09.12.2016

Câte bloguri răsfoiți într-o zi?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Observați, sper, că nu am zis citiți, căci știu că în 99% din cazuri nu le citiți, ci doar le răsfoiți :)) Așa că sunt curios (știți că am io curiozitați de astea ciudate :D) cam câte bloguri citesc cei care îmi fac onoarea să mă citească, pardon, răsfoiască, și pe mine :)) Mulțam :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Astăzi, cu voia dumneavostră, vorbim un pic despre Inna

Cum vi se pare Drumul Mingii până acum?

18 comentarii

  1. miercuri, 6 aprilie 2011, 08:38

    Se pare ca trebuia sa creezi poll-ul cu numere mai mari. :p

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 6 aprilie 2011, 08:56

    Dar cine citeste bloguri ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 6 aprilie 2011, 09:07

    Eu am zis peste 30 dar le am in feed, daca nu scrie nimeni nimic mai ales duminica nu am ce citii. Uneori nu am timp sa le citesc in ziua respectiva , de exemplu dupa sms iasi am citit vreo saptamana pana nu am mai avut de citit nimic.

    Deci depinde. Daca vrei ma uit cate am in feed.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 6 aprilie 2011, 09:25

    In medie citesc 30-40 de bloguri prin Google Reader.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 6 aprilie 2011, 10:50

    clar, io rasfoiesc, de citit… mai rar, daca mi se pare ceva interesant.
    De rasfoit in jur de 30, de citit pana in 10 … cam acolo si comentez … unde citesc.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 6 aprilie 2011, 11:06

    citesc cam 10 zilnic, rasfoiesc cam 20-30

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 6 aprilie 2011, 11:07

    În medie comentez pe 50 de bloguri în fiecare zi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 6 aprilie 2011, 11:07

    vreo 20 sunt pe lista cu „atentie sporita”, restul doar daca ma surprind cu ceva :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 6 aprilie 2011, 11:11

    Chinezarimea ta, sa zicem ca dau o raita in 10 bloguri dimineata la cafea si daca e ceva interesant, sovai nitel pe blogu’ impricinat. Posibil ziua, daca mai vad un link interesant pe Fb / twitter sa mai dau inca un click, dar in ultima vreme landing-page-ul edezamagitor, desi mesajul de chemare catre blog e bun. asa ca am devenit nitel reticenta la chestiile astea

    @eftimie – doamne ce vorbaret mai esti :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 6 aprilie 2011, 11:14

    Si ca sa fie cercetarea si calitativa, iti spun si eu mai multe. Difera numarul de bloguri citite in functie de cat de multa treaba e in ziua respectiva. Deschid si rasfoiesc intre 10 si 15 bloguri si le citesc pentru ca: sunt preferatele mele cateva, le vad in tweeturi sau ne dam linkuri intre noi, la birou, pe YM, cand mai descoperim cate ceva interesant :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 6 aprilie 2011, 11:20

    Citesc peste 50 de bloguri pe zi.
    Comentez unde e cazul / am ceva de spus / …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. miercuri, 6 aprilie 2011, 13:14

    Am cam 60 în reader, dar de citit integral citesc vreo 40. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. miercuri, 6 aprilie 2011, 13:50

    nea Chini’, dacă se pun și cele din reader eu am azi 60 rotund. Dacă se pun doar alea pe care intrăm din browser, excuse me, acolo doar pe ale mele zilnic :)). celelalte, doar dacă trebuie comentat sau RT-uit

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. miercuri, 6 aprilie 2011, 14:11

    De rasfoit, rasfoiesc in jur de 20-30, dar de citit, adica citit serios si ce mi se pare interesant, cam 1-5 bloguri/zi. Bine, in functie si de cat timp am. In Goagal Reader am in jur de 80 de bloguri, bineinteles, unele scriu o data pe luna, dar atata timp cat e ceva interesant, le pastrez acolo.
    Raspuns corect si votat b) :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. miercuri, 6 aprilie 2011, 15:16

    daca gasesc 5 bloguri intr-o zi, in care sa gasesc ceva interesant, sunt fericit. eu as citi si 50, da’ cu ce?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. miercuri, 6 aprilie 2011, 17:48

    Rasfoiesc in jur de 10, citesc in jur de 6. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. miercuri, 6 aprilie 2011, 18:50

    Răsfoiesc peste 40, cu Google Reader, grupate pe Cluj, Culinar, Foto, Hobby, Mobile, Opinii, Web2.0, Software, Șt.&Tehnică, Diverse. Dar promit să mă las. De fapt, de azi am început să scot câte un blog din listă. Poate voi continua să scot câte unul pe zi, poate voi crește cifra în progresie aritmetică.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. joi, 7 aprilie 2011, 08:06