11.12.2016

Au început nominalizările la ”Blog de blog 2011”

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Tovarășa Lucia Verona, cu un simț de răspundere deosebit :D, s-a lansat în a treia ediție a isprăvii Blog de blog. Tocmai ce a dat drumul la nominalizări. Găsiți la ea acolo tot ce trebuie să faceți, adică un fel de regulament. Mă rog, e mult spus regulament, că e vorba de așa vrea mușchiul nostru, al juriului, din care cu onor fac parte :D Dar am zis că e interesant să vă dau măcar categoriile unde puteți intromisiona propuneri de bloguri :D

Care sunt categoriile concursului?
1. Marele premiu – Pentru că-mi place
2. Blog literar (cu trei secţiuni: critică, jurnal, creaţie)
3. Blogul cu cel mai mult umor
4. Cel mai bun cititor/comentator
5. Cel mai bun blog de păstrarea memoriei
6. Cel mai bun Blog politic/Blog economic
7. Cel mai informat blogger
8. Cel mai simpatic blogger/bloggeriţă
9. Cel mai bun blog al unui ziarist
10. Cel mai bun blog de discuţii/dezbateri
11. Cel mai bun blog vizual (foto, grafică)
12. Cel mai bun blog de sport
13. Cel mai bun blog de muzică
14. Cel mai combativ blog
15. Cel mai activ blogger
16. Cel mai bun pamfletar dintre bloggeri
17. Blogul pasiunii (profesiune, hobby). Aici vor intra blogurile culinare, de modă, de design, grădină, cîini-pisici, călătorii, colecţii. Desigur, juriul va putea să acorde mai multe premii, dacă va fi cazul.
18. Premiul de popularitate

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Bloggerul s-a născut poet. Dovadaaaa, băăăăăăă!

Cine vrea o invitație la ecomTIM să zică amu! :D

15 comentarii

  1. marți, 18 ianuarie 2011, 07:45

    Cu siguranță nu excelez la nici una din categoriile amintite :p Deci zic pass și de data asta. Poate până la următoarea ediție mă voi ocupa mai serios de blog și voi avea o șansă :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 18 ianuarie 2011, 07:56

    deci prin urmare tu nu ai dreptul să nominalizezi bloguri?:D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 18 ianuarie 2011, 07:57

    Tovarăşu’ Cristi, mulţam fain. Poţi să şi nominalizezi diverse făpturi 2.0, dacă vrei.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 18 ianuarie 2011, 08:05

    @DrCriss, eşti prea modest! :)
    @Katairobi, membrii juriului au dreptul să nominalizeze – dacă vor.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 18 ianuarie 2011, 08:09

    @Lucia Verona Dacă ai intra pe blogul meu ai și observa de ce sunt „modest” :)) Momentan chiar nu am nici o șansă :p Însă, fiind vorba de nominalizări, nu știu ce vor crede alții despre blogul meu și poate se găsește cineva să mă nominalizeze. Doar așa. Dar sunt slabe șanse :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 18 ianuarie 2011, 11:20

    Lipseşte categoria „Cel mai bun blog al unui profesor”. Sau e trecut la „Alte sporturi”, ca la ziar?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 18 ianuarie 2011, 14:36

    dragii mei, eu nu vreau sa fiu carcotas..dar e vorba de blo de blog 2010…talentele pe 2011 mai au 11 luni sa demonstreze ce pot:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 18 ianuarie 2011, 16:43

    concurenta e mare, dar probabil ca o sa ma bag si eu. o participare in plus nu cred ca strica. succes tuturor

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 18 ianuarie 2011, 16:45

    chinezu, tu, ca jurizator, ai voie sa participi sau pot sa te propun la Tinere Sperante? :))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 18 ianuarie 2011, 16:51

    @George Hari Popescu
    vorba lui @ruxa, pe tine te bagam la tinere sperante :))))))

    @ruxa
    stiu ca tu ma vezi tanar si ferice
    si sa stii ca nu gresesti nici un pic :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 18 ianuarie 2011, 17:02

    Nu inteleg de ce nu exista (nu-i valabil numai in cazul de fata, am mai vazut si alta data) categoria „cel mai bun blog personal”. Numa’ zic.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. marți, 18 ianuarie 2011, 18:23

    Cel mai bun blog de sport : joctenis.ro —–aici n-o sa cititi niciodata de scandaluri…..

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. miercuri, 19 ianuarie 2011, 03:04

    […] via chinezu.eu Recomanda […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. miercuri, 19 ianuarie 2011, 11:52

    Bre, pe tine te putem nominaliza sau cei din juriu sunt excluşi?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. miercuri, 26 ianuarie 2011, 09:00

    @Gorge Hari Popescu
    Nu ne-am gîndit, poate anul viitor să introducem şi categoria asta.
    @Nina
    După părerea mea, toate blogurile sunt personale. În afară de cele colective, desigur. Iar în concursul Blog de blog avem cîteva categorii la care pot fi premiate blogurile „personale”.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde