08.12.2016

Aceasta este postarea 4007…

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Nici nu mi-am dat seama că am sărit de 4000 de postări aici pe chinezu.eu… Am văzut dintr-o dată că urmează să scriu postarea numărul 4007. Și mi-am dat seama brusc că, din punct de vedere 2.0, sunt cam bătrân. Eh, bine, fie cum ziceți voi, nu bătrân, experimentat :))

Ce să mai zic? Aș putea face o întreagă teorie a chibritului blogosferic aici, să vă spun ce binecuvântare este să ajungi la această ”etate” în blogosferă, ce bun sunt și ce minunați sunteți voi, cei ce mă citiți, dar nu o să o fac. Pentru că nu are rost. Pentru că acestea, trag nădejde, le-ați înțeles deja din ceea ce ați văzut aici pe la mine :)

Mai spun doar ceva. Dar o fac din inimă. Cu emoție. Vă mulțumesc. Să vă gândiți că mare parte din aceste peste 4000 din postări le-ați scris și voi. Pentru că fără voi nu ar exista acest blog. Iar chinezu ar fi fost doar o altă promisiune care a uitat să fie îndeplinită…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Tovarășu’ Nicu, pemiteți-mi să vă urez corespunzător :D

Dragi wordpressiști, vă băgați la o aroganță? :D

18 comentarii

  1. miercuri, 26 ianuarie 2011, 09:46

    Eu sunt la jumate si am impresia ca e mult :)

    Respect pentru perseverenta si calitate !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 26 ianuarie 2011, 11:14

    La si mai multe postari!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 26 ianuarie 2011, 11:22

    Sa vedem ce o sa scrii la postarea 10007:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. Glass and Iron
    miercuri, 26 ianuarie 2011, 12:02

    Sufli greu ? Sau esti spinten, ca plecat acum din block start … ? Hai, trage tare … chi-ne-zu-chi-ne-zu-chi-ne-zu ! Tribunele fac „valuri” si noi suntem acolo ! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 26 ianuarie 2011, 12:37

    Multe-nainte! Tre’ sa faci o selectie si sa publici un e-book :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 26 ianuarie 2011, 12:48

    Sa ne traiesti.

    Daca ai fi scris o postare pe an si suntem in 2011, inseamna ca te-ai fi apucat in anul 1996 before Jesus. Nu de alta frate, dar caut pe cineva sa-mi explice cum era treaba pe atunci ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 26 ianuarie 2011, 12:58

    Păi, dacă scrii 5 postării pe zi e şi normal să nu-ţi dai seama când ajungi la un asemenea număr. Spor să ai şi în continuare, domnu’!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 26 ianuarie 2011, 13:06

    La 5000 se lasă cu bere? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 26 ianuarie 2011, 13:40

    La mai multe posturi Cristi. Sa desfacem sampania la 10 000 de posturi:).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 26 ianuarie 2011, 14:45

    Cristi. Nu esti batran din punct de vedere 2.0… Esti tanar din punct de vedere 3.0 :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 26 ianuarie 2011, 14:58

    Postarea asta trebuia sa o vinzi la Peugeot :) Dar poate te recuperezi cu 5008:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. miercuri, 26 ianuarie 2011, 15:06

    @Chinezu La alte 10 000. Trag nadejde ca mai butoneiz cel putin zece ani de-acum incolo.
    @Eugen Potlog Daca 2.0 este foarte interactiv, oare cum va fi 3.0?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. miercuri, 26 ianuarie 2011, 16:02

    bravo, ma :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. miercuri, 26 ianuarie 2011, 16:15

    La mai multe!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. miercuri, 26 ianuarie 2011, 16:22

    sunteti prea amabili, bah, prea amabili :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. miercuri, 26 ianuarie 2011, 16:40

    La mai multe Cristi. Ca noi te citim cu placere

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. miercuri, 26 ianuarie 2011, 20:06

    M-ai făcut curios… eu am scris azi articolul cu numărul 4046! Wow!! Eu?!!? Patrumișiceva?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. duminică, 30 ianuarie 2011, 20:08

    Sa ne auzim cu bine la postarea numarul 5.000 sau 10.000 ;). Mult succes in activitatea ta, pe blog si off-blog :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde