26.07.2016

Decret: Timișoreana se bea cu timișoreni în Timișoara!

Am deosebita plăcere (și zău dacă fac mișto, nici măcar juma de milimetru, căci fantastic ce tare îmi place să mă duc la oamenii ăia faini de acolo) de a vă informa că pe 12 aprilie, de la orele 18.00 trecute fix, la Porto Arte, în minunatul oraș Timișoara, vă invit să ne întâlnim ca să, firește, BEM BEREEEEEEEEE :))

Mai precis Timișoreana a decis că unii dintre noi ne pricepem la degustat sucul de hamei și că știm aprecia la adevărata valoare licoarea cu pricina, așa că o să ne facă cinste (la modul responsabil, așa cum trebe băută berea) cu niște Timișoreana filtrată sau nefiltrată, după gust :D Iar eu, ca blogger oficial al excelentei inițiative Drumul Mingii mă voi strădui să vă arăt că bloggingul și Timișoreana merg excelent halbă-n gură, pardon, mă scuzați, mână-n mână :))

Așa că, dragi bloggeri și twitteriști timișoreni, vă rog să îmi dați un mail pe cristi.china pe gmail cei care doriți să fiți prezenți la minunata întâmplare, ca să întocmesc și eu un tabel de prezență, căci, chinezu fiind, îmi place să lucrez organizat și conștiincios și atunci când vine vorba de băut bere cu oameni faini :))

IMPORTANT: Cum sunt un mare fan al băutului responsabil, deși nu par la prima vedere, știu :D, spun din start că nu vreau să văd nici o persoană sub 18 ani pe acolo. Sorry, dar nu se poate. Și dacă vă supărați pe mine, atunci aduceți-vă aminte că oricum voi sunteți câștigătorii pe termen mediu și lung :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Chinezu has left the Chinese Garden

Ah, ce o sa vă plictisesc acum cu Roșia Montana…

25 comentarii

  1. joi, 7 aprilie 2011, 09:42

    Ma poti oferii drept ‘soferitza’ de ocazie?:)) In caz ca o sa calci stramb :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 7 aprilie 2011, 15:28

    Pana vii in Mures, la noi, ajungem si noi la majorat si putem sa mirosim si noi halba.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 7 aprilie 2011, 16:02

    Numai timisoareni primesti?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 7 aprilie 2011, 18:54

    hehe :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 7 aprilie 2011, 18:58

    macar sa bei prntru noi toti cate o bere

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 7 aprilie 2011, 20:05

    @Daniela
    da’ ce, taxi nu este in timisoara? :)))))))

    @Cristina Sabau
    primim si externi, ca suntem de treaba cand bem bere :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 7 aprilie 2011, 21:14

    Suna bine… :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 7 aprilie 2011, 22:54

    Atunci ne vedem marti :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. vineri, 8 aprilie 2011, 02:19

    Nu-ți mai trimit mail, confirm aici … e bine ? :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. vineri, 8 aprilie 2011, 08:17

    Timisoreana = my favourite

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. vineri, 8 aprilie 2011, 08:21

    @Alexandra
    normal sa suna bine, dar intrebarea este te asteptam si pe tine sau nu? :))

    @Cristina @Miscellaneous
    no bun, va astept :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. vineri, 8 aprilie 2011, 09:26

    Eu am sub 18 ani. :( Astept sa faci si o iesire la suc in Timisoara

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. vineri, 8 aprilie 2011, 10:48

    Sa saluti ospatarita aia frumoasa de la porto arte. Ii spui ca o saluta ala micu’ de la Amir din sala :)). Si sa bei o nefi si pentru mine. Frumos acolo! Vreau ACASA!!!!! :((

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. vineri, 8 aprilie 2011, 15:05

    Blog am, din Timisoara sunt, din fericire am peste 18 ani si dupa toate astea imi place ocazional sa mai consum si bere. E clar…..trebuie sa ma mai gandesc :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. vineri, 8 aprilie 2011, 15:20

    Prezenta si la apel :)
    Sa-ti mai trimit si email?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. vineri, 8 aprilie 2011, 15:50

    @chinezu Evident ca sunt, doar ca vroiam sa fiu amabila. :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. vineri, 8 aprilie 2011, 15:54

    @neonu
    da’ la ce sa te mai gandesti, mah? io zic ca e destul de sexy imaginea mea cu o timisoreana in mana :))))))))

    @Crina Dragomir
    marcat :D

    @Daniela
    no asa :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. vineri, 8 aprilie 2011, 19:33

    Mai trece unu cu buletin de Arad pe lista, nu o las pe Cristina sa vina singura :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. vineri, 8 aprilie 2011, 19:37

    Eu am buletin de Caracal. Pot sa vin?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. vineri, 8 aprilie 2011, 23:42

    Anunț că voi întârzia un picuț, că am cursuri la facultate până la 18:00 :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. sâmbătă, 9 aprilie 2011, 21:07

    Da, o sa fiu acolo…E prima mea iesire de genul in calitate de blogger invatacel si mi-ar face placere sa cunosc persoane care pe langa multe alte ocupatii, au si una comuna cu a mea….ne vedem acolo :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. duminică, 10 aprilie 2011, 16:42

    No, dacă ne rogi așa frumos, ar fi o nesimțire din partea mea să refuz; nu?

    Ne vedem jo– marți!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. marți, 12 aprilie 2011, 12:52

    Sper sa mai fie loc si pentru o trenderita foarte racita, deseara…

    Ne vedem! :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. marți, 12 aprilie 2011, 14:42

    Eu nu reusesc sa ajung in seara asta, nu ma sint prea bine, m-a luat o raceala zdravana:D patesc ca oamenii inteligenti care racesc cand e cald afara :P :)) imi pare tare rau, mi-ar fi placut sa va cunosc, sper sa fie si alte ocazii :) oricum, have fun diseara :) sper sa vad pe blogurile voastre impresii:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. vineri, 6 mai 2011, 11:09

    A fost buna?? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde