04.12.2016

Frăția bloggerilor mari, întru ciuda celor mici

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Mai aud de astea din când în când, cum că de ce nu îi umflu io o karată 2.0 lui Arhi sau de ce nu îi dau una după ceafă lui Zoso sau că de ce nu zic că Piticu e praștie, de astea, ați înțeles registrul. Și că, vezi doamne, asta înseamnă că avem noi o frăție nu știu cum, în care ne protejăm și ne pupăm perciuni, căcaturi de astea. Aș vrea să fac niște cuvenite precizări, dacă îmi permiteți (dacă nu îmi permiteți, mi se rupe, oricum le fac).

1. Aș vrea să îmi spuneți, voi, ăștia care mă acuzați de chestii de astea, când am zis eu ceva nasol de vreun blogger aici la mine pe blog în ultimul an? Aud? Nimeni, nimic? Atunci, stimabililor care sunteți, de ce ar trebui să zic tocmai de ăștia mai mari, pe ce chestie? Numai așa ca să arăt că nu sunt în cârdășie cu ei? Asta simțiți voi în vezică, io îmi văd bine merci de altele.

2. A spune că bloggerii ăștia mari nu se înțeapă între ei (uneori și-o trag de-a dreptul) este, pardon my french, o imbecilitate. E de ajuns să ne uităm doar de la începutul anului în urmă ca să vedem niște clinciuri destul de dure între unii și alții. Aaaa, că nu sunteți voi atenți la ce se întâmplă și trageți concluzii numai pe baza a ceea ce credeți că se întâmplă, asta, cum să vă spun, este de-un caraghioslâc decisiv.

3. Știu că așa ați învățat voi că e bine să scuipi un blogger de ăsta mare că poate vă bagă în seamă și vă mai ridică vreo 2 cm. Uneori chiar funcționează, că de aia faceți de astea. Dar ceea ce uitați voi este că atunci când scupi în sus, o mare parte din scuipat îți cade înapoi în freză.

4. Bloggerii mari au ajuns mari pentru că au putut. Și pentru că au vrut asta. Și pentru că, mai important, au știut cum să procedeze. Și, culmea, încă mai știu. Iar a se împroșca unii pe alții numai pentru că altcineva ar vrea să vadă așa ceva e o miză mult prea mică pentru ei ca să își bată capul cu ea.

Și, altfel, cum stați cu traficul?

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Antena 3 sau Realitatea?

Am două anunțuri de făcut

54 comentarii

  1. vineri, 18 februarie 2011, 11:33

    bloggeri care sunt mari acum au stiut cum sa se ridice si cel mai important e ca nu au blogul de ieri ci au ceva vechime…un alt atuu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 18 februarie 2011, 11:37

    adică am comentat eu inaintea lui dan pătraşcu şi dan tănasescu? trist.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 18 februarie 2011, 11:38

    dupa cum ti-am scris deja si personal….cred ca m-am exprimat gresit pe blog si recunosc…nu iti ceream sa te „improsti” cu arhi spre juisarea fericita a bloggerilor mici avizi de sange…ma intrebam doar, alambicat, recunosc:) de ce nu ai zis nimic despre subiect…
    Pentru ca nah..uite…eu abia am scris postul si deja, lasa-ma sa visez:), ai scris un post legat de asta…In rest, Cristi, ramai acelasi om de nota 10, la care tin.

    Dau o bere ca te-am enervat.

    PS. Cu traficul stau bine bine de la inceputul anului asta..:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 18 februarie 2011, 11:39

    LOL, despre acest subiect s-a tot scris, dar titlul pe care l-ai ales face toti banii :). In Romania avem, va sa zica, „The Fellowship of the Bloggers”.

    On topic: Faptul ca nu ai clinciuri cu ceilalti A-listeri (cel putin nu in mod public, aci pe blog) e un semn de buna crestere :). Iar faptulca unii injura pe blogul lor in stanga si in dreapta, doar-doar o mai creste traficul cu 10 unici pe zi este un gest pueril, iar „metoda” e rasuflata de mult si nu mai impresioneaza pe nimeni.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. vineri, 18 februarie 2011, 11:40

    tate bune… nu ne plagem…ii bun traficu’ …ii de weekend!…
    da auzi, de ce nu ai dat link pe ei :-)) …ai ceva cu ei,asai? stiam io, stiaaaaammmmmmmmm! :-))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. vineri, 18 februarie 2011, 11:45

    He he, asta e primul articol dintr-un lung sir in care nu ai folosit nici un smiley. Deci esti nervos. Articolul e replica cumva la ce a scris un anume nenea Iancu la el pe blog, despre Arhi si „suspendarea” In Gura Presei? Presupun ca da.

    In alta ordine de idei, multi dintre bloggerii din clasa mica si mijlocie au o preconceptie potrivit careia astia din „A-list” si-au format un fel de casta, sunt clasa dominatoare si fac jocurile la varf la bani, influenta, autoritate, trend-setting si altele. Asta e, fiecare din cei de acolo au muncit si s-au zbatut sa ajunga la nivelul ala. Ca unii o mai dau in balarii sau mai sunt prinsi cu ocaua mica si altele, asta e. Cum, necum au ajuns in frunte.

    Unii chiar nu isi merita pozitia, dar asta e la latitudinea si judecata fiecaruia. Totusi, e stupid sa crezi ca v-ati creat vreo baricada si v-ati izolat ciorchine fata de restul „pulimii blogosferice” si ati inceput sa aruncati cu rahat in capetele lor. Asa ca mai trecem la raboj inca o tentativa nereusita de a starni cacatul si de se mai baga inca unul in seama nefericit, printr-un articol-troll. E trist ca majoritatea aspirantilor la mai sus apeleaza la tertipuri din astea previzibile si jalnice. Se poate si altfel, dar deh, e mai greu. Consuma timp, resurse si munca. Iar la asta suntem alergici inca. Si mai presupune si inteligenta, iar cu asta nu se poate lauda oricine.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 18 februarie 2011, 11:47

    @zoso
    lasa, mah, nu te mai da rotund, ca de data asta ai fost al doilea
    dupa Roxy :))))))))))

    @paulyluca
    exactamente exact cum zici matale :D
    miza esta atat de mica incat mai bine de uiti la un episod din Cezar si cainii decat sa faci asa ceva :))

    @Dan Ciulea
    nu dau link, ca m-am enervat de foioioioi si mi-e sa nu gresesc ahreful… :)))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. vineri, 18 februarie 2011, 11:51

    @Andrei: „Asa ca mai trecem la raboj inca o tentativa nereusita de a starni cacatul si de se mai baga inca unul in seama nefericit, printr-un articol-troll. ” – tu ai citit ce am scris eu pana acum despre caz? Nu traiesc si nu vreau sa rascolesc rahatul cu bloggerii mari, mici, mijlocii si chiar nenascuti. Eu scriu pentru un public al meu si atat. Ca sunt 10 care ma citesc, ca sunt 20..sau mai multi..cu atat mai bine.

    Postul asta l-am scris vazand ca nimeni nu pare suparat ca cineva, un om ale carui vorbe conteaza in onlineul asta, nu isi cere scuze pentru faptul ca a picat intr-o plasa aiurea,ba mai mult, tot el se ratoieste. Iar pe Cristi l-am folosit ca target pentru ca omul asta este cel mai important din onlineul romanesc, putea la fel de bine cum si-a facut timp sa ii dea replica unui cacatoi, cum zici tu, sa ii atraga atentia si colegului sau de succesuri ca a cam dat-o in bara..parerea mea umila.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. vineri, 18 februarie 2011, 12:01

    Cam nasol cu traficul, mi-a murit dealer-ul :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. vineri, 18 februarie 2011, 12:21

    miroase a praf de puşcă…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. vineri, 18 februarie 2011, 12:26

    Fiecare e liber sa scrie sau sa nu scrie despre un subiect. Fie ca o faci , fie ca nu, vei starni curiozitati, atata vreme cat exista oameni care astepata ca tu sa-ti dai cu parerea despre…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. ocsike
    vineri, 18 februarie 2011, 12:26

    Ionut, nici eu nu sunt de acord cu ce ai scris tu.
    Uita-te pe blogul tău, mai jos ai scris un articol cum că Băse şi cu Moise anunţă un prim ministru până la o anumită oră. Tu nu te-ai ţepuit acolo? E vorba de aruncatul pietrei.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. vineri, 18 februarie 2011, 12:30

    Acelasi fenomen il regasesti in orice domeniu, nu doar in blogosfera sau in online. Cei mici nu sunt mici pentru ca sunt incapabili sau fie mari. Sau pentru ca nu depun suficient efort. Sau nu fac destule sacrificii. Sunt mici pentru ca cei mari sunt niste misei care-i asupresc, care-i fura, fac un cartel, etc …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. vineri, 18 februarie 2011, 13:13

    Prost, tare prost stau cu traficul. Ia zi, nu-mi dai un RT pe twitter? :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. vineri, 18 februarie 2011, 13:14

    In legatura cu subiectul acesta, eu cred ca ar trebui sa fim precauti cu totii atunci cand vine vorba de a scrie articole de atact (mai mult sau mai putin fondate) la adresa altor bloggeri, in masura in care presupun ca niciunul nu ne dorim sa ne transformam propriul blog intr-un furnizor de continut de tabloid, cu personaje din lumea online.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. vineri, 18 februarie 2011, 13:19

    nu este o fratie, este o conspiratie mondiala, un complot universal, un zeitgeist galactic, un guvern secret al bloggerilor „mari”, sunteti niste conducatori din umbra ai spatiului 2.0 samd…

    :D

    PS: auzi, Cristi, dar tu chiar raspunzi printr-un post pe blog la toate tampeniile care ti se spun? ;) :) mai si ignora dintre ele :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. vineri, 18 februarie 2011, 13:20

    @ Ionuț Iancu
    Cetin Ametcea a recunoscut că s-a înșelat. i se putea întâmpla oricui, în circumstanțele date.
    nu înțeleg argumentul tău. Ce-ai vrea să facă mai mult? seppuku pe youtube? scuze pe postul public de televiziune? scrisoare deschisă pentru cârcotașii de serviciu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. vineri, 18 februarie 2011, 13:46

    @camil – eu asta nu am gasit..cuzele sale..daca mi-arati unde, bineinteles ca retrag totul si imi cer scuze.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. vineri, 18 februarie 2011, 13:57

    http://www.arhiblog.ro/2011/02/dedicatie-pentru-jurnalistii-obiectivi-de-la-adevarul.html
    vezi ultimul paragraf. ca să găsești trebuie să vrei să cauți

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. vineri, 18 februarie 2011, 13:59

    Cu traficul… mai apuca unii de intra si pe la mine :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. vineri, 18 februarie 2011, 14:49

    @camil: multumesc.am vazut.omul si-a cerut scuze fata de Badea, e ok.o sa dau rectificare

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. vineri, 18 februarie 2011, 15:48

    Aici e vorba de noua ordine internautica :) bloggerul cel mare inghite pe cel mic, adica ii inghite cate un articol si apoi il scuipa pe decilious.com aruncandu-i traficul in the Heaven ca sa zic asa :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. vineri, 18 februarie 2011, 16:28

    le e ciuda ca nu au trafic, asta e tot, le e ciuda, le e ciuda… asta e tot!! asa sunt romanii ciudosi :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. vineri, 18 februarie 2011, 16:47

    Suntem printre cei pe care ai ales sa-i ajuti, chiar daca ti-am cerut asta foarte de jos, dar am facut-o cat am putut noi mai decent. Ai fost chinez adevarat si nu te-ai suparat nici macar atunci cand am mai pus cate un link spre propriul blog… ca asa fac toti catelusii care se pripasesc pe langa dulai.

    Din ceea ce am vazut pana acum, putini dintre catelusii care scot coltii prea devreme reusesc sa mai ajunga dulai, in majoritatea cazurilor in lant.

    Trafic????? avem! cat ai nevoie????

    Daca te mai intreba cineva despre fratia cu bloggerii mari, poti sa ne dai exemplu pe noi, ca sa vada ca ai si frati in „pampersi”.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. vineri, 18 februarie 2011, 16:59

    Al dracu Chinezule care esti tu, faci cardasie cu aia mari, si pe astia mici ii inveti sa faca trafic cu diferite chestii.
    Pai ii frumos asa.
    Oricum, astia de aveti ceva trafic mai mult, trimiteti-mi si mie, ca de nu, fac o aroganta si nu mai zic nimic de rau de voi, sa creada lumea ca avem fratia blogului mic infiintata.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. vineri, 18 februarie 2011, 17:06

    Tot cu chestiile astea se confrunta lumea? Parca si prin 2008 aceleasi probleme erau. Intr-un fel ar fi culmea ca oamenii care au ceva in comun sa se scuipe intre ei nu? E normal sa vrei trafic si notorietate, cine spune contrariul minte, dar trebuie sa cresti un blog cu cap, pana si Zoso nu mai e la fel de acid cum era, zic si eu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. vineri, 18 februarie 2011, 17:06

    Vorbesti ca si in politica . Mult si prost.
    Tot ce faceti pe bloguri e fix ce face un primar in sat minte prostimea . Marea majoritate a bloggerilor sunt influentati politic cat si de televiziune … si uneori vi se da prea multa importanta , apareti pe la TV ca il cunosti pe X-ulescu si l-ai lins putin si gata hop pe sticla prezent si pronunti numele domeniului tau din 5 in 5 min. disperat pentru a afla lumea de tine . Uneori am impresia ca blogg-ul e confundat cu mircul de acum 10 ani cand oricine are tupeu injura de mama de parca ar fi crescut impreuna. Nu va mai expuneti viata in online ca nu stii ce duba va da peste voi, asta ii ziceam si lui piticu intr-un comment ca el deja o cunostea pe mama si se lua de ea …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. vineri, 18 februarie 2011, 17:27

    @cetatean
    castravetele este un fruct dicotiledonat, de culoare galbena verzui, care are 98% apa

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. vineri, 18 februarie 2011, 17:35

    Chinezule, treaba aia la adresa lui @cetăţean este absolut gratuită. Ai demonstrat exact ce trebuia: ne-au contestat, facem mişto, că oricum sunt mai mulţi cei care ne susţin. Păcat. Dacă stau să analizez doar ultimele 5 zile ale blogosferei, pot spune că în afară de link-uri între voi, cei mari, nu prea am mai văzut şi altele. Te rog eu, măcar tu şi Murgeanu nu uitaţi de unde aţi plecat. Ar fi păcat pentru mine, m-am obişnuit să citesc lucruri bune…
    Mă rog, printre reclamele la o bancă de mâna a doua şi la haleală-atentat la sănătatea publică…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. vineri, 18 februarie 2011, 17:38

    @BogDan
    gratuita zici?
    hmmmm, daca tu esti de acord cu ce zice el acolo si mai zici si faptul ca eu si cu murgeanu uitam de unde plecam, atunci da-mi voie sa iau faza asta ca pe o jignire si sa iti spun si tie ca castravetele este un fruct dicotiledonat
    si sa iti urez, cu tristete, o zi buna

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. vineri, 18 februarie 2011, 17:39

    trist :))

    eu am vrut doar sa apar la comentarii =)))) – glumesc

    E cam aiurea faza. Cel mai bine e sa nu ai nimic cu nimeni, si sa-ti vezi de treaba ta. Eu zic ca scandalurile astea sunt facute doar asa, pentru trafic. Mie imi place sa ma inteleg bine cu toti – nu c as fi eu mare blogger ( da twitterist sunt:)) ).

    Numai bine!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  32. vineri, 18 februarie 2011, 17:43

    @chinezu – Nu, nu sunt de acord. Dar dacă tot se ţine la treaba asta cu independenţa, oare nu i se poate explica omului unde greşeşte? Ţine cont că eu nu-mi exprim părerea mea personală, care a bazată pe ceva mai mult decât am lăsat să se vadă. Am spus doar că poate nu merita miştoul ăla. În sfârşit, o să mă duc definitiv dracului din lumea asta, cu blogging şi tot ce implică ea. A început să-mi fie mai silă de mine decât de ea.
    Eu să fiu iertat, te rog. Am îndrăznit. Promit cu mâna pe suflet că nu voi mai face asta.
    O seară bună, tuturor.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  33. vineri, 18 februarie 2011, 17:46

    @Bogdan
    mai, baiatul ala mi-a zis ca vorbesc mult si prost
    scuza-ma daca iau asa ceva personal
    si scuza-ma daca m-a intristat faptul ca tu ai apreciat ca m-a jignit cineva
    vezi si tu care e diferenta dintre ce zice ala – jignire – si ce zici tu, argumente dure, dar nu jigniri
    difereta asta pentru mine inseamna foarte mult, uneori mult mai mult decat mi-ar placea…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  34. vineri, 18 februarie 2011, 17:55

    @Chinezu, trebuie sa recunosti ca s-a mai diluat din calitatea blogurilor, nu e atac la persoana, nu-mi zi si mie povestea cu castravetele :) Pur si simplu devine din ce in ce mai greu sa gasesti articole la care sa lasi un comentariu si sa discuti ceva.

    Vorba fie, ne stim virtual de ceva vreme si m-ai ajutat la inceputuri, nu musc mana, vorba aia, dar fara sa vreau am vazut ca ai devenit mai aicd. Baga-i mamii lor in spam si lasa-i acolo pe hateri, in rest sa ne citim cu bine :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  35. vineri, 18 februarie 2011, 18:15

    Raspunsul la parerea mea a fost unul lin in comparatie cu vocabularul dezvoltat pe teme de mame a lui piticu. Trebuie sa te gandesti F bine inainte de a te da mare buric pentru ca daca stai bine si te uiti in awstatul tau doar aia care intra pe blog 50% te cunosc si asta se intampla in online , in offline doar 10% cu toate ca am zis mult 10%. In afara de un papagal dezvoltat si bine pus la punct nu esti diferit de nimeni din online , doar de cateva aparitii pe sticla care ti-am zis cum le prindeti voi astia ‘mari’ .
    Adevaratii oameni mari si sus pozitionati sunt persoanele care apar pe sticla nu ca il cunosc pe X-ulescu ci apar pe buna dreptate si ca au ceva de spus , ti-am analizat o emisiune in care ai aparut pe Realitatea evident ajutat de piticu ca altfel nu imi explic ce cautai printre oamenii aia si mai spuneai pe twitter ca ” te plictisesc invitatii ” dar scuza-ma oamenii au ceva de spus nu isi fac reclama la blog din 5 in 5 min. Fenomenul blog va disparea cat de curand ca si hi5-ul si ai sa te reorientezi.
    Iti sugerez sa opresti pe strada maine o pers. cu varsta 40+ ani care iese de la munca si sa il intrebi daca te cunoaste , nu putoi de liceu . Angajatii din offline tin tara nu voi ratele din online!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  36. vineri, 18 februarie 2011, 18:21

    @cetatean
    castravetele este un fruct dicotiledonat, de culoare galbena verzui, care are 98% apa – part 2

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  37. vineri, 18 februarie 2011, 18:24

    @andrei M. Articole e calitate nu gasesti doar la A-listeri. Mai sunt oameni care scriu bine, frumos, si pertinent. Doar ca majoritatea lumii merge catre A-listeri, ca vezi doamne doar ei sunt relevanti. Si nu zic ca nu sunt, insa nu sunt singurii

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  38. vineri, 18 februarie 2011, 18:26

    @ihearlights
    absolut corect ce zici
    ce ma intristeaza pe mine e ca sunt acuzat ca am aere si am uitat de unde am plecat si de astea
    de fapt ce iti spun tie, ca tu stii oricum :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  39. vineri, 18 februarie 2011, 18:36

    aham, deci cu piticu trebuie vorbit, ha?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  40. vineri, 18 februarie 2011, 18:37

    @ruxa
    daaaaaaa, cu piticu clar, ca trage de mine de ma rupe, nu alta, sa ma duca pe la emisiuni :))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  41. vineri, 18 februarie 2011, 19:00

    am vazut io ieri la film ca aveai fasul un pic julit, asta e drept :)))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  42. vineri, 18 februarie 2011, 20:29

    […] ultimul articol al lui Chinezu am putut gãsi explicaţii bune legate de acest fenomen. Trec la blogul meu, site de renume al […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  43. vineri, 18 februarie 2011, 21:09

    o sa le vina si lor vremea… in 2012 cred trebuie sa avem rabdare!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  44. vineri, 18 februarie 2011, 22:35

    Mai, chinuzele de romania. Daca te simti jignit de ce a scris un blogger despre tine, spune ca sa dam si noi cu comentarii. Daca si tu incepi sa ignori prostia (fie ea si involuntara) risti sa-ti lasi permisul auto prin Focsani.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  45. sâmbătă, 19 februarie 2011, 00:49

    Chinezule, de mine ai scris rau! Sau ai uitat cand comparai Daily Cotcodac cu Catavencu?
    Noroc ca ti-ai revenit dupa aia, ca Eftimie era pregatit cu cateva filipice si catilinare :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  46. sâmbătă, 19 februarie 2011, 02:29

    Pai si cum ar fi sa-si vada toti de treaba lor … Sa na mai stam si noi la o barfa .. nimic. Nu cred ca se poate.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  47. sâmbătă, 19 februarie 2011, 02:58

    ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  48. sâmbătă, 19 februarie 2011, 06:27

    Eu inteleg ca nu exista fratia A-listerilor, insa nu inteleg ce reprezinta blog20.info. Poate imi puteti explica si mie, blogorul minuscul?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  49. sâmbătă, 19 februarie 2011, 06:29

    *Bloggerul, scuze

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  50. sâmbătă, 19 februarie 2011, 11:36

    eu cred că vă certaţi de plictiseală :D , că şi strămoşi noştri cînd se plictiseau o puneau de un război şi mai trecea vremea, pe iei îi inţeleg acuma că nu prea aveau alte posibilităţi, dar pe voi nu vă înţeleg şi sînt atîtea posibilităţi de a petrece timpul. multă sănătate

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  51. duminică, 20 februarie 2011, 16:03

    @zoso

    Uite ca o sa te dezamagesc. Eu chiar nu sunt paranoic si nu vad pretutindeni o conspiratie a bloggerilor mari impotriva celor mici. Daca asta ai inteles tu din „altercatia” noastra si din postul care a provocat-o, imi pare rau.

    Dar acest lucru nu inseamna ca orice blogger mic trebuie sa-i divinizeze pe cei mari si sa li se inchine lor.

    Sa auzim numai de bine.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  52. duminică, 20 februarie 2011, 19:21

    dan, tu n-ai inteles nimic din ce se intampla. dar nu-i nimic, n-ai fi primul care nu ştie pe ce lume e, continua sa crezi că esti inteligent şi că te-ai impotrivit bloggerilor mari si ai câştigat.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  53. sâmbătă, 26 februarie 2011, 00:01

    […] cred că trebuie citite postările sale din ultima vreme referitoare la blogosfera românească: ”frăția bloggerilor mari întru ciuda celor mici”, frustrarea ca cel mai mare inamic al bloggerului și, last but not least, articolul referitor […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  54. deepiny
    marți, 1 martie 2011, 01:41

    Pentru ca esti unul dintre marii bloggeri, te rugam chiar in spiritul acestui articol sa ne sprijini si pe noi in popularizarea si semnarea acestei petitii, care nu este deloc o gluma, ci de ea depinde viata unor tineri, a unor locuitori ai unei comune.
    Iata petita> http://robygiulesti.wordpress.com/2011/02/27/petitie-pentru-semaforizarea-si-iluminarea-trecerii-de-pietoni-de-pe-dn-7-la-iesire-din-deva/

    Incercam sa ne unim si sa dam sprijin cererii unor tineri catre comunitatea bloggerilor , care si-au inmormantat de curand colega de clasa, bloggerita ca si noi, victima a unui oribil accident de masina.

    Pune si tu suflet alaturi de noi si ajuta-ne sa ne unim ca sa strangem semnaturi popularizand petitia.
    Pana in prezent in doua zile s-au strans 1000 de semnaturi dar nu este suficient.

    Cu multumiri,
    Robygiulesti.wordpress, deepiny.wordpress, univercrestact.blogspott, etc.

    La buna recitire!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde