09.12.2016

Mulțumesc, dragilor :)

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Ce e minunat pentru unul ca mine, mai buhai, mai hlizitor și om care vrea să vadă cât mai multă lume zâmbind de ziua mea, este să mă trezesc dimineața și să văd cât de mulți oameni faini îmi spun La mulți ani :) Știu că unii o fac că așa trebe, nu că ar simți nu știu ce pentru mine, dar mai știu că cei mai mulți dintre voi au și ei un picuț de simpatie pentru mine (care e de o reciprocitate desăvârșită, vă asigur), iar asta mă onorează teribil :)

Da, dragilor, a mai trecut un an. Și pentru că sunt emoționat, recunosc, da-ți-mi voie să bag clișeul cu trandafirul adăugat la buchetul vieții, numai ca să trag un pic de timp, să respir adânc și să vă spun din tot sufletul meu

Mulțumesc, dragilor :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Despre (ne)discriminare cu Cristi Chivu și Vodafone

Mă duc pe mâna lui Daniel la faza asta…

32 comentarii

  1. sâmbătă, 11 decembrie 2010, 08:23

    La multi ani din partea mea si a pelicanilor mei :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. sâmbătă, 11 decembrie 2010, 08:27

    La multi ani si de-aici, de la Focsani. Sa fii sanatos si fericit!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. sâmbătă, 11 decembrie 2010, 08:28

    Bai, vezi ca eu te si sun. Mai acusi. Ca sa fii sigur de simpatie. Ca m-a enervat partea aia din articol. Zulufatule. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. FlyinG
    sâmbătă, 11 decembrie 2010, 08:36

    La Multi (b)Ani increzutule :) Multa sanatate si mult noroc in viata, de la Campia Turzii.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. sâmbătă, 11 decembrie 2010, 08:43

    fratelui nostru galben… un La Multi Ani sincer, alaturi de cei dragi tie !
    cu multumiri pentru promovarea blogosferei locale din Vrancea ;)
    iti doreste PATRICK de la Epicentru, din Focsani :)
    in cinstea ta, mai ca as invoca spiritul Babei Vrancioaia, sa ne zgaltaie odata :D
    mno, cel mult un 5 pe Richter, asa de fun :))
    maxim, am zis :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. Paiu Stelian
    sâmbătă, 11 decembrie 2010, 08:45

    Vezi tu, Cristian, daca te-ai fi nascut si ai fi trait intr-o mica asezare, unde fiecare cunoaste pe alt fiecare, si acolo unde pizma nu ar fi aparut, firesc era ca urarea sa incolteasca pe fiecare fata cite un zimbet. „Iubiti aproapele ca pe voi insisi…”. Dae ce sa-i faci, civilizatia a adus tot felul de sentimente, iar „distantele” sint si ele destul de mari, incit nu lasa loc apropierii decit virtual.
    Inca odata: La muti ani !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. sâmbătă, 11 decembrie 2010, 08:46

    La multi ani si la multi bani. Sa fi sanatos si iubit.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. sâmbătă, 11 decembrie 2010, 09:01
  9. sâmbătă, 11 decembrie 2010, 09:36

    La mulţi ani Cristi!!! Multă sănătate şi fericire îţi doresc!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. sâmbătă, 11 decembrie 2010, 09:39

    Sun Yat fai Lok ! Asta-i „la multi ani!” in chineza, pentru necunoscatori. Zi-ne unde dai de baut ca sa stim unde aducem cadourile !:))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. sâmbătă, 11 decembrie 2010, 09:42

    La mulţi ani! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. sâmbătă, 11 decembrie 2010, 10:47
  13. sâmbătă, 11 decembrie 2010, 10:54

    Iar am motiv sa beau o bere. La multi ani fericiti!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. sâmbătă, 11 decembrie 2010, 11:52

    :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. sâmbătă, 11 decembrie 2010, 12:50

    @Chinezu – La Multi Ani si sa ai parte de tot ce iti doresti in viata.

    LA MULTI ANI!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. sâmbătă, 11 decembrie 2010, 13:02

    La multi ani! Sa fii sanatos si voios!
    Petrecere frumoasa! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. sâmbătă, 11 decembrie 2010, 13:06

    La multi ani! Ai de ce să te bucuri pentru ce ai făcut până acum, ai de ce să ai speranţe pentru ce va să vină! Felicitări şi ţine-o tot aşa!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. sâmbătă, 11 decembrie 2010, 16:03

    La multi ani, multa sanatate si putere de munca. Eu am pierdut notiunea timpului si credeam ca 11 decembrie era alaltaieri.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. sâmbătă, 11 decembrie 2010, 17:44

    Multi ani fericiti iti doresc! Si cu multe povesti frumoase:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. sâmbătă, 11 decembrie 2010, 17:50

    祝你生日快樂 Chinezu和快樂與你珍貴的家庭!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. Mircea Pauseniuc
    sâmbătă, 11 decembrie 2010, 17:51

    Stai un pic,mosule….nu te grabi cu „multumirile”…..mai sint prieteni care vor sa te felicite de ziua ta ….n-am putut s-o fac mai repede pentru ca azi „l-am sacrificat” pe Ghita …asa ca, acum dupa ce am terminat de facut cirnatii…
    .”doresc sa va transmit dumnevoastra personal ,un salut calduros,sanatate si fericire alaturi de cele mai bune urari”
    La multi ani !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. sâmbătă, 11 decembrie 2010, 19:14

    Sanatate multa si spor la bani ca sate poti bucura de ea, alaturi de cei dragi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. sâmbătă, 11 decembrie 2010, 19:27

    La multi ani si sa auzim numai de bine!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. sâmbătă, 11 decembrie 2010, 20:15

    La multi ani si pe aceasta cale si un vie en rose! :)

    mi-a facut o deosebita placere sa va cunosc la sfarsitul meciului, ne trebuie mai multi oameni ca dumneavoastra in rugbyul romanesc.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. sâmbătă, 11 decembrie 2010, 21:39

    SKYPE A FOST DETRONAT
    ceea ce reprezinta un adevarat tsunami pentru economia americana.
    Acum poti vorbi de pe orice telefon de oriunde fara sa depinzi de internet si la preturi mai mici decat skype http://www.specialconsult.com ne spuna ce avem de facut sa beneficiem de astfel de avantaje

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. sâmbătă, 11 decembrie 2010, 21:47

    Tarzior, dar la multi ani Chinezule! Sa fii sanatos sa mai ai ocazia sa vii aici la Focsani:*

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. grigore
    sâmbătă, 11 decembrie 2010, 21:51

    Ne alaturam celor care iti dores tot binele din lume si „La multi ani!”. Suntem in efectiv aproape complet ( lipseste doar Paula) acasa la noi. Toti avem aceleasi ganduri bune la adresa ta. Luni, am sa public in Informatia Zilei textul tau recent cu Boc si scumpa lui mamica. Astept sa veniti pe acasa. Pa!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. sâmbătă, 11 decembrie 2010, 22:59

    Sa traiasca domnu’ Buhai, ca noua ne place asa hlizitor cum e.La multi ani!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. VictorCh
    duminică, 12 decembrie 2010, 03:54

    Am „reusit” sa intarzii cu urarea – da’ chiar si asa, tarziu, TOT iti urez de la Timisoara la multi ani, sanatate si virtute (s’-avem ce bea, ce manca si ce fu…ma)! Numai bine!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. duminică, 12 decembrie 2010, 05:38

    Un pic cu intarziere (shame on me): La Multi Ani :D
    Salutare

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. duminică, 12 decembrie 2010, 09:43

    dragilro, va multumesc din suflet :)
    sa fiti iubiti si sa fiti fericiti :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  32. duminică, 12 decembrie 2010, 13:28

    Cu putina intarziere, ca ieri am fost cam offline, iti urez La Multi Ani ! Multa sanatate, fericire si succes in toate !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde