09.12.2016

Care este, de fapt, faza cu cântatul

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Și cântatul ăsta e de mai multe feluri. Există cântat așa cum îl face Elena, vocalista de la Electric Fence, cu o voce formidabilă, care te aiurește și te face să te întrebi cum reușește asemenea performanțe. Și există și cântatul pe care l-am executat eu sâmbătă seara, la Lăptăria lui Enache, alături de trupa mai sus menționată. Care cântat, în cazul meu, a fost o combinație aproape de perfecțiune între răget și caterincă :D

Căci, dacă îmi permiteți, eu nu cânt bine, dar cânt tare. Tare bine :) Căci eu nu concep să nu mp distrez atunci când fac ce am făcut sâmbătă. Ar fi păcat să particip la astfel de lucruri faine și să nu ne simțim bine, ar fi mare păcat. Pe care eu nu îl săvârșesc :D

Înainte de a vă lăsa să vedeți prestația mea de aseară (filmată de chiar Alecu meu cel drag), menționez că îmi place foarte tare de trupa Electric Fence (care, by the way, acuma cu noul chitarist și cu bezmeticeala aia de toboșar sunt muuuuult mai bine) și cred că trebuie să se miște mai cu talent în muzica de pe la noi. Mulțumesc, de asemenea, celor care au fost alături de mine în greaua încercare, Roxana și AlexRaluca, Sorina, Aura, ClaudiaToma, Pandutzu, Anne-Marie, Carmen, Raluca și toți ceilalți. Și, firește, felicitări Radio Guerilla, care iar este mai cu moț și sprijină trupe de viitor :D

Mai jos compoziția mea proprie și personală ”Ioi, tu baby”, cântată în stilul Electric Fence :D

Și cum am transformat eu Maroon 5 în Maro 5 :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Vă mai aduceți aminte de melodii din filme?

Mulțumesc, Adevărul, dar am și eu o întrebare

15 comentarii

  1. luni, 14 martie 2011, 08:00

    Evident, nu ai invatat versurile! :))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. Chinezu
    luni, 14 martie 2011, 08:20

    @Marius Matache
    se vede tare?
    :))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 14 martie 2011, 10:33

    N-ai invatat versurile, de emotie poate nu le-ai vazut nici pe alea scrise. Dar un lucru e sigur: noi ne-am distrat grozav de bine si am ras cu gura pana la urechi. Bravo tie!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 14 martie 2011, 11:15

    Sa stii ca stim ca ai fost sabotat :) Mai era o strofa pe care nu ai reusit sa o canti pentru ca s-a oprit muzica, dar improvizatia cu versurile a fost tare buna, chiar daca nu erau cele originale. Si stim (eu si Aura), pentru ca aveam versurile in fata :D

    Si am cantat cu tine pe refren :)

    Noi ne-am distrat, iar Electric Fence are niste melodii care mie una-mi plac tare.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. Chinezu
    luni, 14 martie 2011, 11:18

    @Claudia
    nici nu mai conteaza daca ati ras de mine sau cu mine :)))))
    merci tare mult ca ati venit :)

    @Raluca
    io, chinezu, fiind sunt obisnuit cu sabotajul, ma binedispune chiar :))
    merci si tie si aurei si tovarasilor vostri ca ati venit :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 14 martie 2011, 16:43

    No, nea’ Chini, nu matale erai ăla care spunea mai acu vreo săptămână la SMS că îți place să se râdă (de tine) cu tine? E normal să nu conteze.
    Peste toate, suni bine în clipurile alea. Tre să fac cumva să te văd cândva cântând, fără stratul de sticlă dintre noi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 15 martie 2011, 04:56

    […] 15th, 2011 | Categorii: Recenzii | Lasa un comentariu V-am spus că m-am distrat corespunzător la concertul pe care l-am susținut alături de Electric Fence. Mă rog, mai mult ei decât eu, dar no, dacă eram pe afiș Și acuma am ocazia prilejului de a […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 17 martie 2011, 13:54

    Nu te supara pe mine, da’ ma jur ca nu inteleg nimic din ce canti. Sau stai, intrebarea e, asta se numeste cantat???? :))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. vineri, 25 martie 2011, 08:49

    […] mai bun blog de muzica se duce la Chinezu, pentru prestatia din laptarie […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde