25.07.2016

Dragele noastre, din sufletul nostru de bloggeri, pentru voi :)

S-au făcut ceva speculații despre #secrettweetmeet-ul de care este vinovat în proporție covârșitoare tovarășul Mircea Meșter (un personaj care te enervează atât de mult, încât îți place corespunzător :D). Am încercat să ține totul în secret, așa cum se cuvenea, până astăzi și, în mare măsură, am și reușit :)) Acum e timpul să vă arătăm ce s-a întâmplat la faza cu pricina. Menționez că bichonul chinezo-birtez Luna a jucat un rol decisiv în videoclip, după cum puteți vedea mai jos :)) și că mulțumirile noastre se duc înspre echipa Tabu, care ne-a oferit locul pentru filmare, spre Alex Trăilă, care ne-a filmat cu deosebită răbdare pentru amatorii care suntem :D, spre Bimus și echipa cevadevis, care a asigurat montajul și, evident, tovarășului Dan Teodorescu de la Taxi, mare om, mare caracter :)

Mulțumim Ștefan Murgeanu că ne-ai scutit de muncă și ne-ai dat lista cu toți participanți :))

Bobby Voicu

Andrei Cismaru

Hoinaru

Andrei Baicoianu

Ionut Bunescu

Make

Adi Zabava

Laurentiu Buica

Piticu

Bogdan Marin

Alex Tunaru

Alex Cirstea

Stefan Murgeanu

Mihai Auras

Sorin Grumazescu

Claudiu Ciobanu

Adrian Ciubotaru

Cristian China Birta

Birkof

Pandutzu

Robert Antonescu

Toma Nicolau

Lucian Marin

Vlad Dulea

Mircea Mester

Dan Teodorescu

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Voi ați mai pomenit guest post la guest post?

Adevărul e că aș vrea să văd finala UCL la Londra

42 comentarii

  1. joi, 24 februarie 2011, 10:14

    Ce frumosi sunteti!!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 24 februarie 2011, 10:21

    Bai, sunteti geniali. Mna uite, m-ati facut sa fiu mandru ca sunt blogger, sincer. Felicitari tuturor, este un proiect foarte fain, extrem de reusit.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 24 februarie 2011, 10:32

    Felicitari! Mi-a placut, mai ales ca apare si Luna in clip (sau nu e ea?:D)! =d>

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. dorina
    joi, 24 februarie 2011, 10:47

    foarte frumos,felicitari

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 24 februarie 2011, 10:51

    […] domnișoarelor. Mă rog, fac playback, dar o fac cu grație și talent. Am văzut clipul pe blog la Cristi China și nu m-am putut abține. Merită mai mult decât un retweet, merită să-l pun pe blog, să-l […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. Dan
    joi, 24 februarie 2011, 11:00

    O lista in ordine cu toti se poate?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 24 februarie 2011, 11:17

    prea tare =))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 24 februarie 2011, 11:37

    ce bine iti sade, domn Chinezu, cu tricoul de la UNICEF

    Foarte dragut ce-ati facut :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 24 februarie 2011, 11:44

    Prea tare chinezule… A iesit foarte bine. Un cadou frumos pentru prietene/iubite/neveste de dragobete :D
    Sau nu asta era intentia?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 24 februarie 2011, 11:49

    Lipseste cel mai tare dintre bloggeri care canta piesa asta.
    Ma si mir cum de ati putut sa lasati asa o vedete pe margine.
    Aveau dreptate aia care se luau de sufletul vostru de bloggeri mari si de fratia prin care tineti talentele in subteranele 2.0.
    Rusine, imperialistilor virtuali!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. Aricioasa
    joi, 24 februarie 2011, 12:06

    Ati fost… pur, si simplu… frumosi.
    You made my day :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 24 februarie 2011, 12:30

    Sa traiasaca bichon-ul chinezo-birtez, cel mai cool mascul din ecuatie. (Sper ca e catel :P)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. joi, 24 februarie 2011, 12:30

    sunteti frumosi si tare simpatici!
    multumim ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. joi, 24 februarie 2011, 12:43

    Frumos proiect. Sigur v-ati si distrat bine iar prietenele/nevestele/iubitele voastre sunt mandre:D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. joi, 24 februarie 2011, 12:44

    […] Alex Cîrstea Ştefan Murgeanu Auraş Mihai Sorin Grumăzescu Claudiu Ciobanu Adrian Ciubotaru Cristian China-Birta Daniel Stancu Alin Pandaru Robert Antonescu Toma Nicolau Vlad Dulea Mircea […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. joi, 24 februarie 2011, 13:11

    A iesit foarte ok :) LoL’d @nihasa & @piticu21 :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. joi, 24 februarie 2011, 13:14

    […] – Ştefan Murgeanu – Auraş Mihai – Sorin Grumăzescu – Claudiu Ciobanu – Adrian Ciubotaru – Cristian “Chinezu” China-Birta – Daniel Stancu – Alin “Pandutzu” Pandaru – Lucian Marin – Toma Nicolau – Vlad Dulea […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. joi, 24 februarie 2011, 13:20

    … ce frumoooos…:) Auzi? Dar de ce nu ati facut-o mai aplicat? Adica, spre exemplu, sa fie filmate dashboardurile voastre in timp ce, fiecare dintre voi ar fi scris un un post cu tema asta, sa zicem. In loc de gurile voastre interpretand presa, cuvintele voastre scrise pe ecran. Ca lumea va cunoaste mai degraba brandul paginilor de web decat mutritele:) Asta va diferentiaza de actorii si cantaretii din clipul orginal al piesei, nu? Dar oricum initiativa e de toata lauda:)!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. joi, 24 februarie 2011, 13:21

    dragele mele, sa fiti iubite!
    baieti, sa le iubiti, mah, ca sunt niste minunate :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. joi, 24 februarie 2011, 13:36

    Absolut geniala surpriza. Felicitari pentru coordonare si…. mersi, m-ati facut sa rad in hohote azi!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. joi, 24 februarie 2011, 13:49

    […] Buică, Cristi Dorombach, Auraş Mihai, Sorin Grumăzescu, Claudiu Ciobanu, Adrian Ciubotaru, Cristian China-Birta, Daniel Stancu, Lucian Marin, Vlad Dulea, felicitari si multumesc! Asta da […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. joi, 24 februarie 2011, 14:15

    […] din articol le-am preluat de pe blogul lui Chinezu. Va las sa vedeti mai jos remake-ul dupa Cele doua cuvinte. Va place? […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. joi, 24 februarie 2011, 14:46

    […] din articol le-am preluat de pe blogul lui Chinezu. Va las sa vedeti mai jos remake-ul dupa Cele doua cuvinte. Va […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. joi, 24 februarie 2011, 14:46

    […] din articol le-am preluat de pe blogul lui Chinezu. Va las sa vedeti mai jos remake-ul dupa Cele doua cuvinte. Va […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. joi, 24 februarie 2011, 15:21

    Este super ok melodia. Te face sa zambesti instantaneu! Sa fim iubite numai de cine vrem noi!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. joi, 24 februarie 2011, 15:23

    Fain,fain,Stefan Murgeanu a fost genial :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. joi, 24 februarie 2011, 16:20

    […] din articol le-am preluat de pe blogul lui Chinezu. Va las sa vedeti mai jos remake-ul dupa Cele doua cuvinte. Va […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. joi, 24 februarie 2011, 19:32

    Ati fost bestiali! Asteptam cu interes o noua interpretare, de data asta, avandu-l protagonist doar pe Chinezu!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. joi, 24 februarie 2011, 19:57

    […] acest “proiect” au participat bloggeri precum: Adrian Ciubotaru, Bobby Voicu, Piticu, Chinezu si multi […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. joi, 24 februarie 2011, 20:29

    Dragele noastre- din sufletul nostru de bloggeri- pentru voi – – Chinezu…

    Voi ati vazut asta?…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. joi, 24 februarie 2011, 21:11

    Original : muzica , ideea , cuvintele …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  32. joi, 24 februarie 2011, 21:51

    […] din articol le-am preluat de pe blogul lui Chinezu. Va las sa vedeti mai jos remake-ul dupa Cele doua cuvinte. Va […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  33. vineri, 25 februarie 2011, 01:51

    […] Mircea Mester si Dan Teodorescu (Taxi). Informatiile din articol au fost preluate de pe blogul lui Chinezu.Camera Video SamsungShare: Citeste si:Taxi lanseaza albumul “Cele doua cuvinte” intr-un […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  34. vineri, 25 februarie 2011, 11:15

    […] Martisor de bloggeri celebri! […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  35. sâmbătă, 26 februarie 2011, 00:11

    […] Dragobete. Dar mulți dintre ei s-au descurcat foarte bine după cum am putut vedea, de exemplu, la Chinezu și la Piticu, numai doi dintr-o lungă […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  36. sâmbătă, 26 februarie 2011, 00:15

    Un singur cuvânt – F E L I C I T Ă R I.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  37. sâmbătă, 26 februarie 2011, 00:28

    […] Dragele noastre, din sufletul nostru de bloggeri, pentru voi | Chinezu scrie si cine apare in videoclip. Răspunde cu citat + Răspuns la subiect « Scadere de castiguri la sfarsitul lunii februarie? | – » […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  38. sâmbătă, 26 februarie 2011, 07:05

    […] dedicația muzicală făcută de câțiva bloggeri iubitelor a devenit istorie. Sau nu :D Pentru că ia uitați-vă cum […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  39. duminică, 27 februarie 2011, 20:15

    Foarte tare clipul, foarte tare melodia.
    Felicitari!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  40. Ioana
    miercuri, 2 martie 2011, 23:12

    Foarte, foarte faaaaaaiiinnnn! Mai ales ca am unul acasa caruia i se potriveste ca o manusa aceasta melodie, mai exact versurile!
    Bravo voua! Originala declaratie!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  41. vineri, 13 mai 2011, 10:28

    […] că a fost bine.” Și ne-am dus la o prăjitură binemeritată (de el). Iar seara am ieșit cu Luna în […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde