29.07.2016

Invitație deschisă la Gala Blog de Blog

Cum să vă spun eu ce înseamnă ”Blog de blog” ca să înțelegeți și voi că e o chestie mult prea simpatică pentru ca să îi spunem top și mult prea subiectivă ca să îi spunem cercetare? :)) Este o inițiativă a Luciei Verona (care, mi se șoptește în cască, ne mai pregătește ceva cât de repede :D), pe care am avut onoarea să o câștig anul trecut, pe ea, pe competiția :)), și din care am avut și mai marea onoare de a face parte din juriu anul acesta. Metodologia după care am făcut repartizarea premiilor a fost una foarte simplă și, dacă îmi permiteți, având în vedere scopul și durata lucrări, cea mai potrivită: așa am vrut noi :))

Așă că, dacă aveți chef și vă lasă religia, vocația, sufletul, ficatul sau consoarta/consortul, vă așteptăm pe 25 martie, de la 17.30 trecute fix, în Rotonda Muzeul Național al Literaturii, să fiți alături de noi. Mai schimbăm o vorbă, mai băgăm o bârfă, faze de astea :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

La Innovation Lab am dansat, atât de creativ am fost :D

Dacă vă întrebați ce whisky îmi place, nu mai e cazul :D

11 comentarii

  1. duminică, 20 martie 2011, 11:08

    Măi deci mor de oftică pentru că nu stau în Bucureşti, cât aş vrea să particip şi eu la evenimente dastea pfiuu, nu mai pot

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. duminică, 20 martie 2011, 11:15

    Voi veni şi eu! :D Ne vedem şi acolo! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. duminică, 20 martie 2011, 11:25

    Nu pot veni, sunt la roblogfest. Vorba aia, poate ajug si pe podium. Ptiu, pe 25 aflu cdaca am castigat un iPad 2. Eu vreu, vreu, vreu :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. duminică, 20 martie 2011, 11:27

    ar fi misto!
    daca am putea!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. duminică, 20 martie 2011, 11:40

    Foarte buna initiativa Luciei!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. duminică, 20 martie 2011, 11:51

    Păi roblogfestul nu începepe la 7-8? Anul trecut de exemplu gala a început la 10…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. duminică, 20 martie 2011, 12:15

    Mă gândesc că voi ăștia de la Blog de Blog cel puțin unul merge și la RBF mai apoi ca să am cu cine merge nu ? Aș veni și eu, să văd la cât ajung în București că vin de departe cu trenul și aș avea nevoie de niște indicații de la Gara de Nord unde să o iau… Cristi dacă se poate să-mi dai un mail să vorbim în legătură cu asta te rog frumos. Mulțumesc anticipat.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. duminică, 20 martie 2011, 15:09

    @Manuel
    pai poti ajunge si acolo, si acolo, caci roblogfest incepe mai tarziu
    oricum ne vedem in ziua aia, nu scapi :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 24 martie 2011, 18:38

    vin si eu :D si daca ma ia cineva, merg si la petrecerea roblogfest :P ca nu stiu sa ajung in Silver Church

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 24 martie 2011, 22:54

    + mai vin cu un amic :d daca se poate astept un raspuns !!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. vineri, 25 martie 2011, 00:03

    […] a premiilor “Blog de blog” la Muzeul Naţional al Literaturii Române. Cum scrie Chinezu, evenimentul reprezinta initiativa Luciei […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde