11.12.2016

Scurt tratat de abordat un blogger pe scurt

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

După fiecare eveniment la care particip văd nu știu câți care spun pe blog, pe twitter, pe FaceBook sau pe altundeva că m-au văzut dar că nu m-au deranjat că nu știu de ce. Ceea ce mă enervează teribil. Pentru că (poate îmi scapă mie ceva sau nu știu ce dracu…) dar exact asta trebe să facem la astfel de evenimente, adică să ne cunoaștem. Că altfel, dacă tot pe twitter ne hlizim unii la alții, nu prea am făcut mare scofală, zău :D

Spre exemplu, ieri la Cluj Napoca, unde s-a întâmplat un prea frumos eveniment, și anume Social Media Summit (a fost brici, dar despre asta în alt post :D), a venit la mine Laci. Care, politicos, m-a întrebat dacă am 2 minute să îmi spună ceva. Da’ cum dracu nu, zic :D Și în fix 2 minute mi-a spus că participă la concursul Clipe de inspirație și că vrea să îl câștige pentru a reuși să scrie o carte. Și că mă roagă, dacă pot și dacă vreau, să îl ajut cu o mențiune, ceva acolo. I-am spus că o să mă uit despre ce e vorba și dacă nimic nu mi se pare suspect :D o să zic și io ceva. Ceea ce, după cum lesne se poate observa, tocmai fac :)

Deci nu e greu. Ba chiar foarte ușor. Nu știu cât o să îl ajute pe Laci ce scriu eu aici, dar eu sper că o să ajute pe alții să nu mai stea pe gard și să vină să povestim. Unii chiar au făcut-o ieri. Unii chiar cu niște chestii interesante, despre care, cel mai probabil, o să aflați aici pe chinezu.eu. Pentru simplul motiv că au venit la mine, ne-am cunoscut și am povestit :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Secretul apariției mele pe realitatea.net :D

Linkuri de luni (1 trist, 2 vesele)

10 comentarii

  1. vineri, 17 decembrie 2010, 08:02

    Merci pentru ca te-ai tinut de cuvant.

    O zi buna iti doresc.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 17 decembrie 2010, 08:47

    @Laci
    cu placere si succes :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 17 decembrie 2010, 11:39

    Misto asa..Am votat si eu :D

    Ma, io eram prea obosita sa stau la www party (doar am dat asa, o tura pe acolo) si d-aia imi pare rau ca nu am reusit sa vorbesc cu tine. Dar ma gandesc ca vor fi si alte ocazii. Niciunul dintre voi nu sunteti bau-bau asa cum poate ar crede unii. Iti trebe doar putintel curaj :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 17 decembrie 2010, 12:24

    @Stefy Merci de vot si mai mult curaj data viitoare

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. vineri, 17 decembrie 2010, 13:15

    Eee…la mine nu a fost vorba de curaj, a fost vorba de timp putin de socializare…:)) adica nah…eram pe fuga + eram obosita…am stat foarte putin la party si mnah…da` oricum it will be a next time :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. vineri, 17 decembrie 2010, 14:19

    Ca bloggerita aflata la inceput, ma simt mai putin curajoasa atunci cand vine vorba de interactionat cu bloggeri cu traditie si impact in online. Imi amintesc si acum jenata de prima mea intalnire, pur intamplatoare, cu Bobby Voicu. Ai dreptate, totusi, pentru ca pana la urma, si noi cei noi, nu avem decat de aflat foarte multe lucruri utile de la voi!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 17 decembrie 2010, 14:42

    citez din articol: Nu știu cât o să îl ajute pe Laci ce scriu eu aici, …

    citez de pe clipedeinspiratie.ro: rog administatorii site-lui sa verifice cum au venit voturi cu nemiluita (in timp foarte scurt) la cei care sunt pe primele doua locuri. de la o posta se vede FRAUDA!!! VA ROG LUATI ATITUDINE! SPER SA FITI CORECTI IN ACORDAREA PREMIULUI.

    made in chinezu :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. vineri, 17 decembrie 2010, 16:00

    Eu greu sa abordeze „unul care vrea” pe „unul care are”…….sa nu ma intelegi gresit

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 23 decembrie 2010, 11:43

    […] -Cristian China-Birta sau cunoscut cu numele de Chinezu: “Spre exemplu, ieri la Cluj Napoca, unde s-a întâmplat un prea frumos eveniment, și anume Social Media Summit (a fost brici, dar despre asta în alt post :D), a venit la mine Laci. Care, politicos, m-a întrebat dacă am 2 minute să îmi spună ceva. Da’ cum dracu nu, zic :D Și în fix 2 minute mi-a spus că participă laconcursul Clipe de inspirație și că vrea să îl câștige pentru a reuși să scrie o carte.” continuarea o găsiți aicihttp://chinezu.eu/2010/12/17/scurt-tratat-de-abordat-un-blogger-pe-scurt/ […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. luni, 10 ianuarie 2011, 16:53

    De acord cu Gyerko.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde