10.12.2016

Avem echipăăăă, avem valoareee și batem Spania taaaaree! :D

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Hai că am făcut echipa cu care merg mâine, de la 17.00, pe stadionul Tineretului Arcul de Triumf, la meciul de rugby România – Spania. Și cu care o să ne simțim tare bine, așa cum se întâmplă de fiecare dată când mergem la astfel de meciuri:) Precizez că toți cei care vă vedeți mai jos sunteți așteptați la 16.30 în fața intrării principale a stadionului, peste drum de Cașin, ca să ne organizăm corespunzător :)

Echipa este formată din:

Bogdan ”Aud lumini că așa le văd mai bine” Dăscălescu
Camil ”Văd mult și pricep și mai mult” Stoenescu
Virtual ”Copiii sunt cele mai frumoase lucruri din univers” Kid
Flavia ”Răcită cobză și tot vin” Giurgiu
Andrei ”Ci? (glumă internă)” Cismaru
Laurențiu ”Io fac sport când mă uit la alții cum fac sport” Buică
Iulian ”Sclipirea rugbyului” Ilie (nu ai link, dar stii tu cine esti)
Anca ”M-am îndrăgostit de rugby, nu de rugbiști” Duma :D
Geonis ”Sunt mândru că vin din orașul în care s-a jucat pentru prima dată rugby
Costin ”Ce mișto poze cu aparate foto am” Comba
Laura ”Vreau să văd un film cu rugby” Toma
Dragoș ”Editorial din 3 în 3” Irimia
Sabina ”Cu sau fără Cutzitaru, io tot vin la rugby” Cornovac
Andrei ”Richard Branson” Ciobică

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Vă recomand cu drag să mergeți la ”Mămici pentru Marte”

Dragi bloggeri de prin țară, hai că avem treabă

14 comentarii

  1. Bremus
    vineri, 18 martie 2011, 10:16

    sa fiti cuminti . Hai Romania!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
    • vineri, 14 decembrie 2012, 12:07

      La noi sunt obligatorii coesecintnle, actiunilor incompetentilor care ne conduc, ce se rasfrang asupra noastra! Legea nu poate penaliza cauza, nu poate epura izvorul ci arunca cianura in zeama searbada ce se numeste azi venit net! Sunt obligatorii toate cele necesare unui trai mai bun dar se impotmolesc pe hartie precum cauciucurile de iarna anul asta cand va veni zapada.

      Thumb up 0 Thumb down 0

      Răspunde
  2. vineri, 18 martie 2011, 10:27

    Bateti-i sa le sune apa in cap. Faceti galerie sa se auda pana in Brasov :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 18 martie 2011, 12:10

    din pacate nu voi putea fi prezent. cedez locul meu altui suporter. o sa fiu alaturi de stejari din spatele ecranului tv de data asta. dar nu e bai, ca ii batem ca la corida!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. Iulian
    vineri, 18 martie 2011, 12:38

    Stiu cine sunt. Nu sunt blogger, dar iubesc rugby-ul, asa ca avem macar un lucru in comun.10 bilete, 15 oameni daca am inteles bine. Vreau sa stiu unde se va sta, pentru ca intentionez sa-mi iau biletul de azi. Nu imi place sa stau la coada pe ultima suta de metri, asa cum am patit la meciul cu Rusia.
    Asa ca, astept info de la liderul nostru de galerie. Hai Romania!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. vineri, 18 martie 2011, 13:01

    Ieeeei, ne vedem la meci. Hai ROMANIA! :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. vineri, 18 martie 2011, 13:53

    Uraaaa :)) Am goarna pregatita, imi iau si pelerina si iese nebunie. Si da, vin fara Cutzitaru :)) Mercic!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 18 martie 2011, 13:59

    haioase și inspirate mesajele :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. vineri, 18 martie 2011, 14:08

    @Iulian
    dupa cum spuneam si in text, ne vedem la 16.30 in fata caselor de bilete la intrarea in stadion
    biletele sunt la mine :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. vineri, 18 martie 2011, 16:06

    din pacate eu o sa fiu acolo doar cu gandul… fizic o sa fiu la 200 km distanta :(

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. vineri, 18 martie 2011, 16:41

    Yey, maine merg pentru prima oara la un meci de rugby, :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. duminică, 20 martie 2011, 21:06

    în locul lui virtualkid am ajuns eu, lucru pentru care vă mulțumesc amîndurora; nu mai fusesem de mult pe un stadion, nici nu mai realizam ce pierd; îți mulțumesc, chinezule …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. luni, 28 martie 2011, 00:30

    Imi cer scuze pentru ca nu am fost alaturi de voi la acest meci. Abia astazi am vazut ca „am prins echipa” , Sincere regrete. Important e ca am fost totusi pe stadion, la tribuna a doua. Poate ne vedem in iunie. Multumesc frumos !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. sâmbătă, 18 februarie 2012, 16:13

    […] asta am mers tot cu invitatie de la Cristi (norocos nevoie mare ) si tot la Romania-Spania. Simtiti deja-vu-ul? Eu cred ca da. Dragos zicea […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde