10.12.2016

Ultimele 2 zile în care puteți ajunge pagină de calendar!

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Acuma io ce să mai zic? În afară de faptul că sunt încântat și onorat că am stârnit așa prea-frumoasă vânzoleală cu ”Calendarul chinezăresco-bloggeristic” nu mai zis nimic :) Ah, ba da, să vă mulțumesc că sunteți așa de minunați :D

Mai sunt libere lunile februarie, mai și iulie, care, în mod ciudat nu și-au găsit pretendenți :)) Așa că mai aveți cam 2 zile jumate în care puteți să vă anunțați intenția de participare :)

Voi ați deci la sondajul de aici să nu trag la sorți, ci să îmi asum alegerea. Bineeeeee, voi ați vrut-o :)))

Dacă, din greșeală (nu a pus comment, nu am vaăut trackback), cumva am omis pe cineva care a ales una din lunile de mai sus, va rog să ziceți aici ca să îmi torn cenușă 2.0 în freză :D

Mai jos bag încă o dată anunțul ca să înțelegeți ce ratați dacă nu participați :))

Vă alegeți luna pe care vreți să o reprezentați în ”Calendarul chinezăresco-bloggeristic”. Pe ce criterii vreți voi: e ziua voastră, e ziua copilului sau a nevestei, e ziua lui Boc, ce vreți :)) Apoi scrieți pe blog la voi motivația pentru care credeți că meritați incredibila onoarea de a face parte din acest calendar :)) Cum tiparo.ro e sponsorul acestei idei năstrușnice și tot ei vor avea grijă să tipărească și să trimită calendarele la voi, io zic că trebe să băgați un link către ei pe undeva prin postare :D

Postările trebe scrise până pe 29 decembrie, ora 12.00 fix. Da, știu, perioada e mai ciudată, dar ăsta e un experiment și am zis să nu lăsăm să treacă anul până nu îl facem :)) Evident că toți cei care veți fi băgați imperial în calendar veți primi un exemplar prin poștă, împreună cu mulțumirile mele ca TVA :))

Vor fi aleși 12 dintre voi (firește, că doar ultima dată când am verificat 12 luni avea anul :D) pe criterii pe care vă invit să le votați tot voi mai jos, în sondaj, ca să nu avem discuții :)) Puteți voita tot până pe 29 decembrie la ora 12.00.

M-am gândit ca fiecare pagină din calendar să conțină poza cu respectivul blogger, link mare cât China către blogul cu pricina :)) și un mesaj personalizat pe care io, ca chinezu ca tot românu ce mă aflu :D, îl voi adresa bloggerului. Cam asta e ideea, dar sunt foarte deschis la propuneri :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Băi, ce dracu e cu ziua de luni? Sau doar mie mi se pare?

Familia chineză și-a luat bestie malteză (ONU, frateeee!)

18 comentarii

  1. luni, 27 decembrie 2010, 11:12

    Uite că am rezervat eu luna iulie, dacă n-a făcut-o nimeni :) am lăsat link către articol la primul post despre calendar :p

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. luni, 27 decembrie 2010, 12:10

    Vreau si eu februarie :), scriu imediat.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. matilda
    luni, 27 decembrie 2010, 13:26

    Dacă nu revendică nimeni luna mai, mă ofer s-o găzduiesc . Motivaţia ? E luna florilor, a flurilor…….
    Nu a lui Fluture !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. luni, 27 decembrie 2010, 13:32

    Iar va ocupati cu prostii … :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. luni, 27 decembrie 2010, 16:13

    Candidez pentru luna Mai. :) Concurenta e mare, dar merita sa imi joc sansa.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. luni, 27 decembrie 2010, 16:33

    […] chinezule care-i treaba, eu sunt artist. pe mine nu mă intere mașinuțele și nici ski-ul; nu-mi place la  […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. luni, 27 decembrie 2010, 16:45

    Eu sunt mic, dar sunt nascut pe 14 februarie. Se pune? pot, pot, pot? una februarie pls, pls, pls…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 27 decembrie 2010, 17:05

    @Corvin
    bre, tu nu auzi ca nu am mama, nu am tata la faza asta? :D
    scrie matale, publica la tine, cum zice la regulament si apoi mai vedem :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 27 decembrie 2010, 17:47

    Suna bine; abia astept sa apara calendarul…
    …vrea Lavinia Biberi luna iulie… http://laviniabiberi.com/ (mi-a zis pe Facebook :P )
    Si eu eram cu luna Decembrie. Sper sa te fi convins. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. luni, 27 decembrie 2010, 19:27

    Bifez si eu un link aici – http://reveica.ro/ciaina-calendar.html

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. luni, 27 decembrie 2010, 20:35

    Pot sa ma inscriu si eu pentru aprilie?;;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. luni, 27 decembrie 2010, 21:30
  13. luni, 27 decembrie 2010, 22:40

    Am ajuns prea tîrziu la împărţeală… Nu-i nimic, aştept calendarul pe 2012!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. marți, 28 decembrie 2010, 10:31

    Iaca vin si eu cu o propunere mai…inedita! Pentru luna februarie! Daca nu-i bai :) !
    http://dianlala.blogspot.com/2010/12/calendarul-chinezaresco-bloggeristic.html

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. marți, 28 decembrie 2010, 11:10
  16. marți, 28 decembrie 2010, 12:24

    Aici este site-ul blogului meu: http://ana-thisisreallife.blogspot.com/2010/12/decembrieluna-fericirii.html .
    Va multumesc pentru aceasta sansa…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. marți, 28 decembrie 2010, 14:37

    @BogdiP : ce nu intelegi ca decembrie e la mine??????? :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. miercuri, 29 decembrie 2010, 23:11

    Postez si aici sper numai sa ma fi incadrat in timp am ales luna decembrie, ai spus ca mai sunt libere lunile februarie,mai si iulie, eu am scris pt decembrie, pentru celelalte luni s-a ales deja „castigatorul”?? sau doar pt celelalte luni s-au scris posturi??

    http://wp.me/p1e26a-2T

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde