08.12.2016

Părerea mea despre Valentinul Dragobete and shit

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Ocazie cu care îi răspund și lui Andrei :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Amintiri din metalotepoca de aur

La intersecția dintre două lumi noi se naște cunoașterea

14 comentarii

  1. luni, 14 februarie 2011, 11:13

    Grooovy :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 14 februarie 2011, 11:37

    Cam sumbru clipul, tot asa si Sf. Valentin? Eheeei se pare ca am cam uitat cum era cand eram tineri si indragostiti!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. luni, 14 februarie 2011, 11:39

    @Nea Costache
    nu am uitat, zau, ba chiar inca sunt indragostit (era sa zic si tanar, dar nu ma mai tin de arogante :D)
    numai ca zau daca am sau am avut nevoie vreodata de nu stiu ce zile ca sa ma simt asa
    la mine era din oficiu :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 14 februarie 2011, 11:51

    Apucaturi americanesti, impinse catre grotesc.
    Sa ma scuteste americanii care iubeste!
    Nu mai poti „sa faci si tu o vrajeala” decat la date fixe!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 14 februarie 2011, 11:55

    brrrrrrrrrrrrr

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 14 februarie 2011, 11:58

    Bre, azi e sfânta Bianca în calendar, şi întreb şi aici, Valentin unde s-a ascuns?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 14 februarie 2011, 12:15

    Dupa Bianca.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. Glass and Iron
    luni, 14 februarie 2011, 12:33

    @VirtualKid – :) :) :) Asa, asa ! ..
    Da’ este doar o impresie – americanii nu se pot lauda cu „Sf. Valentin”, asta este o sarbatoare europeana. De fapt, nu sunt prea multe sarbatori americane get-beget, nici macar Halloween. Si nu se „prea” sarbatoresc povestile cu „Lupul cenusiu”, „Cer instelat”, „Sageata cea agera care a omorat 12 vulturi” sau alti nativi.
    Mie imi place cum multi români infuleca curcan pe ruptelea in a patra joi a lu’ Noiembrie … de parca era neaparat sa aiba un motiv anume ca sa se indoape :).
    Oricum, La multi ani, tuturor Valentinilor si Valentinelor !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 14 februarie 2011, 12:58

    @Glass and Iron:
    Nu am spus ca ei au inventat sarbatoarea asta ci ca au dus-o intr-o zona a scarboseniei aproape patologica.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. luni, 14 februarie 2011, 16:14

    […] să vă spun de unde am aflat. Totul a început cu o invitație de la Chinezu. Care a spus: vrei mă să mergi la un spectacol la care să te râzi? Eu am zi că da, că râsul […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. luni, 14 februarie 2011, 16:33

    Valentine’s Day = definitia chiciului pur (cel putin la cum se prezinta acum..). Singura chestie de bine este faptul ca se doreste, teoretic, a fi o sarbatoare pozitiva (spre deosebire de Halloween – care aduce, tot teoretic, energie negativa si-mi provoaca un dezgust total.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. luni, 14 februarie 2011, 17:54

    si io eram indragostit, dar de vapoare…amu ca nu mai sunt(azi si ultimul s-a cam dus) o sa ma mut pe masini ma gandesc…ca de femei cine duce lipsa?
    http://blogarogant.wordpress.com/2011/02/14/flota-la-ultimul-voiaj/
    http://blogarogant.wordpress.com/2011/02/14/poveste-de-primavara-cu-un-vapor-ultimul-vapor/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. codeus
    luni, 14 februarie 2011, 23:18

    Glass and Iron are dreptate. toate rahaturile astea isi au radacini in sarbatori precrestine, adaptate de paganii crestinizati. am fi chiar surprinsi sa aflam cate sarbatori chiar si din calendar sunt la origine pagane, sau sunt o compilatie intre sarbatoarea pagana si cea crestina. un exemplu destul de elocvent sunt Floriile

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. marți, 15 februarie 2011, 22:15

    Mie-mi place că de Valentine’s Gay se dau prăjituri în formă de inimioară din partea casei.
    Ieri mi-am luat cel mai bun prieten şi ne-am dat drept cuplu şi am mâncat prăjituri în vreo 3 localuri. :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde