07.12.2016

Să vă spun cum a fost Alecu în Micul Prinț?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Later edit: Carmen scrie minunat despre cum i s-a părut piesa :)
Și Simona Ionescu scrie în așa fel încât m-am emoționat din nou :)

Superb, absolut superb. Mai mult de atât eu nu mai zic. Pentru că aș fi de un subiectivism atroce, orbit de mândria teribilă pe care o simt că am un astfel de fiu. Dar o să caut să văd ce zic alții despre piesă și o să vi le dau și vouă :)

Cristina Bazavan a scris cum a fost la repetiții. M-am topit. Iar… :)

A scris și Ziarul Ring.

Mă veți ierta, așadar, că acele momente extraordinare pe care le-am trăit ieri, văzându-l pe Alecu meu pe scenă, vreau să le țin numai și numai pentru mine, ca pe o comoară pe care numai și numai eu știu să o apreciez așa cum se cuvine :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Până unde merge libertatea unui artist?

Întrebare: ”Românii au talent” o trec la cultură sau nu?

12 comentarii

  1. vineri, 25 februarie 2011, 08:11

    […] meu a fost superb în Micul Prinț […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 25 februarie 2011, 09:13

    Doar prostii nu sunt subiectivi in astfel de situatii. Daca nici cand vorbesti despre copilul tau nu poti sa folosesti superlativul, atunci ar trebui interzis si scos si din dictionar.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. sensei
    vineri, 25 februarie 2011, 09:44

    Sunt convins ca Alex a fost superb pe scena !!! Astept informatii cand va mai avea reprezentatii pentru a veni cu grupa de la karate!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 25 februarie 2011, 10:03

    Voi v-ati linistit :) Dar pentru Alecu de-abia acum incepe greul. Multa bafta, Alecu!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. vineri, 25 februarie 2011, 11:27

    A jucat nemaipomenit. Cu prestanta si fara sa para emotionat, ceea ce e impresionant.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. Adriana Pelin
    vineri, 25 februarie 2011, 11:46

    Alecu a fost atat de sigur pe el, si are o dictie desavarsita…si mai este frumos ca un inger…m-a impresionat enorm…mi-au dat lacrimile la sfarsit cand il aplauda sala in picioare si incercam sa-mi imaginez ce este in sufletul lui…daca pana in acel moment nu era absolut sigur ca doreste sa urmeze cariera de actor, cred ca un astfel de moment incredibil e ca un click si un punct de hotar in viata…si a imbatisat-o atat de frumos pe surioara lui care i-a oferit flori…multumim mult!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 25 februarie 2011, 12:03

    Frumos, cine sa fie mandru de Alecu, daca nu tu? Va ajunge mare, mai ales cu un parinte ca tine. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. duminică, 27 februarie 2011, 09:54

    Uite asa am vazut eu piesa cu fiul tau in rol principal!
    http://www.simonaionescu.ro/?p=3342

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. duminică, 27 februarie 2011, 09:55

    […] Birta jucand. Il stiu de cand nu ajungea cu fruntea la coltul mesei si, dintr-o data, taica-su, Chinezu, imi spune ca baiatul tine singur o ora de spectacol! Cum sa nu ma […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. duminică, 27 februarie 2011, 10:12

    “Nu poti vedea bine decat cu inima, esentialul este invizibil pentru ochi, pentru ca ceea ce este cu adevarat important …nu se vede” – Antoine Saint Exupery

    Micul Print Alecu a fost minunat:)! Recomand tuturor, iubitori de teatru sau nu, sa mergeti sa simtiti acest spectacol inedit, pin de emotie si caldura. Multumesc, Cristi:)!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. vineri, 13 mai 2011, 08:28

    […] la „Micul Prinț” a trecut demult. Blogurile și presa au scris demult. Eu am putut să îi scriu atunci doar mamei lui. Și ce i-am scris, […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. sâmbătă, 4 iunie 2011, 15:59

    I bow down humbly in the presence of such gtrenaess.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde