06.12.2016

Ce concerte ați vrea să vedeți anul acesta?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

În ultimii ani a fost nebunie cu concertele pe la noi. Ceea ce m-a bucurat teribil. După atâția ani în care ori trebuia să mergem pe la vecini să vedem niște prestatori de servicii muzicale mai cât de cât ori stăteam să salivăm îmbufnați, acuma bani să ai, frate, că avem concerte la greu :D Dar, cu toate acestea, deși pare inflație, există trupe sau cântăreți pe care știu că i-ați vrea în fața voastră, live, în România.

Așa că ia băgați voi aici să știm și noi cam ce concerte ați vrea să vedeți. Menționez că fac acest amplu studiu muzicalo-antropologic pentru că vreau și eu să văd ce gusturi muzicale au distinșii mei cititori :D Și dacă tot suntem la asta menționați, dacă nu o fi cu greutate, și cam cât ați fi dispuși să plătiți pentru un bilet la concertul/concertele de care ziceți.

Mulțumesc :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Până la urmă, de ce ne place să mergem la teatru?

Îmi place să văd că stă lumea la coadă

53 comentarii

  1. joi, 27 ianuarie 2011, 10:28

    Blind Guardian. Cu Annihilator in deschidere. De scos banuti din buzunar, as scoate si 200 lei, numa sa vina.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 27 ianuarie 2011, 10:39

    Pink Floyd, Beirut, Tindersticks

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 27 ianuarie 2011, 10:41

    Eu astept sa vad daca se concretizeaza U2 in septembrie. As da si 300 de lei numai sa vina.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 27 ianuarie 2011, 10:59

    Foarte tare mi-as dori sa o vad pe Pink, dintre artistii in voga. In rest, eu sunt pe alt film, as vrea spectacole de jazz cat cuprinde (de aia am fost foarte trista ca n-am ajuns la Jazz in the City). Ah, si as mai vrea sa vad un pianist, pe Igor Krutoi, pentru care am facut o pasiune nebuna.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 27 ianuarie 2011, 11:01

    Sunt multe concerte la care vreau sa ajung. Pe iconcert.ro s-au anuntat deja o serie de evenimente cu nume grele pentru 2011…Acum ramane sa vedem si la care pot sa ajung:D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 27 ianuarie 2011, 11:04

    Shantel, Foo Fighters, Kasabian..

    Fix in ordinea numerelor de pe tricou :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 27 ianuarie 2011, 11:06

    io as vrea sa vad roger waters si in ro, poate poate, ca nu e inclus bucurestiul in turneu si e cam sold out peste tot, si mi’ar mai placea un concert de hang (care poate ma mobilizez mai bine si’l fac), mylene farmer mi’ar placea la nebunie, as revedea oricand pink martini si faithless, si, dupa cum zice doamna nebuloasa, pe igor l’as vedea si eu, ioi, si ce mi’ar placea!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 27 ianuarie 2011, 11:10

    Abia astept sa-l vad pe Bon Jovi si sper in concertul U2 si de ce nu Pink Floid desi e greu de crezut ca vor ajunge in Romania anul asta :(

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 27 ianuarie 2011, 11:12

    Pink Floyd :D. Sorry

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. ocsike
    joi, 27 ianuarie 2011, 11:12

    Dream Theater și Pink Floyd chiar și așa cu câți au mai rămas și la prețul pe care îl stabilesc ei. Acestea sunt in top, ar mai fi și alte trupe.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 27 ianuarie 2011, 11:15

    Godsmack, System of a Down, Def Leppard, Pink Floyd

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 27 ianuarie 2011, 11:19

    Si eu astept sa vad ce se intampla cu U2, mi-ar placea tare, tare sa-i vad.
    De asemenea, imi doresc sa vina Robbie Williams (toate concertele lui sunt grandioase), as vrea sa-i vad pe cei de la The National, The White Stripes, Razorlight, Serj Tankian, Pink floyd, Godsmack. Atat pentru moment. Revin daca imi mai amintesc si pe altii. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. joi, 27 ianuarie 2011, 11:23

    Eu as vrea sa vad Maroon 5, Hurts, Pink Floyd, Katie Melua si Faithless.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. joi, 27 ianuarie 2011, 11:29

    @Andreea: Serj a fost deja in august, daca tin bine minte, anul trecut la Sibiu. Eu l-am pierdut pentru ca eram plecat in concediu….:(

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. joi, 27 ianuarie 2011, 11:34

    Eu vreau să revăd in front row pe Aerosmith şi Guns. Mai e o trupă care-i No1 acu în SUA, Avenged Sevenfold îi zice şi mă uit la concertele înregistrate şi-mi plac. Acum schimb registrul şi zic că mi-ar plăcea să văd o Beyonce şi-un Jay-Z şi-un Damien Marley cu NAS.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. joi, 27 ianuarie 2011, 11:39

    @Andreea, Serj a fost la Artmania, la Sibiu. Daca iti place gothic rock, urmareste date despre festival, au avut cele mai mari nume ale genului.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. joi, 27 ianuarie 2011, 11:40

    Gov’t Mule, Tom Petty and the Heartbreakers, Tom Waits, U2, David Gilmour (fără Wright, ar fi o glumă proastă), Roger Waters, Slayer (ca headlineri eventual, cu Kreator în deschidere), Annihilator (mi se pare o blasfemie să îi pui să cânte în deschidere la cineva), Joe Satriani, STS-9, Widespread Panic, Neil Young …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. Glass and Iron
    joi, 27 ianuarie 2011, 11:42

    „Omega”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. Glass and Iron
    joi, 27 ianuarie 2011, 11:47

    Hai sa nu fiu atat de „modest” … Joe Bonamassa.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. joi, 27 ianuarie 2011, 11:56

    @Glass and Iron: sau un Peter Frampton şi trupa nouă a lui Glenn Hughes cu Bonamassa, Black Country Communion. Sau Jeff Beck cu Vinnie Colaiuta şi Tal Wilkenfeld. Omega de mai sus m-a convins să-mi aduc discurile de la Tulcea. Ha, şi mai spune un prieten din birou, o reuniune Dire Straits.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. joi, 27 ianuarie 2011, 12:02

    justin bieber nu vrea nimeni?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. joi, 27 ianuarie 2011, 12:07

    @andrei: ba da, în deschiderea ultimilor kilometri din autostrada soarelui. Lipit de calea ferată.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. joi, 27 ianuarie 2011, 12:08

    @andrei cum ar spune Ozzy: who the fuck is Justin Bieber?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. joi, 27 ianuarie 2011, 12:13

    Eu as vrea sa fie Chinezu cu Murgeanu si Arhi – cel mai periculos trio care a existat vreodata in lumea artistilor din Romania. Propun sa strangem fiecare cate 1-2 beri sa-i ademenim intr-o sala de karaoke.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. joi, 27 ianuarie 2011, 12:14

    A venit momentul sa recunosc: eu vreau pe backstreet boys :p (asta e adevarul, nu ma mai pot ascunde). Ah da si sa nu il uit pe Robbie Williams si La Oreja de Van Gogh :D Si cu aceasta ocazie, daca se poate, si o reprezentatie Cirque du Soleil. Va multumesc. O zi frumoasa in continuare :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. joi, 27 ianuarie 2011, 12:15

    U2 clar! Și Coldplay, My Chemical Romance și Linkin Park.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. joi, 27 ianuarie 2011, 12:18

    Linkin Park , Roxette, Rihanna, Shakira… si Justin Bieber ca sa-l leg de un stalp !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. joi, 27 ianuarie 2011, 12:19

    Si cum ar sta el asa frumos legat de stalp i-as canta : beibi, beibi, beibi, oooooooooooooo

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. joi, 27 ianuarie 2011, 12:22

    Shakiraaaaaaaaaaaaaaaa!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. Alex
    joi, 27 ianuarie 2011, 12:36

    Doamnelor si domnilor, @Marius, @andrei…

    Ozzy Osbourne!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. joi, 27 ianuarie 2011, 12:48

    RHCP, Radiohead … as da 150 lei pe trupa

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  32. joi, 27 ianuarie 2011, 12:50

    As vrea si ma voi si duce la Bon Jovi,Green Day,poate si Muse si Radiohead.As mai vrea sa vad si Pink Floyd si Bob Dylan.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  33. joi, 27 ianuarie 2011, 13:03

    Gusturile mele muzicale is mai ciudate :)

    Evident as fi prezent la un concert Pink Floyd,Coldplay ,Robbie Williams Morcheeba si Thievery Corporation . Cred ca is singurii la care as da peste 150 ron

    Apoi as vrea sa ii vad in concert pe
    Mattafix ( http://www.youtube.com/watch?v=r5cMwV2CUTA )
    Bruno Mars ( http://www.youtube.com/watch?v=tkuoRGig4Cs )
    Dirty Goods ( http://www.youtube.com/watch?v=2dGH-0t4o-A )
    CattoWebb ( http://www.youtube.com/watch?v=YweFps1_hI0 )

    Nu as da bani pentru

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  34. Glass and Iron
    joi, 27 ianuarie 2011, 13:07

    Da @neagrigore … si unii sa ne povesteasca despre o fata cu perle in par iar ceilalti sa ne fredoneze un cantec din trecut (si „ieri” este trecut, nu-i asa ?) …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  35. joi, 27 ianuarie 2011, 13:31

    Coldplay categoric! Astept sa vad ce au prin Europa anul asta, e un must :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  36. joi, 27 ianuarie 2011, 13:35

    In primul rand vreau sa mai vina Judas Priest. M-ar tenta si niste godsmack si disturbed. M-as bucura sa revina Guano Apes asa cum au promis la Tuborg Green Fest. As fi curioasa sa-i vad pe MGMT.
    De-abia astept Gogol Bordello in martie. As vrea sa vina Kalyi Jag. Iced Earth. Si sa mai faca The Who un turneu mondial ca in 2066-2007 n-am fost pe faza:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  37. joi, 27 ianuarie 2011, 14:01

    Ma multumesc cu Roxette, dar nu m-as supara sa vad Coldplay si sa revad Nouvelle Vague, chiar daca au trecut doar 2 luni! And you know what? Take That would be nice :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  38. joi, 27 ianuarie 2011, 14:55

    BUG MAFIA :d:d:d:d , si…hmmm…50 CENT, Lil jon ..in fine..sa nu sariti in cap !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  39. joi, 27 ianuarie 2011, 20:47

    Muse, Nickelback, Poets of the Fall. Și m-aș mulțumi dacă ar veni ei :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  40. florin
    joi, 27 ianuarie 2011, 20:56

    Blondie si David Bowie! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  41. Vali
    joi, 27 ianuarie 2011, 21:49

    Peter Gabriel
    U2 pt ca tot a fost vanturat
    Pink Martini, dar undeva unde se pot auzi ca lumea, nu pe terenul din Barbu Vacarescu
    Sting – are un show misto care e pe dvd la Berlin
    Greenday
    Marillion

    Daca vin astia toti, garantez cumparare de 6-8 bilete ca am familie mare

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  42. joi, 27 ianuarie 2011, 21:52

    Eu vreau sa vad Red Hot Chilli Peppers (am si eu un vis!), Melody Gardot, Pink, U2 (:D), Coldplay… ma opresc aici!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  43. Vali
    joi, 27 ianuarie 2011, 21:52

    Si inca 10 bilete VIP la Coldplay !!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  44. joi, 27 ianuarie 2011, 22:13

    @neagrigore Osbourne. nu ma pot uita pe „ziarul al carui nume nu trebuie rostit”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  45. vineri, 28 ianuarie 2011, 02:12

    @Marius Blind Guardian vine pe 1 mai la Bucureşti, bilete aici: http://bit.ly/fSUOLx

    Azi s-au mai anunţat două concerte interesante: Lake Of Tears şi Zucchero.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  46. vineri, 28 ianuarie 2011, 10:03

    As fi bucuros daca as putea sa-l duc pe copil sa-li vada pe U2.
    Necazul cel mai mare este insa acela ca avem nevoie de cel putin trei zile ca sa putem sa facem asta, dintre care doua reprezentand drumul spre Bucuresti.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  47. vineri, 28 ianuarie 2011, 20:48

    Dream Theater…… macar odata in viata……sau Pink Floyd (Pulse)…………….ar fi incredibil

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  48. vineri, 28 ianuarie 2011, 22:49

    As vrea Coldplay si Robbie Williams….
    Asa din astea care vin sigur….Bon Jovi e un must have

    @Irina ursu hurts vin in aprilie parca

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  49. Dani
    duminică, 30 ianuarie 2011, 12:54

    EMINEM!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  50. maria
    sâmbătă, 5 februarie 2011, 13:33

    eu as vrea la concertul lui justin bieber

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  51. sâmbătă, 5 februarie 2011, 15:06

    Săptămâna asta s-au mai anunţat câteva concerte Gipsy Kings, Whitesnake şi Judas Priest, iar biletele pentru concertul Bon Jovi s-au pus în vânzare ieri în reţeaua eventim.ro.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  52. joi, 5 mai 2011, 15:24

    Eu as vrea ca anul acesta sa concerteze la noi in tara Miley Cyrus , Selena Gomez , Nicole si Beyonce.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde