03.12.2016

Reușim să facem Echipa Bloggerilor la handbal?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later edit: Astăzi, 21 martie, de la ora 18.o0, ne vedem la handbal :) Aveți mai jos cum ajungeți. Hai că o să fie fain :)

Locatie sala: Sala de sport a Scolii 40
Str. Peris, Nr. 27, Sector 2, Bucuresti
– harta locatie
– harta RATB
– pe strada cu scoala, Str. Peris, circula autobuzul 682
– in zona ajunge si tramvaiul tramvaiul 21 – statia Cornisor + mers pe jos
– cea mai apropiata statie de metrou: Bucur Obor + tramvai 21 + mers pe jos
– langa sala sunt locuri de parcare;

Am cunoscut-o pe Cristina la un turneu de rugby, unde venise ca voluntar. Am discutat de mai mult ori și am văzut că, pe lângă sufetul mare de care dă dovadă atunci când vine vorba de sport în general, iubește tare mult handbalul. Mi-a spus că vrea să pună bazele unui club de handbal pentru amatori. Mi s-a părut atunci o idee excelentă, dar, recunosc, mă gândeam că nu o să aibă determinarea și încăpățânarea necesară, căci ai nevoie de așa ceva, pentru a duce la capăt ideea. Dar acum îmi crește sufletul de bucurie că m-am înșelat și că acest club chiar există :)

Și nu numai că există, dar și funcționează minunat și chiar ne provoacă, pe noi, bloggerii, la un meci :) Cum provocarea e una foarte frumoasă, am zis că e păcat să nu ne arătăm mușchiul handbalistic și să mergem să ne simțim bine, făcând puțină mișcare, căci, între noi fie vorba, de bătut nu cred că îi batem :D

Și pentru că asta ar fi prima întâlnire a unei potențiale Echipe a Bloggerilor la handbal, eu zic să nu ne formalizăm și să ne întâlnim acolo exact cât vrem să venim, ca să jucă toți :) Menționez că echipa va fi una mixtă, fete-băieți, așa că tot ce aveți de făcut este să vă anunțați, că așa e politicos, intenția de a veni aici în comentarii, pe mail la mine la cristi.china pe gmail sau pe mailul organizatorilor la handbalamatori pe gmail. Sau puteți să îl bâzâiți pe Adi Zăbavă, că io l-aș vedea, cel puțin pentru primul meci, căpitan de echipă, o să vedeți voi de ce :D

Hai că o să fie fain :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

”Chinezu și Giulietta” a devenit o poveste de amor

Bloggere, dacă nu ai comunitatea care trebe, ești pastă

41 comentarii

  1. miercuri, 9 martie 2011, 08:33

    Atentie la cap si la picioare. Sa nu va fortati prea mult :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 9 martie 2011, 09:03

    Salut!

    Ma bag :) Macar de dragul vremurilor de altadata. Inter sau extrema stanga. Sunt dreptaci.

    O zi faina!

    Cezar Ionascu

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. Johan Van Groningen
    miercuri, 9 martie 2011, 09:49

    Ma bag si eu, daca nu cumva va strangeti prea multi si cereti pentru departajare „actele blogului” si apar contestatii :). Handbal stiu si imi place so… sper sa ne vedem acolo.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 9 martie 2011, 10:23

    Ce frumos ar fi daca am avea avion la scara.
    Sunt atat de multe intamplarile pe care nu putem sa le privim decat din tribuna!
    Bucurestiul este cam departe!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 9 martie 2011, 10:38

    Si eu vreau, asta daca nu s-a anuntat deja cineva ca vrea sa fie portar sau daca nu sunt probleme ca va sta o fata in poarta! :) Dupa experienta de la CanyonSportMeet, mi-am adus aminte ca mie chiar imi place sa fiu portar si chiar imi era dor de un meci de handbal. :) So, count me in! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 9 martie 2011, 11:27

    i’m in

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 9 martie 2011, 11:27

    I’m in. Am jucat centru, coordonator. Nu am înălţime, dar ştiu cu mingea. Deci da.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 9 martie 2011, 11:31

    Chiar m-ar tenta sa vin :D. Fac handbal de 5 ani, e unul dintre sporturile mele preferate :D.

    Numai bine.!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 9 martie 2011, 11:32

    Tare m-as baga, desi nu am mai jucat de ani buni. Pe post de inter, ca pe asta am jucat in liceu. In functie de finante, am sa ma prezint si eu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 9 martie 2011, 11:57

    Ma bag si eu chinezule. Am facut handbal in liceu 4 ani, nu mai stiu eu prea multe, dar tare dor imi e sa ma joc cu mingea.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 9 martie 2011, 12:04

    Nu că nu m-aș băga, dar finanțele mele s-au epuizat odată cu periplu prin Brașov. Hai, spor la joacă să aveți! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. miercuri, 9 martie 2011, 12:37

    M-as baga portar dar fiind din Brasov trebuie sa stiu mai multe lucruri : cand se desfasoara, cazare (in caz ca am nevoie) …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. miercuri, 9 martie 2011, 12:38

    no fa-mi in ciuda acuma :)) a juca si eu, da’-s departe de B

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. miercuri, 9 martie 2011, 12:39

    Ma bag si eu, eventual portar :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. korodilu
    miercuri, 9 martie 2011, 12:44

    negociem un transfer a lui Mihai Labo? ca el din ce stiu, ca facut handball in liceu…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. Augustina
    miercuri, 9 martie 2011, 12:45

    Daca aveti nevoie si de un om mic de tot care de obicei se strecoara printre picioarele adversarilor… I’m in! (Fusei extrema stanga la un moment dat da’ om mai vedea noi)
    Augustina Vasile

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. miercuri, 9 martie 2011, 13:12

    Eu mai repede as juca un fotbal .. sau de ce nu, un ping pong dupa vreo 5-6 beri, cred ca ar fi fun :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. miercuri, 9 martie 2011, 16:13

    Salutare!

    Multumesc Cristi pentru postare :) si va asteptam pe toti la sala!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. miercuri, 9 martie 2011, 16:40

    N-am mai jucat din generală, dar dacă se acceptă unul mic şi rapid, aş veni şi eu, să-mi mai mişc oasele!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. miercuri, 9 martie 2011, 16:42

    Şi să nu uit: treaba de mai sus, cu ping-pong-ul, e o propunere bună. Poate discutăm amândoi pe tema asta, să vedem dacă se poate face ceva :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. miercuri, 9 martie 2011, 17:15

    @Bogdan, @Tigara Electronica ping pong se va mai face, ochii pe http://sportmeet.ro :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. miercuri, 9 martie 2011, 17:18

    @CezarV – Ştiu. Am văzut. Dar nu am venit :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. joi, 10 martie 2011, 11:58

    Tare mult m-as bucura sa mai joc handbal. N-am mai jucat din liceu, asta dupa ce in generala eram obisnuiti ai campionatelor intre scoli. Un prof de sport entuziast, ce sa zic. Vad ca lumea a anuntat si posturi. Eu am jucat portar.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. joi, 10 martie 2011, 17:39

    O echipă de volei pe când? :p Handbal n-am prea jucat, dar la volei rup stilu’ :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. cristina
    luni, 14 martie 2011, 10:02

    vin si io:D! desi… n-am mai jucat de ceva vreme! daaar, macar rezerva de ceva daca e…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. luni, 14 martie 2011, 13:28

    Bravo, Cristina!
    Chiar asteptam si fete, pentru ca si noi la Club, avem. In general in meciurile de amatori e regula ca fiecare dintre echipe sa aiba cel putin 2 fete pe teren.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. luni, 14 martie 2011, 14:50

    Ma bag si eu, am mai jucat in liceu…:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. marți, 15 martie 2011, 16:08

    […] detaliile cu privire la meciul de saptamana viitoare. Am trimis invitatia in blogosfera si a gasit un ecou care ne onoreaza. De aceea, tin sa multumesc in numele meu si al Clubului pentru suport si […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. marți, 15 martie 2011, 23:21

    […] si pe data de 21.03.2011 as dori sa joc alaturi de  Echipa Bloggerilor un meci de  handbal pe care sa-l […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. marți, 15 martie 2011, 23:25

    ma bag si eu :D am facut vreo 3 ani de handbal pe functiile portar si pivot la Dinamo… dar nu am mai putut continua

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. luni, 21 martie 2011, 11:36

    O sa ajung si eu sa va vad, ca-i la mine-n cartier :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  32. luni, 21 martie 2011, 11:38

    Eu vin sa fac galerie :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  33. luni, 21 martie 2011, 13:18

    Păcat că e doar la București.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  34. luni, 21 martie 2011, 13:27

    @Jteph – Şi cine vă opreşte să faceţi aşa ceva la voi în oraş? Că eu cred că interes există, doar să vrea cineva să facă un lucru…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  35. luni, 21 martie 2011, 14:02

    Echipe de amatori sunt si in alte orase ale tarii, precum Brasov, Rm. Valcea, Cluj-Napoca. De asemenea, sustin infiintarea unor astfel de cluburi in cat mai multe localitati din tara :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  36. luni, 21 martie 2011, 15:49

    daca reusesc sa ajung …vin si eu :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  37. luni, 21 martie 2011, 23:01

    […] fost încă o seară reușită, când tot la inițiativa lui Chinezu am ajuns să jucăm handbal împotriva celor de la HCA București(Handbal Club Amatori). Surpriza […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  38. miercuri, 23 martie 2011, 08:39

    […] a unor oameni foarte faini prin pasiunea lor cel putin (HCA Bucuresti) si transmisa mai departe de Chinezu, am avut ocazia cum spuneam sa imi mai dezmortesc un pic oasele la un meci de […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  39. Simonne
    miercuri, 23 martie 2011, 16:25

    Ma bucur ptr participarea voastra si interesul de care dati dovada,sa inteleg ca va doriti o noua confruntare(de la care de data asta nu voi mai lipsi:))) )felicitari!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  40. joi, 5 mai 2011, 10:02

    […] ca va putin mai jos ve-ti gasi o poza cu mai multe detalii si sper ca chinezu va organiza din nou echipa bloggerilor […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde