10.12.2016

”Chinezu te face! De 125×125” revine. Pam, pam!

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Cu ceva vreme în urmă lansam isprava ”Chinezu te face! De 123×125”. Adicătelea, eu aleg un blog sau un site, după criterii care scapă multor concetățeni ai universului în care adăstăm :D, scriu despre el și îi bag un banner timp de o lună acilea pe chinezu.eu. Că mă gândesc că poate așa mai ajut și eu la promovarea unora care, după mintea mea, chiar merită :)

Primul blog din 2011 care intră în malaxor este scri.ro. Îl urmăresc de foarte multă vreme și era pe lista scurtă oricum la băgat în campania asta. Și, pentru că marile spirite se întâlnesc adesea :D, primesc un mail de la Alex, unul din tovarășii care se ocupă de blog. Păi da, că așa e frumos, să think alike :D

Despre ce fac ei acolo pe scri.ro e de prisos să vă mai spun. Pentru că dacă până la ora la care citiți aceste rânduri nu îl aveți în reader, atunci nu e bine, măh, nu e bine deloc…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Obiectiv: 1 milion de vizualizări pe pagina de facebook

Bloguri de sute de mii, chiar milioane de vizitatori

11 comentarii

  1. sâmbătă, 15 ianuarie 2011, 10:20

    Da foarte buna ideea. Succes in acest an tie si celor ce iti citesc frumoasele ciripituri pe blog pe twitter si pe unde mai dai cu tastatura.
    :X By Ness.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. sâmbătă, 15 ianuarie 2011, 10:26

    Stii de cati ani astept la coada? :)
    Sambata placuta !
    :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. sâmbătă, 15 ianuarie 2011, 10:30

    Chiar voiam sa te intreb pe Twitter cum a ramas cu „Cinezu te face de 125 x 125”, dar bine ca ai scris tu :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. sâmbătă, 15 ianuarie 2011, 10:59

    nu stiam de ei… si eu am ceva probleme cu limba nativa:(( asa ca am sa ii urmaresc poate ma mai informez.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. sâmbătă, 15 ianuarie 2011, 13:08

    Excelent!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. sâmbătă, 15 ianuarie 2011, 14:54

    Minunat de abia asteptam oportunitatea asta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. sâmbătă, 15 ianuarie 2011, 15:28

    Bun așa, rămâne doar să așteptăm nominalizarea.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. duminică, 16 ianuarie 2011, 22:43

    Ma inscriu si eu pe lista ta.Ideea mea sper sa prinda la romani.
    L-am rugat pe adi sa ma ajute cu ceva retete pentru proiectul meu.
    Dar o sa le pun si eu o reteta ca suntem tare conservatori: Mamaliga cu lapte condensat indulcit.
    Ca oricum mamaliga ne caracterizeaza pe noi romanii.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 17 ianuarie 2011, 00:00

    Ca și Cris, și eu vroiam să te întreb cum a rămas cu campania asta :p Însă se pare că toți trei ne-am gândit la același lucru.. și nici nu ne cheamă Cristian :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 18 ianuarie 2011, 17:09

    Aha deci voi aveti relatii intre Cristieni

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 18 ianuarie 2011, 17:12

    @Mihai Nu relații.. dar gândim cam la fel :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde