08.12.2016

De câte ori ați fost la teatru în ultima lună?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Sondaj rapid. Ca să înțeleg și eu mai bine cine sunt ”cetățenii” care hălăduiesc p-acilea prin Republica Culturală Chineză :)) Ziceți în comentarii, să ne facem o idee. Mulțumesc.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Iar m-a dezămagit Foreign Policy de România

Despre rezistența prin cultură și un pic de Hertha Muller

12 comentarii

  1. mimo
    marți, 22 martie 2011, 08:54

    3-4 ori, daca includ si spectacolele de la cndb.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 22 martie 2011, 08:57

    De doua ori („Comedia Norilor” si „S-a sfarsit cum a inceput” la TNB),eu fiind unul care nu merge in mod frecvent la teatru. M-am convins ca merita.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. Bremus
    marți, 22 martie 2011, 09:03

    din diverse motive, cu rusine, trebuie sa ma incadrez la cei care nu prea se intalnesc cu teatrul.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 22 martie 2011, 09:05

    de 2 ori. La „Cerere in Casatorie” si „Google, tara mea”, ambele la teatrul din arad

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 22 martie 2011, 10:03

    o data..

    dar ma voi duce si sambata asta

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. M
    marți, 22 martie 2011, 10:16

    O data, la Teatrul din Cluj: Sluga la 2 stapani. Urmeaza Unchiul Vania :d:d:d. btw, dc nu ai intrebat si de opera ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 22 martie 2011, 10:28

    Spre rusinea mea am fost doar o singura data. Planuim sa mergem sambata :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. Marius
    marți, 22 martie 2011, 10:52

    O data.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 22 martie 2011, 13:17

    Pai luna asta se aduna vreo 4 spectacole.
    In mod normal mergem macar la 2!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 24 martie 2011, 11:38

    Daca punem la socoteala si spectacole de amatori, de 2 ori. Dar am fost si la filarmonica, aia se numara? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. vineri, 25 martie 2011, 06:36

    de două ori, da pe luni o fi de 3 ori într-o lună :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. miercuri, 30 martie 2011, 06:30

    Sincer sa fiu, ultima data am fost la teatru in decembrie, am fost la Marchizul de Sade cu Florin Zamfirescu in rolul principal. As lasa deoparte 1000 de filme pentru un spectacol de teatru de calitate dar cred ca tine si de comoditatea mea si de obisnuinta. Lumea nu se mai gandeste „M-as duce la teatru” pentru ca nici nu mergem foarte des, cel putin eu insumi am mers de putine ori comparativ cu majoritatea, si ne obisnuim cu acelasi stil de viata.

    Cred ca a merge la o piesa de teatru te ajuta intr-adevar sa apreciezi un actor la justa lui valoare si, mai mult decat atat, ajungi sa vezi ca oamenii care schimba vieti jucand un rol care impresioneaza sunt platiti mai prost decat angajatii REBU. Pacat ca talentul nu se plateste bine…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde