08.12.2016

Politica oricum ne face. Hai să o facem și noi pe ea

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Cu aceste cuvinte înălțătoare din titlu, lansez secțiunea politică de pe chinezu.eu :D Că era cazul să îmi fac și un locșor de ăsta de nebunii, unde să aberez (atât cât mă pricep) despre cele ce se întâmplă în minunatul spațiu politic mioritic. Am luat decizia de a scrie într-un loc separat despre de astea pentru că nu vreau să irit pe toți cei care mă citesc, ci doar pe cei care aleg să fie iritați de astfel de păreri și băgări în seamă politice :))

Mulțumesc lui Seby Avram, cel care a realizat ”Chinezării politice” și care a răspuns la apelul meu de când am invitat wordpresiștii la o aroganță :D

Haideți, ce mai așteptați, dați-vă cu părerea :))

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Ce mai înseamnă roblogfest pentru voi?

Care e cea mai mare trădare pe care o comite un iPhone-ist?

12 comentarii

  1. luni, 28 februarie 2011, 11:52

    Nu cred ca politica merita atentia asta. Lumea e tot mai dezamagita de politica. In plus, ultima „bomba” din domeniul asta ne arata ca fripturistii sunt tot mai multi: actorul Mugur Mihăescu „Garcea” a fost ales preşedinte executiv al Partidului Verde.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 28 februarie 2011, 11:53

    @Gerhald
    mah, stiu ce zici…
    numai ca eu am fost virusat deja, e prea tarziu pentru mine…
    de aia am si luat decizia sa nu mai scriu direct pe chinezu.eu, ci pe o sectiune separata

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 28 februarie 2011, 11:55

    Tu esti un adevarat mogul al internetului… in curand vei avea mai multe proiecte in online ca si Orlando si Stanca la un loc. :))) Succes.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 28 februarie 2011, 12:02

    @Vasile Manu
    ma grabesc sa iti sterg comentariul ca imi dezvalui toate planurile… :))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. codeus
    luni, 28 februarie 2011, 12:06

    Chinezule, da mai poti bre?!!! io nu stiu cand ametala ai timp de tate )))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 28 februarie 2011, 13:13

    De la brau in jos, sau cum ?! :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 28 februarie 2011, 13:15

    @codeus
    e secret de stat si de partid :D

    @DSN
    urat vorbesti, stimabile, urat vorbesti… dar cam adevarat :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 28 februarie 2011, 16:34
  9. luni, 28 februarie 2011, 17:54

    fa-ne loc in „giulieta” si mai lansam un proiect, ca sa nu spun mai multe….
    Gerhald are dreptate in ceea ce spune, dar nu se poate fara ea….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. matilda
    luni, 28 februarie 2011, 19:18

    Cred că iniţiativa ta va avea succes. Unii dintre noi au efectiv ceva de spus şi-atunci e bine să ai un loc special amenajat pentru discuţii, fumat, înjurături, etc….
    Ştii cum se spune : la fotbal şi politică ne pricepem toţi !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. luni, 28 februarie 2011, 19:31

    @radu
    multumesc mult :)

    @VirtualKid
    ne auzim dupa ce ajung la Iasi sa vad ce si cum :)

    @matilda
    pai te astept cu cei ai de spus pe sectiunea cu pricina :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. luni, 28 februarie 2011, 21:10

    Iar? Abia ţi-am zis că vreau să cer azil în Republica Culturală Chineză. Acum iar vii cu o idee mişto! OK, trec şi chinezăriile în blogroll, presimt că voi avea ce citi :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde