26.09.2016

Câți dintre voi știați că Andi Moisescu are blog?

Unii dintre voi veți zice (vă știu io, nu încercați să negați) că prin această postare încerc și eu să mă bag în seamă cu Andi Moisescu, mai ales că acum e o rotiță foarte importantă din mecanismul (vă place cum sună expresia, ai? :D) Românii au talent, carevasăzică e mare vedetă, adicătelea de aia scriu și io acuma de el. Dincolo de logica precară a unui astfel de raționament (dacă e vedetă, mai contează dacă scriu io de el?), precizez că și eu, și el we know better :D

De fapt, nici nu scriu despre Andi, ci despre blogul lui. Am văzut cu vreo 10 zile în urmă că are ceva activitate în domeniu, dar am zis că o fi o toană, că poate e doar așa un foc de paie (cum văd la mulți, din păcate), deși, recunosc, am zis că astea sunt semne beton, pentru că, la cum îl simt io pe Andi, fără să ne fi întâlnit de multe ori în viață, nu prea s-ar apuca de treaba asta dacă nu ar vrea să o facă la modul serios.

Așa că nu pot decât să mă bucur corespunzător că prestează și că promite să presteze și mai de soi pe blog la el :D Și să ne întâlnim odata la berea aia, frateeee, că și așa mi-am auzit tot felul de vorbe după postarea cu pricina și măcar să ne râdem de ele cu niște halbe în față :))

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Bine ați venit în Republica Culturală Chineză :)

Doamnelor și domnilor, premiile Blog de blog 2010

13 comentarii

  1. joi, 24 februarie 2011, 08:32

    nu stiam, dar am aruncat acum o privire acolo si scrie chiar fain :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 24 februarie 2011, 09:21

    eu am aflat acum o saptamana de blogul lui. Imi place de el si „dincolo de apropo” :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 24 februarie 2011, 09:40

    Am urmarit emisiunea lui Bobby Voicu la Radio Lynx acum vreo 2 saptamani cand a fost invitat Andi Moisescu si spunea ca blogul este gata, dar are nevoie „curajul” primului articol. Se pare ca, inpins de la spate de Bobby, la 2-3 zile dupa emisiune a aparut primul articol. Am aflat imediat, ca era deja in Reader-ul meu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 24 februarie 2011, 11:46

    Imi place foarte mult de Andi Moisescu. Sunt chiar curios:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 24 februarie 2011, 12:42

    Il am in reader de o saptamana. sigur are multi fani chiar si pe partea cu bloggingul :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 24 februarie 2011, 13:10

    Stiam de la lansare bre Chinezule. Pai ce, noi nu cititm pe orisicine, noi citim numa vedete…matale esti exceptia:P

    /joke

    Scrie faina Andi, si sper sa continue tot asa:D

    GO GO Andi!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 24 februarie 2011, 15:52

    Eu chiar nu ştiam că are blog. Foarte interesant şi chiar are articole interesante.

    Dă-i cu berea, chinezule.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 24 februarie 2011, 16:23

    eu stiam:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. soro
    vineri, 25 februarie 2011, 15:35

    Apropos de articolul tau „Se găsesc din ce în ce mai puține postări mișto pe bloguri”, asta este un contra exemplu. Conform metodei de filtrare proprii si personale, blogul lui Andi Moisescu este in reader de pe vremea cand avea un singur post (cam o saptamana). Si, din cate vad, va ramane acolo.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. duminică, 27 februarie 2011, 00:27

    Il itesc de ceva vreme si nu mi-a inselat asteptarile! E una din putinele vedete de televiziune care isi face treaba cu profesionalism, isi vede de treaba lui si se dedica cu devotament meseriei lui!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. duminică, 27 februarie 2011, 01:21

    Like Andi Moisescu (aka http://www.facebook.com/andimoisescu.ro ) => atunci am aflat :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. miercuri, 2 martie 2011, 23:16

    Acum cinci minute am aflat si eu. Scrie chiar placut asa incat si-a mai castigat un cititor:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. vineri, 15 februarie 2013, 13:23

    […] faptul că Andi are blog, am citit pe blogul lui Chinezu şi de atunci i-am dat follow pe twitter şi am început să-i […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde