03.12.2016

Onlineul tot în offline e mai frumos. Îmi știți părerea :)

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Că sunt un avocat feroce al aducerii onlineului în offline, deja știți. De aceea mă bucur tare când văd inițiative ca și Cupa SportMeet. Un eveniment, căci asta este, un eveniment, fără doar și poate, la care se vor aduna ceva de genul 100 de oameni din online pentru a face sport, a bea un ceai, a se cunoaște mai bine. Superb :)

Evident că susțin din tot sufletul acest proiect și voi fi și eu prezent la Brașov pe 5 martie, deși, că așa e România noastră dragă, trebe să fac niște manevre obositoare rău ca să pot ajunge în timp de la Iași, unde e Social Media Summit, sub Tâmpa, căci trenul parcurge ”imensa” dinstanță în 11 ore!!!!, iar autocarul face și el vreo 8. Așa că o să trebuiască să fac traseul București – Iași – Brașov – București cu mașina ca să fac să fie bine. Dar merită, zău că merită :)

sportlocal.ro este partener al evenimentului. Drept pentru care o să dau, în numele siteului, 3 premii speciale. Le zic aici, în premieră, căci organizatorii încă nu știu, dar sper să fie de acord cu ce zic eu :)) Voi oferi premiul pentru cel mai bun jucător, pentru golgeterul turneului și un premiu special surpriză :D Nu o să fie premiile astea ceva masiv, dar măcar ca gest de apreciere tot o să fie :)

Felicitări Bogdan, Cezar, Pandutzu și toată gașca pentru ceea ce faceți. Sunt fan :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Grădinile zoologice, aceste grajduri în aer liber…

Îmbătrânim, desigur, dar tot faini suntem :)

27 comentarii

  1. vineri, 11 februarie 2011, 10:07

    cum sa faci 8 ore cu masina pana la iasi? pai cum ajung astia in 6 ore la chisinau? sau imi zic cifre eronate??

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 11 februarie 2011, 10:10

    Asta in cazul in care te intrebai de ce ajung greu bloggerii ieseni prin Bucuresti :)).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 11 februarie 2011, 10:10

    @Piticu21
    mah, tu iarasi citesi in diagonala? sau intelegi numai ce vrei? :))))))))))))
    de autocar ziceam, bre :))
    ca de aia iau masina, sa ma misc mai cu talent :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 11 februarie 2011, 10:13

    premiu special e pt aia care mai scriau pe vremuri pe sportlocal, nu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. vineri, 11 februarie 2011, 10:17

    @somnulescu
    i feel you, man… :D

    @Marius
    pentru cei de care zici merge bere nu premii :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. vineri, 11 februarie 2011, 10:23

    ii buna si aia. stai, e chiar mai buna.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 11 februarie 2011, 10:29

    Si un premiu in bere mie daca tot vii pe acolo. Mai ales ca am fost ales un fel de antrenor nejucator al echipei brasovene.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. vineri, 11 februarie 2011, 10:31

    @eftimie
    imi pare rau, stimate domn, dar nu imi aduc aminte de dumneavoastra…
    dar sunt sigur ca dupa vreo 3 beri, memoria mea va fi desavarsita :))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. vineri, 11 februarie 2011, 10:37

    Daca esti singur in masina, cand vii de la Iasi, nu vrei sa iei la Brasov si doi ficiori frumosi si modesti?

    Uite cine te roaga!

    Poti sa refuzi?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. vineri, 11 februarie 2011, 10:38

    @VirtualKid
    mai, inca nu stiu pe cine mai aduc din iasi
    dar tinem legatura si daca e loc, cu mare, mare drag :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. vineri, 11 februarie 2011, 10:48

    Esti un chinez adevarat!
    xie xie!
    ni hao!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. vineri, 11 februarie 2011, 11:15

    Brasovul te saluta. E foarte fain ca prima cupa a sport meet are loc in Brasov. Sa tot fie un inceput bun, nu?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. vineri, 11 februarie 2011, 12:23

    Multumim de aprecieri nea Chini. Intradevar este mai mult decat o competitie, un adevarat eveniment, si sunt bucuros ca se intampla la Brasov.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. vineri, 11 februarie 2011, 12:30

    Ah, poate vin si eu cu tine de la Iasi la Brasov. Depinde la cat pleci din Iasi, ca eu pe la 9 dim, pe 5 sept, trebe sa fiu la Brasov:D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. Glass and Iron
    vineri, 11 februarie 2011, 12:31

    Cu siguranta, multora, anuntul asta, le lasa gura apa si multi si-ar trage blog ca sa fie acolo !!! :) :) Da’ doar asa ca idee … la ceai se poate adauga un strop de rom ? Numa’ sa-i mai taie din damfu’ de musetel …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. vineri, 11 februarie 2011, 12:32

    Lasa Chinezule ca dupa drumul ala foarte lung si obositor, te asteapta baietii cu bere la Brasov. Si cu voie buna :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. vineri, 11 februarie 2011, 12:42

    Inca un eveniment national desfasurat in Brasov. Nici ca se putea mai bine…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. vineri, 11 februarie 2011, 13:13

    Chinezu, sa i-o spui lu’ mutu ca noi acolo vom bea ceai :)))) buna tare gluma.. binedispui cititorul din primele randuri :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. vineri, 11 februarie 2011, 13:15

    o ocazie perfecta sa bem o bere si sa castigam un premiu special :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. vineri, 11 februarie 2011, 13:35

    Pentru cel mai bun portar de ce nu? :((( Plâng! Ştiam că am şanse :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. vineri, 11 februarie 2011, 13:44

    @pavel, poate o sa existe si pentru cel mai bun portar. Ai grija ce iti doresti

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. vineri, 11 februarie 2011, 13:52

    Ok deci premiul pentru cel mai inalt e al meu, Bogdan sta in aparare eu la pomana deci iau si titlul de golgheter (golgeter cum pana mea s-o scrie) , si premiul surpriza tot la mine. Multumim tuturor pentru participare.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. vineri, 11 februarie 2011, 14:02

    mah, ce o tot dati cu premiile in sus si in jos, voi nu auziti ca o sa fie bere multa? :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. vineri, 11 februarie 2011, 14:05

    […] Chinezu mi-a dat o idee faină: să vă încurajez pe toţi să mergeţi [mergem] la Summit-ul Social Media. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. vineri, 11 februarie 2011, 14:08

    Da cine a zis ca bea bere, noi chiar nu bem bere,nu ne place e amara, câh, eventual o mancam cu lingurita si cu paine.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. vineri, 11 februarie 2011, 14:26

    @Pavel: Hmm, când am vrut să organizez #HaiLaFotbal 12, ai fugit. Şi acum vrei premiu pentru cel mai bun portar? [te ţin eu minte!]
    Ştii că vei concura împotriva lui Somnulescu. ^_^

    Sper să pot ajunge şi eu la social media summit.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. vineri, 11 februarie 2011, 20:01

    abia astept sa-mi inmanezi cele 3 premii – al 3-lea presupun care e :))))))))) – sigur e ala :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde