04.12.2016

Să creștem mari! (Asta e în loc de La mulți ani…)

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Zău că asta este ceea ce îmi doresc și ceea ce vă doresc pentru la anul. Fiecare poate înțelege ce vrea din ce zic eu aici. Căci, oricum, fiecare înțelege fix ce vrea, indiferent câți kilometri de text aș scrie ca să explic ce vreau să zic :)) Că doar așa e fain în onlineul ăsta al nostru :D

Vă dau un indiciu, totuși: a crește mari înseamnă să facem pasul 2.0 de la copil smiorcăit degeaba la adolescent care se plânge mânat de o cauză, de la revoltat de tastatură la revoluționar pe baricade, și, în cele din urmă, de la avatar la ființă 2.0. Îmi doresc asta foarte mult și anul viitor voi merge apăsat pe drumul acesta :)

Și da vă urez un ”La mulți ani” cât China :)) Ne vedem la anul :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Anul viitor îmi bag mufa în două calendare cu bloggeri

Cât de dezbrăcat 2.0 ești fără smartphone?

33 comentarii

  1. vineri, 31 decembrie 2010, 11:10

    La mulți ani! :)
    mari, buni, înțelepți. online și offline, mai ales :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 31 decembrie 2010, 11:15

    La mulţi ani! La fel de mulţi pe câţi chinezi sunt! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 31 decembrie 2010, 11:17

    Să creştem…să creştem…

    La mulţi ani! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 31 decembrie 2010, 11:39

    La Multi Ani frumosi si tie alaturi de familia ta minunata. Eu daca vreau ceva la anul, asta vreau..sa imi construiesc o familie frumoasa ca a ta:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. vineri, 31 decembrie 2010, 12:21

    […] pe final, să ştiţi că sunteţi nişte eroi, vă doresc să fiţi oameni, şi vă urez un an bun, fără criză/crize. V-am […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. vineri, 31 decembrie 2010, 12:24

    La multi si buni sa fie. Cat China.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 31 decembrie 2010, 12:28

    * sa fim dodolotzi (n-am diacritice), gorobetzi nastrusnici sau ciocoflenderii visatori care sa puna ideile si proiectele pe hartie sau foaia de blogger ;)
    * satul de realitatea dura in care se practica aruncatul cu mizerie in ventilator, mi-as dori sa facem o mamaliga care sa explodeze precum vulcanul ala norvegian :D
    * sa iasa cat mai multi din of-line (a se citi tacere, complacere, amutzenie, inactivitate) …
    * activitatea noastra din on-line sa ajunga a fi concretizata cu proiecte marete in real-life ;)
    * sa fim prin noi insine exemple pentru cat mai multi care sa ne intreaca cat mai repede…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. vineri, 31 decembrie 2010, 12:32

    corectez : OFF-line (mai sus) !

    BTW : trai-ti-ar inspiratia lu’ matale si vorbele frumoase la adresa noastra a celor din BLOGOSFERA VRANCEA, la vizita facuta in Februarie 2010 ! pentru acest gest, un pahar de vin, sau de sampanie, ciocnesc si in cinstea lu’ matale ;)
    PATRICKdan, te saluta, cu respect !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. vineri, 31 decembrie 2010, 12:42

    La multi ani Chinezule!Multa sanatate si bucurie

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. vineri, 31 decembrie 2010, 12:47

    La Multi Ani! (nu uita, ca orice copil, adolescent si de multe ori chiar adultii au nevoie de ajutorul celor din jur ;-) )

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. vineri, 31 decembrie 2010, 13:13

    La multi ani ! Sa fii sanatos si sa ne traiesti.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. vineri, 31 decembrie 2010, 13:26

    Tot ce-ti doresti! La multi ani!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. vineri, 31 decembrie 2010, 13:38

    La mulţi ani! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. vineri, 31 decembrie 2010, 13:51

    La multi ani, multa sanatate si sa ne vedem cu bine in 2011. Un an nou fericit plin de bucurii.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. vineri, 31 decembrie 2010, 13:58

    Cea mai mare sustinere de la tine am primit-o. Iti multumesc si iti urez sa ai parte in noul an numai de lucruri bune, sa ti se indeplineasca toate dorintele si sa te bucuri de familie din plin. Pe langa asta, iti doresc multa rabdare, pentru ca fara ea, apar efecte secundare destul de urate (eu am invatat asta din plin). Toate bune!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. vineri, 31 decembrie 2010, 15:03

    Daca vom fi perseverenti si seriosi vom creste. Le urez si eu tuturor mult succes pentru anul 2011

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. Semanticus
    vineri, 31 decembrie 2010, 15:08

    La Multi Ani!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. vineri, 31 decembrie 2010, 15:39

    […] cifre astronomice în Analytics, evenimente bogate şi de calitate, sănătate, fericire şi multă înţelepciune. La mulţi […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. vineri, 31 decembrie 2010, 16:17

    Hai sa traiesti, daca tot te duci pe la Antene fara sa ne spui…
    Cand o sa ajungem sa ne cheme si pe noi…. nu o sa-ti spunem!
    Hai la multi ani cu foarte multi bani!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. vineri, 31 decembrie 2010, 16:31

    La mulţi ani şi un An Nou Fericit cu sanatate şi împliniri!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. vineri, 31 decembrie 2010, 17:20

    La multi ani dumnule China

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. vineri, 31 decembrie 2010, 18:41

    S-auzim numai de bine in anul care vine!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. vineri, 31 decembrie 2010, 18:59

    La multi ani sa ne traiesti de la Rugbyistu

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. vineri, 31 decembrie 2010, 19:20

    […] disper, ci postez in aceeasi zi “De unde vine porecla lui Cioro?”, semnalat imediat de Chinezu pe blogul lui.  Ziua de 12 nov. imi aduce primul comentariu: SilVer posteaza la “Tristetea unui […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. vineri, 31 decembrie 2010, 20:52

    un an excelent din toate punctele de vedere: al turismului, al turismului şi al turismului. şi nu uitaţi: consumaţi morcovi şi frunze de salată.
    aveţi grijă să nu vă prindă Anul Nou treji, lucizi sau corenţi că aşa o să vă meargă tot anul! să nu ziceţi că nu v-am spus!
    gata. la mulţi ani. acum să bem!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. sâmbătă, 1 ianuarie 2011, 11:55

    […] ca s-o terminat. Azi noapte, dupa 12 noaptea, am dat peste filmuletu asta si am ras cu lacrimi de Chinezu si Stefan Murgeanu si va urez si voua un la multi ani. Cam asa se distreaza A-listerii astia :-))) […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. sâmbătă, 1 ianuarie 2011, 13:06

    Pentru 2011 am planuri mari: vreau sa particip la emisiunea „Schimb de neveste”! Pe ce program este?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. sâmbătă, 1 ianuarie 2011, 14:34

    La multi ani Chinezule si sa ai un an plin de impliniri, atat pe partea online cat si pe cea reala!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. sâmbătă, 1 ianuarie 2011, 16:25

    La multi ani si poate anul asta nu o sa te mai milogesti sa apari pe la diverse emisiuni ale trustului Intact , mai rau iti dauneaza aparitiile la tv pentru ca te vede lumea prea timid si prea emotionat :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. duminică, 2 ianuarie 2011, 09:38

    io sincer in 2011 imi doresc sa cresc un pic mai mic (adeca sa ajung sub 100 kg) :D in rest sa crestem mari si tari :)

    la multi ani, tinere China :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. duminică, 2 ianuarie 2011, 20:17

    La multi ani!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  32. luni, 3 ianuarie 2011, 00:56

    La multi ani, apropo stiai ……Cel mai tare site e aici http://chat-ame.blogspot.com/2011/01/cum-sa-ai-un-site-de-succes-in-romania.html voi ce parere aveti?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  33. luni, 3 ianuarie 2011, 12:05

    La multi ani, ca sa te bucuri de sanatate si fericire!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde