05.12.2016

Cum vi se par bannerele din sidebar? :D

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Țineți minte că am lansat, cu ceva vreme în urmă, campania ”Chinezu te face! De 125×125” și că, în decursul timpului, au fost ceva bannere acilea la mine în sidebar :) Acum a venit momentul pentru o, ca să zic așa, pauză competițională :)) Sau, altfel spus, să dau Cezarului ce e al DreamTeamRo-ului :)) Moment în care vă raportez că toate bannerele de 125×125 pe care le vedeți acilea în dreapta sunt niște chestii foarte dragi sufletului meu. Ba, mai mult, sunt din familie :)

Să le luăm pe rând. Păi cu politicalocala.ro și sportlocal.ro e clară treaba, sunt siteurile mele, nu insist. Cred că și cu rugbyul e lămurită treaba, căci mă știți deja ca pe un cal breaz :)) De aici încolo intervine chestia de noutate :D Pentru că mi-am băgat colegii din DreamTeamRo să îi fac de rușine aici la mine pe blog :)) Fiecare și-a ales proiectul cu care vrea să se dea balenă. Astfel Ștefan a percutat chiar cu șeful pe care tot îl concediază, Claudiu a vrut să apară cu Retail-FMCG, Nicu, absolut firesc, cu info-delta.ro, Make cu minunatul site Forever Folk, iar tovarășu Dulea cu isprava foarte mișto în care prestează numită Trupa Atelier.

Evident că, prieteni prieteni, dar bannerul e pe bani :)))))), îi las să se sumețească aici la mine doar 30 de zile, conform datelor campaniei. După care o să mai bag pe alții. Cam atât :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Tu cât investești în blogging? Leapșă și sondaj

Cine pune un umăr la strategiile de promovare pe facebook?

16 comentarii

  1. miercuri, 16 februarie 2011, 12:00

    ne place, ne place, ne place place place :D :))))))))))

    si multumim :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 16 februarie 2011, 12:13

    Foarte bine ca sustii proiectele prietenilor. Ar trebui sa invatatm toti din asta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 16 februarie 2011, 12:24

    da, ar trebui sa invatam toti din asta si sa ne facem cat mai multi prieteni, dar nu ca „prietenii” de pe feisbuc :))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 16 februarie 2011, 12:25

    Multam frumos :) Arata foaaaaaaarte bine :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 16 februarie 2011, 13:13

    @ihearlights las ca tu ai inceput deja sa faci ceva in directia asta. nu zici, dar te laudam noi, ceilalti. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. Glass an Iron
    miercuri, 16 februarie 2011, 13:34

    Frate, frate, da’ branza-i pe bani – asta mi-a placut. Sa stie lumea ca exista o regula in toate ! Acu’ ca o mai incalci, alta poveste :).
    „Cum vi se par bannerele din sidebar ?” – eu am ce am cu pozitionarea … nu sunt centrate.
    Si nu inteleg de ce prima este stinghera – daca trebuie ca cele de pe randul doi sa fie impreuna fiindca sunt „sectiune sport” atunci ar sa vina ele primele si apoi politica. In acest caz se creeaza si o logica prin sectiunea „ale mele” urmata de „ale lor”.
    Imi place cel al trupei „Atelier”. Apoi „Info-delta”.
    Nu imi prea place „Concedierea sefului” (aglomerat, font cu serife + embos la care se adauga si umbra din fundal) – inteleg ca s-a dorit pastrarea graficii aflata pe coperta cartii dar aici, la 125X125, nu prea mai merge.
    La FMCG textul „Revista retailului …” este prea mic … aproape la fel de mic precum cel de la „politica adevarata e …”.
    Sigla FRR ar trebui „trimisa” putin mai spre dreapta – sa existe si pe latura stanga o margine asa cum exista la celelalte laturi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 16 februarie 2011, 14:36

    bai nu stiu ce sa zic de restul bannerelor, si nici despre cine le-a facut pe majoritatea dintre ele :))) dar ala cu Atelier e de mare exceptie ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 16 februarie 2011, 15:08

    @ Vlad – sunt de un mare acord

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 16 februarie 2011, 15:45

    Pot sa constat o unitate in coloritul bannerelor Retail, Atelier si ForeverFolk – rosu si negru :))
    Ca dl. Chinezu e un mare domn se stia demult, plus responsabil cu datul de impulsuri in a face chestii constructive si productive.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 16 februarie 2011, 16:59

    Rusite bannerele din sidebar, recunosc. Dar ca sa fiu total sincera, cel mai tare (si cel mai stresant) de pe blog este cel cu bilutza :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 16 februarie 2011, 17:00

    Naşpa, pentru că nu-i şi unul de-al meu acolo :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. Glass and Iron
    miercuri, 16 februarie 2011, 17:53

    Revin : problema cu lipsa de aliniere si banner „stingher” este de la browser (Opera). In Firefox se vede corect :) (asa ca poate nu ar fi o idee rea alegerea unei forme care sa arate la fel in browser-ele „de circulatie mondiala”).
    Toate celelalte observatii raman :).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. miercuri, 16 februarie 2011, 21:07

    bineinteles ca pilele functioneaza si in cazul asta. nu mai e de trait in Romania dom’le daca si chinezu face d-astea :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. miercuri, 16 februarie 2011, 21:11

    Mi se par chiar ok ca design si asezare. E o alegere buna dupa parerea mea combinatia de culori. De fapt, la o asa tema nici nu se putea altfel.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. miercuri, 16 februarie 2011, 21:35

    Era bine daca mai aveai unul cu fundal de culoare inchisa.. sa fie 4 pe alb si 4 mai inchise. Le puneai in zig-zag si aratau si mai bine :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. gheorghe
    joi, 17 februarie 2011, 07:58

    Is naspa sidebar-urile.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde