24.05.2016

Dragi timișoreni, vă rog să mă ajutați să aleg un titlu

Stați că vă explic :)) Stăteam eu și mă gândeam cum să scriu postarea în care să îi invit pe bloggerii timișoreni să se alăture campaniei Drumul Mingii și nu știam cum să scriu să nu fie așa, ca dintr-un comunicat de presă, căci, mă știți, nu mă coafează chestii de astea :D Inițial am vrut să îi zic ”Dragi timișoreni, vă aștept pe Drumul Mingii”, dar mi s-a părut atât de slab că m-am enervat instant pe mine. Așa că, așa cum fac eu de fiecare dată când mi-e ceva neclar, am zis să apelez la voi, căci mereu am zis că mai mulți neuroni gândesc mai bine decât unul singur :D

Așă că, dragi timișoreni, din poziția mea vertiginoasă de blogger oficial al campaniei, am a vă ruga fix 3 lucruri. Pe care vă rog să le înțelegeți și în litera, dar mai ales in spiritul lor:

1. Cum ziceam, am nevoie de un titlu pentru postarea asta. Care să surprindă în stil 2.0 faptul că vă vreau alături de mine în campania asta. Motivele le-am explicat aici, nu mai insist.

2. Aș fi cel mai fericit blogger să văd foarte mulți bloggeri că se înscriu să alerge pe tronsonul pe care pot să-l aleagă. Așa că ia stați o clipă și vă gândiți dacă sunteți în stare să alergați 2,4 km și dacă da, înscrieți-vă și poate vin să vă fac galerie :))

3. V-aș fi recunoscător dacă ați promova și voi, cum vă lasă sufletul, campania Drumul Mingii, să audă cât mai multă lume de ea. Dacă vreți să scrieți pe blog, pe site, pe facebook, pe ce vreți voi :)), dați un semn pe cristi.china pe gmail și povestim.

Cam asta este. Și, firește, să vă anunț că pe 12 aprilie ne vedem la Timișoara, unde ne întâlnim să dau io o bere doritorilor :D Detalii vă dau mai încolo, când e totul organizat.

Vă mulțumesc de pe acum pentru implicare.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Hai că ne vedem din nou în fiecare joi dimineața

Eh, așa mă bag și eu să sting lumina

13 comentarii

  1. miercuri, 23 martie 2011, 10:59

    Hehe, Timisoara poate sa arate ce stie cu mingea. Idei de titlu nu am, dar sigur o sa fie nebunie aici, mai ales ca Timisoreana e un brand super mega iubit in zona si nu numai. ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. Marius
    miercuri, 23 martie 2011, 11:47

    Raportul la minge, Timisoara!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 23 martie 2011, 12:21

    loptă=minge, regionalism din zona noastră de vest

    ,,Cu lopta de la mine către tine” ?! (Ştiu s-o pronunţ şi în fraiul local. Stper că n-ai să zici cp nu-i bună fiindcă-s femeie, hihihi…)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 23 martie 2011, 12:22

    …graiul local …etc. , scuze pt. grabă

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 23 martie 2011, 16:38

    Titlu: „Doar o minge sa te mai fac” (aluzie la Doar o vorba sa-ti mai spun) :))). Daca il vezi ca un titlu bun, atunci da, intentia mea e ca acesta sa fie titlul. Daca ti se pare doar amuzant, atunci da, asta a fost intentia mea, sa fie amuzanta si atat :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 23 martie 2011, 16:52

    pe la Arad nu veniti ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 23 martie 2011, 17:13

    @evazionista
    si TVA-ul cat e la titlul asta pe care l-ai dat? :))))))))))

    @JOCURI
    haide, bre, cu limbaj de asta de mahala intelectuala :)))))))))))

    @Tigara Electronica
    dupa cum poti vedea si pe traseul oficial , din pacare la arad nu ajungem
    si mie imi pare rau, ca sunt oameni faini pe acolo…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 23 martie 2011, 22:02

    Nicio masă fără minge :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 24 martie 2011, 08:07

    chinezule, am să fac ,,ochi de căprioară” şi am să zic că : o fac de amorul artei, nu mă interesează chestia materială.:) Îţi mai livrez titluri?:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 24 martie 2011, 13:53

    „Azi in Timisoara, maine… la finala!”
    Sau ceva de genul. Putina periuta nu strica ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. bloganul
    sâmbătă, 26 martie 2011, 14:13

    Pai e simplu:))

    De la oficialul ” povestea merge mai departe” , nu ar mai fi decat un simplu update:)
    „Mingea ajunge mai departe”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. bloganul
    sâmbătă, 26 martie 2011, 14:14

    sau daca vrei asa : „Cu Timisoreana, mingea ajunge mai departe”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde