31.05.2016

Ce bloggeri mai citiți? În afară de mine, of course :D

Acuma no, ce să mai zic, am și eu niște curiozități iscate de dorința de a înțelege mai bine, de a vă înțelege mai bine :) Căci știu că sunteți oameni care consumă, uneori chiar savurează mai multe bloguri și aș vrea să știu cam cum stăm din punctul ăsta de vedere. Sper că mă veți ajuta să iasă cu bine acest, hai să îi spunem, mic studiu, lucru pentru care vă mulțumesc din start :)

Cum știu că doar foarte puțini dintre voi, cei care mă citiți, comentează, v-aș propune să facem această ispravă în două etape. Adică în prima etapă să nominalizați voi în comentarii ce bloguri citiți, asta până duminică 23 seara (căci știu că unii dintre voi intrați doar la câteva zile aici), după care o să iau primele 10 bloguri nominalizate, în funcție de numărul de nominalizări și facem un sondaj. La care sondaj, v-ați prins, să poată să-și spună părerea și cei care, din diverse cauze, nu comentează. Că așa e frumos :))

Așadar, vă invit să purcedeți la nominalizări mai jos. Și vă mulțumesc din nou :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cine vrea o invitație la ecomTIM să zică amu! :D

Avem nevoie de un Cod al Bloggerilor? Ca să știm o treabă

113 comentarii

  1. joi, 20 ianuarie 2011, 09:06

    pai ale mele se impart in 3 mari category: study/work, pleasure si altele :) asa ca la prima categorie am Blogul de Urbana, blogul Monicai Barbovschi, si blogul lui Vasile Dancu, la a doua am Blogul Comedica si Blogul lui Andrei de la Comedica, si restul…:)

    partea proasta e ca ceea ce am eu in reader cu pusca nici cum……….se anunta o sesiune de add-remove.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 20 ianuarie 2011, 09:07
  3. joi, 20 ianuarie 2011, 09:09

    citesc (aproape zilnic):

    arhi
    businessday.ro (ex khris.ro)
    empower
    milionarul mioritic
    dazzle
    andrei rosca
    riscograma

    si o gramada de altii, acum imi dau seama ca sunt f multe bloguri pe care le citesc apropae zi de zi :)

    PS: intentionat nu te-am mentionat, nici pe tine, nici pe ceilalti din dreamteam, sa va fac in ciuda :D :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. sibianu
    joi, 20 ianuarie 2011, 09:13

    Citesc si recomand GIGELITATEA http://gigelitatea.blogspot.com

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 20 ianuarie 2011, 09:20

    Nu sunt chiar cel mai bun exemplu dar citesc mai mult Manafu, Bucurenci, Cosmin Alexandru, Simona Tache, Ascrie (Cristi Lupsa), Bookblog, portalHR, Careeradvisor, Mihai Stanescu, Stefan Murgeanu. succes la sondaj!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 20 ianuarie 2011, 09:27

    Cabral, Badea, Bendeac, Manafu, Dono. bafta in continuare cu sondajul!:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. Delia Antibasescu
    joi, 20 ianuarie 2011, 09:39

    Roxania, Marele Ecran, Daily Cotcodac, Moshe & Mordechai, Victor Ciutacu, Mos Califar, Marius Mina, Mircea Badea

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. Irina
    joi, 20 ianuarie 2011, 09:50

    badea, ciutacu, voiculescu, grupul de investigatii politice (blog.grupul.ro), scri.ro, ozeneu.com

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. mikhail
    joi, 20 ianuarie 2011, 09:57

    soirs.wordpress.com

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 20 ianuarie 2011, 10:08

    Un top 5 acum : Groparu( pt ca imi aduce aminte de anii de studentie din Cluj) , visurat , hoinaru, piticu si reportervirtual.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 20 ianuarie 2011, 10:10

    Cam tot ce am ]n blogroll şi cîte ceva în plus. Iar acum, cu Blog de blog, „cîte ceva” devine foarte mult :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. culaie
    joi, 20 ianuarie 2011, 10:15

    zoso, piticu, arhi, denisuca, groparu, petreanu, visu, camionagiu, simonatache, trafictube, cabral, huidu, DC, chinezu, muzeuldefotografie, tolontan.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. joi, 20 ianuarie 2011, 10:25

    Camelcuta, Strumfita cu esarfa, Citadela Sibiana http://gigelitatea.blogspot.com aka Gigelitatea, Marius Torsan

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. joi, 20 ianuarie 2011, 10:31

    aproape constant:
    Turambar
    Cristian Orgonaș
    Dan Șelaru
    Theophyle
    Cătălin Tolontan
    Semanticus
    Alex Mihăileanu

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. joi, 20 ianuarie 2011, 10:33

    Ioi…io daca ma apuc sa nominalizez….Arhi, Groparu, Dazzle, Andrei Rosca, Adrian Ciubotaru, Bookblog, Gloria (Social Butterfly), Petreanu, Manafu, Cosmin Alexandru, Cabral, Dojo, Tomatacuscufita, Grimcris, Sigina, Stefan Teisanu(laptopisetul), Piticu, Alex Negrea, TVDece, blogul lui Victor Antonescu http://victor.tfm.ro care e o somitate in animatie (ma delectez,asa, ca si copiii mici), Imperator Travels (tipul care a calatorit in peste 70 de tari), Criserb, Siblondelegandesc, Succes Dublu (Adrian Soare)

    Am 160 de bloguri in reader :))) :)) daca ma apuc sa ii nominalizez pe toti…citesc de la bloguri cu sute/mii de unici pe zi, pana la bloguri cu zeci de unici pe zi. Is foarte multi, sigur am sarit peste unii

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. joi, 20 ianuarie 2011, 10:41

    Cinesseur, Tlon Society, Marele Ecran
    Richie – http://richietm.blogspot.com/, CristinaTM – http://cristinatm.net/,
    Adri Dragos – http://blogu.lu/adidragos/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. galax
    joi, 20 ianuarie 2011, 11:08

    nu chiar zilnic, dar citesc: groparu, piticigratis, mantzy, andyvasilescu, krossfire, lorenalupu, cabral

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. joi, 20 ianuarie 2011, 11:15

    http://www.stefamedia.ro/

    http://maria-popart.blogspot.com/

    http://achilianu.ro/

    http://pierdutaprintreranduri.wordpress.com/

    http://www.mnealui.info/

    Din ăştia mai mici, sau mai noi, sau care nu au ieşit mult în evidenţă, sau care merită remarcaţi dacă ar scrie mai des unii. Sau…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. joi, 20 ianuarie 2011, 11:17

    Info-delta.ro, pescaripe.net, artistu, dojo, lilisor, robintel, aiurea.eu, zaone.ro, pitici gratis, adi hadean, copolovici, groparu.ro, amar de zi, visurat, zoso, arhi, stargate.scifi.ro, nervuri.wordpress.com

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. joi, 20 ianuarie 2011, 11:31

    Am sa presupun ca te referi doar la autohtoni.
    Makavelis, Ciutacu, Dojo, Rezistenta Urbana, Palatul Sutu (inclusiv blogul lui foto), Knox, BunGust, Adelin Petrisor.
    Totusi, daca partea de recomandari o inteleg (ca barometru de preferinte), nu inteleg finalitatea sondajului, pentru ca ar fi o limitare cu rezultat oarecum previzibil.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. joi, 20 ianuarie 2011, 11:31

    pai cam asa:
    arhi, zoso, sorin tudor, piticu, mos califar, groparu, sefu lu murgeanu, visurat, exarhu, mesteru si ala cu nume de chinez

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. joi, 20 ianuarie 2011, 11:41

    This is zelist :)) :
    – chinezu.eu
    -manafu.ro
    -nighton.ro
    -arhiblog.ro
    -zoso.ro
    si cam atat, blogurile pe care le citesc aproape zilnic

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. Marius
    joi, 20 ianuarie 2011, 11:47

    badea, zoso, arhi, tolontan, adriangeorgescu.ro, chinezu

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. mihai ionut
    joi, 20 ianuarie 2011, 11:50

    inphpwetrust
    seomoz
    petreanu
    sutu
    victorkapra
    adihadean
    tolo
    si cand imi da cate un link nevasta-mea silavaracald.cotcodacii unele chestii sunt amuzante daca ai rabdare sa le citesti

    nu stiu daca se pune dar ingeneral le citesc doar si fac rar comentarii doar cand ma intriga cate un subiect.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. joi, 20 ianuarie 2011, 11:54

    Citesc (constant as spune):
    Groparu
    Arhi
    Cristian Sitcov (/whocoulddiz.be)
    Dan Lucian Stefancu (deceblog.net)
    Nebuloasa
    Ovi Sirb
    Ruxandra Predescu (printreranduri.eu)
    Tara Duveanu (taraduveanu.typepad.com)
    Alexandru Negrea
    Titus (www.titusblog.net)
    TVdece
    Visurat
    Zoso

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. joi, 20 ianuarie 2011, 11:57

    Pfuuu… 7 nominalizari! Multamesc, drajii mei, va mai astept.
    PS: Si io-l citesc pe Groparu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. soro
    joi, 20 ianuarie 2011, 12:12

    arhiblog.ro, bungust.com, costin.ro, dailycotcodac.ro, deceblog.net, dojoblog.info, dono.ro, groparu.ro, manafu.ro, makavelis.com, mariusmatache.ro, mirceamester.ro, moshemordechai.wordpress.com, moscalifar.eu, petreanu.ro, piticu.ro, razvanbb.ro, zoso.ro

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. joi, 20 ianuarie 2011, 12:14

    Cabral, Bucurenci, Piticu, Costin, Hadean, Bleau, Arhi, De Ce, Fata din Port, Fulgerica, Manafu, Lilisor.net, Oradeanul.com :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. joi, 20 ianuarie 2011, 12:16

    Chinezu, Arhi, Piticu, Alexandru Negrea, Manafu, Liana Mitroi, Titus, Ana Matei, Bobby Voicu, Ionut Oprea, Jurnalism Online, eCostin, reFresh, Kapra, Pagina de Media, Dragos Stanca – astea sunt in rss-ul meu :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. matilda
    joi, 20 ianuarie 2011, 12:27

    Toate blogurile pe care le am pe blogroll, că de-aia mi le-am băgat :) , nu ???
    Iar acum, fiind în juriul concursului ” Blog de blog” citesc încă zeci de bloguri, pînă-mi dau lacrimile.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. joi, 20 ianuarie 2011, 12:28

    Partea a doua =)) (Evident ca am uitat lume:)) ) Dragos Asaftei, Alex Dima, Ruxandra Predescu, Victor Kapra, Bobby Voicu, Adi Hadean, Oradeanul, Lilisor, Alle Oancea, Elena Ciric (minxieee :) ), Fata din port, Corina Georgescu, Lorand Minyo plus alte bloguri mai mici :D
    Bine unele nu scriu zilnic, dar nah… :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  32. joi, 20 ianuarie 2011, 12:34

    Citesc http://gigelitatea.blogspot.com dupa parerea mea cel mai k lumea blog din Sb.
    Mai citesc nighton.ro groparu.ro

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  33. joi, 20 ianuarie 2011, 12:49

    TVdece.ro, Groparu.ro, Dono.ro, Zoso.ro, Copolovici.ro (cand scrie), Ciupercutza.ro, eDoru.ro, pietricel.ro, sanuca.ro, moscalifar.eu, piticu.ro, arhiblog.ro astea le citesc zilnic in sensul ca sunt in reader. Ar mai fi unu’ chinezu.eu, dar nu stiu daca merita amintit pe pagina asta :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  34. joi, 20 ianuarie 2011, 13:04

    Acest blog a fost nominalizat in topul celor mai bune bloguri populare ale anului 2010. E un top al popularitatii, votul facandu-se simplu, pe baza de sondaj! http://blogatu.ro/2011/01/sondaj-cel-mai-bun-blog-popular-din-romania-in-2010.html

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  35. joi, 20 ianuarie 2011, 13:04

    Citesc zilnic primele 200 de bloguri din Top Zelist. Cand am timp merg spre 300, asa de plictiseala si sete de informatie. Cam tot atatia ma citesc si pe mine.
    Citesc desigur si blogurile care s-au retras din Zelist.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  36. joi, 20 ianuarie 2011, 13:08

    Cristina Bazavan, Cristi Lupsa, Oana Bratila, Inozza, Ioana Birdu, Andreea Vasile, Arhi, George Hari, Biciclistul, Auras Mihai

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  37. joi, 20 ianuarie 2011, 13:10

    M-ati nominalizat si pe mine? nu-mi vine sa cred. Va multumesc si eu!

    P.S. Si eu il citesc pe groparu.ro ;)

    P.S. Hai sa nominalizez si eu cateva bloguri pe care le citesc din cele cca 400 :)

    Fulgerica, Nina, Zoso, Piticu, Arhi, Maddy, Visurat, Subiectiv, A. Dragos, Si blondele gandesc si mai sunt cateva ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  38. joi, 20 ianuarie 2011, 13:15

    Eu am in rss fix 50 de bloguri care le includ, desigur si pe cee din bloggrol. Ca sa-mi monitorizez cumva timpul petrecut pe bloguri am o regula: daca vreau sa mai adaug un blog in rss, e musai sa scot altul. In general iese cel care n-a mai scris de mult. Ciudat e ca pana acum am stiut exact pe cine sa scot atunci cand am adaugat pe altcineva.

    Bineinteles ca mai ajung uneori din link in link pe cate un blog care-mi place si pe care mai si comentez, cum ar fi blogul de fata de exemplu. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  39. joi, 20 ianuarie 2011, 13:18

    Mai citesct pe
    Zoso
    AlexandruNegrea
    Arhi
    BobbyVoicu
    Piticu
    si lista poate continua

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  40. joi, 20 ianuarie 2011, 13:18

    Nu am în Reader decât bloguri de afară.

    Dar de pe Twitter intru să citesc ce scriu Zoso, Arhi, Bobby, Cabral, Toma Nicolau, Andrei Cismaru, Subiectiv. Plus ciupituri de la alţii.

    Pe tine nu te citesc şi nu-ţi scriu comentarii. De fapt, n-am intrat niciodată pe chinezu.eu :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  41. joi, 20 ianuarie 2011, 13:19

    Din Blogosfera Uărld uaid te citesc pe tine, pe groparu, zoso si gigelitatea, restu is bloggeri din Targu-Mures :-D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  42. joi, 20 ianuarie 2011, 13:21

    Pe Blogatu!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  43. joi, 20 ianuarie 2011, 13:26

    Citesc multe constant, poate o sa va surprind dar cin cei considerati A-List nu citesc decat marele Chinez. Mai arunc ochii pe Makavelis, Moldoveanca Din Port, Timisorenii – Sirb, Nebuloasa, Tomata, DeCe. Citesc cu o deosebita placere povestioarele groparesti are stilul lui extraordinar de bun, mai citesc si TVDECEii.

    Ma citesc pe mine – ma uit in arhiva cand chiar aveam posturi misto si chiar scriam frumusel :)). In reader am foarte multe din diferite domenii (doar lucrez in online). Dar nu sunt deloc ahtiat dupa tutoriale gen cum sa te dai pe bloguri sau pe retele sociale si alte alea.

    In general , cand am timp si nu dau „mark all as read” in reader le iau pe toate (peste 3000) care au scris ceva nou, daca mi se pare interesant citesc, daca nu trec mai departe.

    Fidel ii sunt groparului, chinezului si albanezului :)). Restul cand au ceva de zis interesant pentru mine ii citesc, cand nu, trec mai departe.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  44. joi, 20 ianuarie 2011, 13:31

    Ce e in blogroll citesc aprox zilnic : BlackSheepSound/Groparu/blogul colectiv Contributors/gasca de bloggeri de la Kamikaze (Mantzy, Prisacariu etc. ) , Makavelis, Sara, TvDeCe si mai sunt din exterior Riscograma, Rahoveanu si PiticiGratis ( desi nenorocitul le-a urat la cititori cancer intr-un post, ma rog, metehnele de-ale lui )

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  45. joi, 20 ianuarie 2011, 13:32

    makavelis, zoso, piticu, dece, tv dece, tomata cu scufita .. si tot blogroll`ul meu :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  46. joi, 20 ianuarie 2011, 13:32

    aş vrea să nominalizez mai multe, din păcate nu mai am atât de mult timp ca pe vremuri…
    o să enumăr câteva: te citesc pe tine, diacritica, hădean, tudor chirilă, oana stoica mujea, groparu, pixelul albastru, refresh, film sinopsis, pe fata din ferentari, atunci când scrie, mai mai uit şi la blonda care gândeşte, manafu, olteanu. mai nou: cenuşă de trandafir. mai sunt, nu-mi vin acum în minte. plus cele ale prietenilor mei. :)
    şi bineînţeles, dacă îmi pică vreunul la recenzie care îmi place… îl ţin minte. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  47. Glass and Iron
    joi, 20 ianuarie 2011, 13:44

    Deci in afara de „Chinezu” (Cristian China-Birta) …

    „Amar de zi” (Vlad Petreanu)’ „Arhiblog” (Cetin Ametcea), „Dojo Blog” (Ramona Iftode), „Zoso’s Blog” (Vali Petcu).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  48. joi, 20 ianuarie 2011, 13:56

    Doar .ro:
    Blogurile citite zilnic: Manafu, Refresh, MariusSescu si Chinezu :)
    Din cand in cand: Bobby Voicu,TitusBlog, Dojo, Zoso, Tomata cu Scufita, Haotik, Cristina Bazavan, Alexandru Negrea, DeCe, Concediaza-ti Seful!,Maldita, Costin.ro, Piticu.
    Intr-adevar, din cand in cand, ma mai trezesc si pe alte bloguri :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  49. joi, 20 ianuarie 2011, 14:02

    Am comentat şi eu ca să fie nominalizat şi blogul meu şi văd că a funcţionat :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  50. joi, 20 ianuarie 2011, 14:06
  51. joi, 20 ianuarie 2011, 14:50

    Visurat, DC, Groparu’, Moshe Mordechai, Fulgerica, Mek (ocazional), Mos Califar (ocazional), Makavelis, Piticu (ocazional), Amar de zi, Arhi, Zoso, Dvictor, – astea sunt alea unde ajung din link in link :). si chinezu’, evident

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  52. joi, 20 ianuarie 2011, 15:04

    Groparu, Tolo, Subiectiv, Codex Politicus, Gramo, Subiectiv, Nenea Lars si ceilalti din lista Leacul durerii, Mos Califar, plus linkuri de pe Twitter. De obicei evit articolele scrise doar pentru a polemiza pe teme dragi romanilor gen misoginism, rasism afectat, imi bag ceva in X (de la politicieni la servicii etc), si articolele reclama. In afara de astea, il mai citesc Manafu si Costin pe teme de social media. si cam atat din blogosfera romaneasca.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  53. joi, 20 ianuarie 2011, 15:27

    Multumesc pt nominalizari insa GIGELITATEA se numeste acum Citadela Sibiana :)) de mai bine de-un an.

    Cele bune, spor tuturor!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  54. Cozete
    joi, 20 ianuarie 2011, 16:10

    cand am timp mai citesc blogul lui voiculescu sa vad ce mai zice, iar asa pentru lectura usoara blogul revistei the one..a si a lu mircea badea din cand in cand

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  55. G3
    joi, 20 ianuarie 2011, 16:13

    Piticigratis
    Mantzy
    Simona Tache
    Piticu

    cam atat, constant.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  56. joi, 20 ianuarie 2011, 16:20

    ZILNIC
    alexmazilu.ro
    piticu.ro
    ciutacu.ro
    moscalifar.eu
    dono.ro
    petreanu.ro

    CATEODATA
    zoso.ro
    arhiblog.ro
    mircea-badea.ro
    sutu.ro
    alecuracoviceanu.ro
    groparu.ro

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  57. StockEx
    joi, 20 ianuarie 2011, 16:29

    piticu, badea, danvoiculescu.net, moshe, arhi, huffingtonpost

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  58. joi, 20 ianuarie 2011, 16:34

    wow! deci sunt pe bune impresionata ca am nominalizari! multam! :)
    eu ii citesc pe cei pe care ii urmaresc pe twitter + inca vreo cativa

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  59. joi, 20 ianuarie 2011, 16:36

    Eu citesc si ascult muzica buna pe truemusic.ro

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  60. careuldeasi
    joi, 20 ianuarie 2011, 17:03

    pai sa vedem. iata cateva adrese:

    1.http://www.reportervirtual.ro – pentru ca are mereu stiri bune
    2.http://www.piticu.ro/ – pentru ca m-am obisnuit
    3.http://danvoiculescu.net/blog/ – pentru ca este singurul politician care il infrunta deschis pe basescu

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  61. Eugen
    joi, 20 ianuarie 2011, 18:22
  62. joi, 20 ianuarie 2011, 19:26

    Dintre cei prezenti in blogroll http://www.staupenet.ro/blogroll-stau-pe-net, cel mai des il citesc pe http://www.pionezadintrefese.ro

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  63. joi, 20 ianuarie 2011, 19:45

    Eu citesc doar http://www.foreverfolk.com/ şi nimic altceva.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  64. sindicalistu'
    joi, 20 ianuarie 2011, 19:50

    Guran, Turambar, Eftimie (foarte bun!), Voiculescu. Pe toti din exact acelasi motiv: au un stil foarte propriu de a scrie cu care rezonez.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  65. joi, 20 ianuarie 2011, 19:58

    DailyCotcodac , Groparu, Eftimie.net, Simona Tache, Monoranu.ro, Dan Negru, AlinaConstantinescu.ro, Milf si Petrov, blogul meu :)), Titusblog.net, Amar de zi, Biziday, Reusite.wordpress.com, Blomamaind.wordpress.com , Cemaifac.eu si ce mai am prin blogroll.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  66. B.
    joi, 20 ianuarie 2011, 21:00

    Înafară de, of course, slova-ţi, citesc mult&multe şi fiindcă n-ai cerut vreun criteriu de selecţie pt. ceea ce citim, eu acum fix câteva minute am citit la Wesley F.: http://www.speedofcreativity.org/2011/01/18/10-ways-to-write-better-blog-posts/ (nu fiindcă m-ar fi interesat ci fiindcă „era în drum”).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  67. joi, 20 ianuarie 2011, 21:06

    uof :) Fac si eu lista :)

    Orlando, Manafu, Cafeneaua R-G, Surpriza lui Mihnea Maruta, Petreanu, Comanescu.ro, subiectiv, chinezu, adi hadean, piticu, alex negrea, refresh, victor kapra, bradut florescu (http://bradut-florescu.blogspot.com/)

    Sunt must read-ul de fiecare zi :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  68. Maria
    joi, 20 ianuarie 2011, 21:07

    http://www.groparu.ro (pentru specific), http://www.dailycotcodac.ro (daca-l consideram blog…), http://www.eftimie.net (pentru ca pe DC publica prea rar), http://www.razvanzamfir.wordpress.com (un show bun), http://www.biziday.ro (pentru ca moise e cel mai atipic analist economic), http://www.pesurse.ro (pentru stirile in timp real).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  69. Predatora
    joi, 20 ianuarie 2011, 21:45

    elenaudrea.ro – pentru a-mi readuce aminte de ce sunt bruneta
    danvoiculescu.net – pentru ca incepe sa se contureze ca optiune politica
    turambarr.blogspot.com – pentru complexitate, pentru ca iubeste Telega
    mircea-badea.ro- ..stiti si voi de ce
    crinantonescu.ro – pentru speranta ca va fi viitorul presedinte

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  70. Neica
    joi, 20 ianuarie 2011, 22:19

    @radu incescu, ce cititi la Alina Gorghiu, pozele??

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  71. Neica
    joi, 20 ianuarie 2011, 22:21

    daily cotcodac, moshe, dan voiculescu, badea, ciutacu, roxania, carieremedia.ro, zvonescu, miezdenoapte.wordpress.com

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  72. joi, 20 ianuarie 2011, 22:37

    sa vedem ce bloguri exista in afara de al taaaau:)
    Maldita, Refresh, Sanuca, Piticu, ReporterVirtual, pr intre randuri, AdiHadean si Arhi

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  73. joi, 20 ianuarie 2011, 22:58

    Hmm, văd că apar şi eu pe undeva *shocked*.
    Eu citesc blogosfera ieşeană, mai ales ăştia cu care mai arunc o minge la baschet, mai dau cu stângul în dreptul la fotbal, mai ies la o bere sau care mi-s prieteni dragi: somnulescu; marius sescu; lavinia biberi; seaqxx; paul (sanecitim.ro); iasivezi; pavel.romascani.ro; haipa; quadroq etc. + blogurile câtorva cântăcioşi (luna amară, grimus) + blogurile/site-urile din afară care conţin informaţii despre cercetare şi finanţare, 2-3 bloguri cu poezii (deşi alea le las mai mult pentru deviantart.com „diving”); krossfire.ro; dracmort; assaseya şi mai nou intru şi pe aici, pe chinezu.eu .
    Sorry, nu pun link-uri fiindcă sunt prea multe şi duc lipsă groaznică de odihnă, timp şi răbdare.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  74. matei
    vineri, 21 ianuarie 2011, 00:38

    ovidiuraetchi.ro, codrin scutaru, politburo.ro

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  75. matei
    vineri, 21 ianuarie 2011, 12:55

    Ar trebuie sa ai categorii Chinezule, pt bloggerii vechi si pentru newcomeri.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  76. vineri, 21 ianuarie 2011, 16:16

    Subscriu la ce spune Matei. Si eu eram curioasa si dornica sa aflu de bloguri bune de citit de care inca nu am auzit. Pe Zoso, pe Arhi, pe Pitic, stiai si stiam de la inceput ca ii citeste lumea… :)) Poate faci la sondaj imparteala sau alegi in asa fel incat sa nu fie evidente rezultatele. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  77. sincer
    vineri, 21 ianuarie 2011, 16:19

    Groparu, Bendeac, Ciutacu, Bichir, Voiculescu, Razvan Zamfir, Sutu, Daily si…..Chinezu of course

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  78. vineri, 21 ianuarie 2011, 18:54

    pe cei din blogroll alti cativa si cand vreau sa rand ma citesc pe mine:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  79. Anca
    vineri, 21 ianuarie 2011, 18:57
  80. vineri, 21 ianuarie 2011, 21:56

    Offtopic: stiu ca e campanie, stiu ca se dau premii etc, dar pe mine ma tot enerveaza moneda asta care se tot plimba pe ecran. Da, stiu ca poate fi inchisa :)) Dar tot ma enevreaza :))

    Ontopic: Greu de zis, eu nici pe mine nu cred ca ma citesc zilnic :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  81. scribul
    sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 10:05

    ”Ce bloggeri mai citiți?”
    Întrebarea este pusă greșit. Sunt puțini cei care-i citesc pe bloggeri. Cei mai mulți scriu (comentează).
    Corect: pe ce bloguri mai comentați?
    ”foarte puțini dintre voi, cei care mă citiți, comentează” = incorect.
    Corect: Foarte puțini dintre voi, cei care comentează, mai și citesc.
    Cogito ergo sum. Incorect.
    Corect: Scribo, ergo sum.
    Dicenda, docte sileas reticenda. Sa spui cele ce trebuiesc spuse, sa taci cu chibzuinta cele ce trebuiesc tacute.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  82. sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 10:32

    @scribul
    du-te, mah…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  83. maria
    sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 11:31

    danvoiculescu.net, codexpolitic.us, ratingpolitic.wordpress.com, ovidiuraetchi.ro, razvanzamfir.wordpress.com

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  84. stimulent
    sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 13:27

    hmmm…am descoperit cateva interesante: businessday.ro, andreistoian.ro, ovidiuraetchi.ro

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  85. wounters
    sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 13:37

    guran, piticu, andreistoian, cabral, moshe, danvoiculescu.net, sutu, codexpoliticus

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  86. Neo
    sâmbătă, 22 ianuarie 2011, 21:29

    andreistoian.ro, trendurieconomice.blogspot.com, guran, ovidiuraetchi.ro, moshe, balonul imobiliar

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  87. duminică, 23 ianuarie 2011, 12:21

    Asa cum si baietii plange cateodata, si superstarurile citeste bloguri. Astfel ca, sa le enumeram, intru pomenirea lor eterna. Cu tot neamu’ looooooor!

    http://www.aurasmihai.ro
    http://www.hoinaru.ro
    http://www.siblondelegandesc.ro
    http://www.bobbyvoicu.ro

    PS DreamTeam-ul nu se pune, ei sunt alfa si omega :-)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  88. duminică, 23 ianuarie 2011, 12:22

    Patru nominalizări cvasi-outsideri, cu şanse relativ mici de a trece de faza grupelor :)

    http://mana.ciutacu.ro
    http://fara-bani.blogspot.com
    http://cercucuvintelor.blogspot.com
    http://untrecator.ro

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  89. duminică, 23 ianuarie 2011, 12:26
  90. crisio99
    duminică, 23 ianuarie 2011, 12:30

    Citesc cam tot ce-mi cade-n…twiter! Stiu, sa-mi fie cu rusine, o sa-mi fac timp pentru preferati, zilnic!:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  91. duminică, 23 ianuarie 2011, 12:38

    Din cauza ca nu prea am timp anume pentru lectura blogurilor, in general citesc doar articole ale bloggerilor „mari” pe care le pescuiesc de pe Twitter (cred in puterea RTului).

    Regulat arunc un ochi pe aici:
    http://soringrumazescu.wordpress.com/
    http://www.floreacristian.ro/
    http://maria-popart.blogspot.com/

    Iar zilnic ma delectez cu articole de-ale craiovenilor mei:
    http://www.spuse.ro/
    http://licuriciulorb.com/
    http://miorlaieliinmiezdenoapte.wordpress.com/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  92. Anna
    duminică, 23 ianuarie 2011, 12:50

    imi plac interviurile de pe nenea.ro

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  93. gabriel