10.12.2016

Există cineva în blogosferă care are pile 2.0 serioase la mine

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Că altfel nu îmi pot explica… Păi cum se poate ca numitul Sorin Neagu să aibă atât bulan când se intersectează cu mine pe calea undelor ahrefistice :)) Păi ia uitați-vă și voi la ce zic mai jos.

Întâi fac eu un concurs sponsorizat de Camping Grill, unde noi, gașca din DreamTeamRo am fost juriu (adică nu am decis singur, asta vreau să subliniez) și tovarășu Neagu pac, primește premiul.

Apoi fac eu un concurs de desenat logo-ul pentru Pietricel și, fără să influențez în nici un fel decizia (Andreea mi-e martor), pac, Sorin câștigă, drept pentru care trebe să fac un interviu cu el acilea pe chinezu, conform promisiunii :D

Apoi, zilele trecute, la Autovot, la tragerea la sorți pentru o tabletă Allview Alldro, eu extrag cifra unităților, iar Bobby Voicu pe cea a zecilor (adică iar nu am fost singur) și pac, tovarășu Neagu devine câștigător.

Serios acuma, care e faza? :)) Căci, în ceea ce mă privește, deși, recunosc, mi-e foc de simpatic personajl, totuși parcă înciotrichate sunt căile domnului internet… :))

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cea mai mișto reclamă pe care am filmat-o vreodată

Despre Egipt, cu mintea mea de la peluză

17 comentarii

  1. vineri, 11 februarie 2011, 08:59

    trădare, da” să ştim şi noi !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 11 februarie 2011, 09:07

    Nu cred ca-i vorba de tradare, ar prea copilaresc, este competitie, dom’le, ce mai. Sunt oameni sortiti sa fie tot primii, chiar daca calca pe cadavre sa ajunga acolo. Poate este vreo tactica pe care o negati din simpatie, dv tre’ sa stiti mai bine

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 11 februarie 2011, 09:12

    @dan ghemes
    ce, mah, ti-i ciuda? :))))))))))))))))

    @Pavel Valeria
    dar sper ca esti de acord cu mine ca, influenta planetelelor sau nu, sorin are sa imi dea niste navete de bere?
    asa ca sa avem combustibil sa dezbatem chestiunea :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 11 februarie 2011, 09:36

    no asa se intampla cand se intalnesc doi oameni faini si…si mari domne.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. vineri, 11 februarie 2011, 10:10

    Sa zicem ca personajul asta simpatic (si sexy ca un porc salbatic, domnisoarelor) are atata ghinion ca-l mai loveste cate-un noroc mare, ca sa existe echilibru in lume :))

    Anu trecut, cand am fost in Bucuresti la #fishtweetmeet, inainte sa castig gratarul, am evitat un pieton care mi-o trecut pe rosu si- ramas in 3 roti :))
    Acum am castigat tableta si-o picat la tanc, ca laptopul mi-e mort de-o sapt. Apoi, in aceeasi seara am aflat ca am castigat si logo-competitia :D dimineata mi s-a ars si desktop-ul :))

    Sa zicem ca daca as crede in tot ce-am scris mai sus :)) inseamna ca-mi porti noroc si tre’ sa-mi fac o amuleta cu doua-trei fire din parul tau carliontat, s-o port la gat :D
    Apoi ma duc si-mi iau belet la loto :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. vineri, 11 februarie 2011, 10:19

    Exista o singura explicatie a acestei situatii: n-am jucat io si deaia a castigat Sorin, ca daca participam eu iti dai seama ca altfel stateau lucrurile :))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 11 februarie 2011, 10:27

    Super tare! Bravo Sorine! Curand vei fi respins din oficiu din orice competitie online! :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. vineri, 11 februarie 2011, 10:48

    Si mai zici ca norocul nu ti-l faci cu mana ta. In cazul asta sorin si-a facut norocul participand.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. vineri, 11 februarie 2011, 12:24

    noroc au unii cu carul :)! bravo lui domne’!
    acum, de ceva zile de cand ai anuntat, eu tot strang monede din astea de la millennium bank daca aflu ca tot domnul Neagu castiga premiul cel mare, apoi.. ma ambitionez! :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. vineri, 11 februarie 2011, 13:57

    Mda… specific pdl-iştilor. Nici de vămi nu ştiţi, nici de concursuri. :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. vineri, 11 februarie 2011, 14:01

    @Vasile Manu
    cine esti cu, mah, ca nu te cunosc, ce vorbesti aici? :)))))))))))

    @Cristi Ariton
    lasa-l, mah, tu nu auzi ca la el maniheismul e in floare? :)))))

    @onuta
    nu cred ca o sa castige si la millennium, deci nu cred asa ceva :))

    @Pavel
    aha, tocmai ti-o furi cand ne vedem la iasi
    iti furi una de aia cu spuma :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. vineri, 11 februarie 2011, 14:06

    O fi mancat ceva de mic:)…A fost prezent la impartirea norocului…Zic sa joace la loto:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. vineri, 11 februarie 2011, 15:34

    @chinezu, numai niste? Eu zic ca Sorin va este dator, vandut. Trebuie sa simta bine gustul invingatorului, altfel nu are nici un farmec. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. vineri, 11 februarie 2011, 18:25

    @Chinezu Ia pune mana si fa un concurs cu vreo casa sau macar o masina ceva… macar sa il faci omu’ fericit cum trebuie :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. vineri, 11 februarie 2011, 20:41

    N-ar fi rau :)) daca jurizeaza Chinezu ma bag :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. sâmbătă, 12 februarie 2011, 01:42

    cred ca mai repede are pile la zeul concursurilor sau cand s-a impartit norocul a stat in primul rand ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. joi, 17 februarie 2011, 10:03

    Exista o lege a compensatiei in univers, iar Sorin Neagu se bucura din plin de ea. Acum, sa nu va ganditi ca munca domnului Chinez e in van, el merita niste navete :O de bere :))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde