08.12.2016

M-am apucat să fac analize pe twitter

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Ieri am făcut două aroganțe pe twitter. Care, ca și orice aroganțe pe twitter, au ieșit distractiv :)) Le dau mai jos, sub formă de succintă analiză (adică simplă numărare de twituri, vă dați seama). Nu trag nici o concluzie. Mai bine le trageți voi :D

1. Cum aseară am fost în emisiune la Realitatea TV, i-am rugat pe tovarășii de pe twitter să îmi dea un exemplu de lucru bun făcut de Băsescu. Aveți mai jos ce a ieșit:

Total – 46 de twituri, din care:
Au dat exemplu de lucru bun făcut – 22 twituri
Au făcut caterincă – 11 twituri
Au fost neutri (adica au refuzat sa raspunda, s-au dat intelectuali) – 13

2. Am ajuns acasă târziu, așa că, după ce am băut berea de rigoare și am mai rezolvat niște mailuri, m-a prins ora 01.28 la calculator. Așa că am pus întrebarea pe twitter: Ce face twitteristul/twitterista la ora asta: muncește sau freacă manganul? :D Aveți mai jos ce a ieșit.

Total – 32 de twituri, din care:
Muncește – 18
Freacă manganul – 14

Vă mulțumesc pentru atenție:D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cum câștigă o agenție de PR în relația cu un blogger

Ah…

16 comentarii

  1. miercuri, 12 ianuarie 2011, 10:27

    Si acum intelegem ca raportul munca / frecat manganul in tara asta e de fifty – fifty. :)
    Totusi, cred ca manganul are mai multi fani.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 12 ianuarie 2011, 11:07

    Cei care au zis ca freaca manganu… probabil se uitau la p0rn :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 12 ianuarie 2011, 11:11

    Pai si raspunsul meu unde intra? Ca le-am combinat sa fiu arogant. Am zis ca are treaba sa frece manganu :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 12 ianuarie 2011, 11:11

    @blogurim sau nu…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. culaie
    miercuri, 12 ianuarie 2011, 11:13

    Bautul berii intra la „munceste”?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 12 ianuarie 2011, 11:14

    @Valy
    ce intrebarea e asta, mah? asta e munca ce faci tu cu frecatul manganului? :))))))))

    @culaie
    berea intotdeauna e munca
    numai amatorii nu stiu asta :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. culaie
    miercuri, 12 ianuarie 2011, 11:27

    Nevasta-mea crede contrariul. Dar te voi folosi ca argument. 10x

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 12 ianuarie 2011, 11:43

    Eu am fost si serios si la caterinca.Si uite cum s-a mai nascut romanu,in afara de poet.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 12 ianuarie 2011, 15:32

    Şi eu exact în momentul ăla am ieşit de la frecat manganul de la calculator :D Deci, mai era unu pe acolo.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 12 ianuarie 2011, 15:38

    Dar la intrebarea de la 1:28, n-a fost niciun raspuns la caterinca? :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 12 ianuarie 2011, 15:40

    @Florea Cristian
    pentru usurinta demersului analitic, am preferat sa structurez logica analizei doar pe cele doua categorii :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. miercuri, 12 ianuarie 2011, 16:11

    Adica caterinca a intrat la frecat manganul? :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. miercuri, 12 ianuarie 2011, 18:31

    chinezule, nu te văd bine

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. miercuri, 12 ianuarie 2011, 19:14

    ai fost tare aseară în emisiune

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. miercuri, 12 ianuarie 2011, 23:50

    22 de oameni cred ca basescu a facut ceva bun…impresonant

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. marți, 18 ianuarie 2011, 16:59

    @Smile : ar fi fost frumos sa si spuna care sunt lucrurile bune.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde