05.12.2016

Unde pot alerga bloggerii mai alergăcioși :)

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Am io un gând parșiv :D Pe care o să vi-l dezvălui în zilele următoare. Dar care implică, după cum puteți easy bănui, niște bloggeri care să alerge în numele a ceea ce i-am spus generic dar poate fi orice Echipei Bloggerilor :D

Dar deocamdată, așa de încălzire, vă dau mai jos 3 evenimente unde puteți alerga. Așa, tot de încălzire :)) Dacă mai aveți sau știți de alte evenimente de gen, băgați aici comentarii sau dați mail pe cristi.china ca să actualizez lista. Merci.

Pe 3 aprilie, în București, puteți alerga pentru anti-discriminare și pentru diversitate.

Pe 10 aprilie, la Cluj Napoca, se întâmplă Maratonul Internațional Cluj.

Pe 7 mai, în Zalău, se organizează Ziua Sportului, unde e de alergat de foioioioioi :))

Pe 29 mai, în București, se organizează Crosul Pădurii, o inițiativă foarte faină despre care o să mai auziți acilea pe blog.

Lista evenimentelor este, sper, în curs de actualizare :))

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Care mai aveți video? De aparatul ăla cu casete zic

Un pic de reclamă pe blog n-a omorât pe nimeni. Sau…

18 comentarii

  1. vineri, 1 aprilie 2011, 08:20

    Ne vedem pe 3 Aprilie in P-ta CDG ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 1 aprilie 2011, 08:28

    pe 10 aprilie o sa aiba loc Maratonul International Cluj, :) eu zic sa vina oamenii si aici

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 1 aprilie 2011, 08:48

    @Mihai Teodorescu
    teoretic da, practic daca nu imi fac piticii program, vin :))

    @alex
    mah, greu iti era sa dai si un link, ma pui sa caut pe google :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 1 aprilie 2011, 08:52

    @chinezu
    Eu sper sa vin cu Suzi a mea, nu de alta dar nu are cine sa-mi tina rucsacul cu diverse plus ca am nevoie de galerie :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. vineri, 1 aprilie 2011, 09:19
  6. vineri, 1 aprilie 2011, 09:22

    @Mihai Teodorescu
    aduci si iPadul cu pricina? :)))))))))))

    @Pavel
    se semi-pune :D ca io cautam de alea de alergat pur sange :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 1 aprilie 2011, 09:24

    @chinezu nu am vrut sa pun link ca no… nu stiu cum e politica ta cu link-urile la comentarii :) am zis ca daca e pui tu si atunci e mai oficial :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. vineri, 1 aprilie 2011, 09:28

    Fain Maratonul de la Cluj si ma bucur ca ai scris de el. Ce ai putea adauga sa se vada de la prima ochire (pentru ca tot te tii de fapte bune si le sustii cu succes si pentru ca informatia nu este destul de vizibila pe site-ul Maratonului) este ca se poate alerga pentru o cauza in cadrul Maratonului de la Cluj. Gen fiecare alergator poate sa isi aleaga o cauza din cele 15 propuse si se gasesc sponsori care sa doneze pentru acea cauza o anumita suma de bani pentru fiecare km parcurs de alergatorul pe care il sustin. Sponsorii ii cauta toata lumea – Fundatia Comunitara Cluj, cei care au propus cauza (adica si noi) sau chiar alergatorul. Pe principiul care gaseste primul :)
    Suntem si noi acolo cu Sustin Educatia :)
    http://fundatiacomunitaracluj.ro/pagina.php?idtemplate=1255&limba=.#aret
    Daca vrea cineva sa alerge pentru noi, numai sa ne spuna.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. vineri, 1 aprilie 2011, 09:36

    as alerga cu placere pt echipa bloggerilor sau cum i-oi spune tu in final (what’s in a name nu?:)) )…chiar ma pregateam pt un semimaraton in 2011…dar am ceva probleme la spate care ma impiedica…sambata merg sa ma caut ca sa zic asa si daca ma fac bine alerg cu cea mai mare placere…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. vineri, 1 aprilie 2011, 09:50

    Pai vezi sefu @chinezu ca nu esti om de cuvant :S Eu ma asteptam ca la sfarsitul cursei sa-l primesc inapoi :))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. vineri, 1 aprilie 2011, 09:55

    discriminare domn’le ! păi ce atâta alergare ? vreun concurs de stat in faţa televizorului nu aveţi de exemplu? că mă antrenez intens de atâţia ani

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. vineri, 1 aprilie 2011, 15:26

    Foarte fain! Mersi de info…will do …alergatu, vreau sa zic…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. vineri, 1 aprilie 2011, 21:33

    Si noi pregatim un eveniment saptamana viitoare,de ziua Mondiala a sanatatii, pe 7 aprilie la o caravana.

    iar pe 9 aprilie, parte a aceluias eveniment, pot sa alerge si sa vina la clase de aerobic in parc. No strings attached, doar miscare, sanatate si distractie :D

    http://www.body-art.ro/oferte-si-noutati/noutati/caravana-sanatatii

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. vineri, 1 aprilie 2011, 21:42

    *aceluiasi eveniment, scuze de typo

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. miercuri, 6 aprilie 2011, 13:41

    Duminica, educatia se face in viteza la Cluj si se sustine din toata tara! :)
    http://www.facebook.com/event.php?eid=158182840907605

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. luni, 11 aprilie 2011, 19:57

    Poti include in agenda si Crosul Iepurasilor Verzi ce va avea loc sambata, 17 Aprilie in Herastrau – http://alerg.ro/crosul-iepura%c8%99ilor-verzi.html

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. miercuri, 20 aprilie 2011, 13:54

    chinezu ma bag, unde cat cand punem treaba pe roate :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. miercuri, 20 aprilie 2011, 13:55

    e si un eveniment fain, la a doua editie : http://www.facebook.com/event.php?eid=165093630214690

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde