți, 12 aprilie 2011, 08:20

    Am bagat primul vot la dinamovisti. N-aveam cum sa ratez postarea asta. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 12 aprilie 2011, 08:21

    Steaua…clar

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 12 aprilie 2011, 08:23

    Avand in vedere preferintele baietilor nostri, Steaua! Sunt majoritari la noi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. Lumi 12
    marți, 12 aprilie 2011, 08:24

    [img]http://www.suportersteaua.net/photoplog//images/40685/1_Wallpaper_Red-Blues-UP_fcsteauaro_753544068.jpg[/img]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 12 aprilie 2011, 08:28

    se vede ca majoritatea cititorilor tai sunt stelisti :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 12 aprilie 2011, 08:33

    Stelist de fel, nu că am fost convins de asta dar crescut in ambientul ăsta m-am conformat , asta ca să primesc mâncare și apă fără să-mi stea în gât.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 12 aprilie 2011, 09:50

    Inca 0.1% dinamovist. Nu pentru mult timp, ce-i drept :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 12 aprilie 2011, 09:56

    am votat si eu dar cu rusine! adica si daca eram dinamovist mi-era rusine in situatia in care se afla cele 2 echipe:(

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 12 aprilie 2011, 10:02

    NE-MICROBIST :)) In primul rand mi-e rusine sa tin cu o echipa in fotbalul romanesc, poate ca sunt prea dur, dar asta e realitatea.
    Prefer sa ma uit la Wrestling, e un show mai tare. Apropo, pe 21 Vine cineva la Wrestling in Bucuresti?:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 12 aprilie 2011, 10:05

    Am votat cu steaua desi nu cred ca m-am mai uitat la vre-un meci in ultimii 15 ani :)

    Nu prea sunt eu cu fotbalul dar sa zicem ca Ducadam merita votul meu… si vremurile de altadata.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 12 aprilie 2011, 10:16

    Eu am votat cu steaua. Si de abia astept bwinderbyul. O sa fie super misto.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. marți, 12 aprilie 2011, 11:04

    Eu ma bag numa de-al drecu: am votat „inca o intrebare nesimtita” si spun doar atat: Am suflet alb si inima violeta!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. marți, 12 aprilie 2011, 12:24

    Steaua, Universitatea si Poli Timisoara sunt miezul Ligii 1.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. marți, 12 aprilie 2011, 13:15

    @pato : corect.
    p.s. pe când un sondaj care să cuprindă şi Poli?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. marți, 12 aprilie 2011, 13:38

    Nici una, nici alta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. marți, 12 aprilie 2011, 14:09

    Pare-se ca ai cititori mai dezghetati. Nu ca ne-am fi asteptat la altceva.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. marți, 12 aprilie 2011, 14:51

    Procentul o sa se duca spre 4:1

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. marți, 12 aprilie 2011, 15:10

    Ha, ha, ha!
    Hai Otelul Galati!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. marți, 12 aprilie 2011, 16:04

    Haide U! Haide U! Unica iUbire pentU noi esti tU! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. marți, 12 aprilie 2011, 17:51

    Nu imi tin cu nici-o echipa, nu ma uit la meciuri dar imi place sa joc fotbal.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. Andreea Patru
    marți, 12 aprilie 2011, 18:59

    Rapid!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. marți, 12 aprilie 2011, 21:20

    Nu mai ma uit la meciuri in campionatul romanesc… dar dupa cum ai spus si tu… M-a facut mama stelist :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. miercuri, 13 aprilie 2011, 00:54

    rapidist pana la retrogadare :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. miercuri, 13 aprilie 2011, 08:35

    Steaua cât se poate de răspicat am zis! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. miercuri, 13 aprilie 2011, 12:31

    pai lumea se imparte numai in stelisti si dinamovisti? restul nu conteaza?
    ai ghicit ce am votat :D ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. miercuri, 13 aprilie 2011, 16:39

    Dinamovist, desi urmaresc rugby :)) tot dinamovist sunt :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde