30.05.2016

De ziua ta, dragă Românie, mi-am făcut un cadou: un site

Mie îmi place țara asta a noastră. Uneori mă enervez atât de tare pe mine că îmi place de nu pot să vă spun. După aia îmi trece enervarea și iar îmi place. Și tot așa. Căci, nu-i așa, sunt român sadea :)

În fine, nu vreau să intru în sentimentaliste ieftine. Sau mai scumpe, depinde de feellingul fiecăruia. Io vreau doar să vă anunț că acum, de ziua României, relansez politicalocala.ro. Un proiect cu care am cochetat de ceva vreme, dar de care nu am avut nici timp, nici resurse, nici tovarăși cu care să îl apuc de mânere :)) Dar acuma s-a schimbat modificarea :D

Așa că am marea plăcere să vă anunț oficial (ceea ce unii dintre voi știau deja pe șestache :D) că project manager la politicalocala.ro este Adi Zăbavă, în care îmi pun mari speranțe că va face o figură frumoasă (o glumă de asta fotbalistică, între noi :D).

Mulțumesc din inimă lui Vlad Dulea, cel care este vinovatul principal pentru construirea siteului și fără de care nu puteam în veci amin să îi dăm drumul :))

Suntem, evident, la început. Așa că sunt absolut sigur că vor exista și probleme. Dar am rugămintea să ni le semnalați dacă le vedeți, ba chiar să veniți cu propuneri, sugestii și ce vă mai trece prin gând. Adică, pe șleau, să ne ajutați un pic că suntem băieți de treabă și și frumoși pe deasupra :))

Să fiți iubiți :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cum i-am folosit pe Bobby si Bogdana să îmi fac imagine :D

Cum poți participa gratuit la Net Camp

12 comentarii

  1. miercuri, 1 decembrie 2010, 13:40

    Fain proiect…dar politica?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 1 decembrie 2010, 13:46

    @sorin
    asa pot sa te intreb si io despre al tau, dar nu o fac :))
    fiecare cu mizda pa-sii :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 1 decembrie 2010, 14:26

    Si care ar fi telul acestui site ?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 1 decembrie 2010, 15:56

    S-o scos domnu Zăpadă! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 1 decembrie 2010, 16:58

    Foarte frumos site-ul.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 1 decembrie 2010, 17:27

    la cata politica cunosc eu, am inteles totusi ca in plan local sforile se trag tot de la tentru; incurajarea descentralizarii este cu dus si’ntors.

    dar poate ca voi intentionati sa schimbati aceasta mentalitate :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 1 decembrie 2010, 18:48

    Ziua Naţională. A patriei. Şi ce e patria… * Patria este norodul, nu tagma jefuitorilor. * 1 decembrie, o pildă istorică şi un îndemn: renunţarea la renunţare, căci, numai împreună, uniţi, cu credinţă în Dumnezeu, vom izbândi şi vom scăpa trupul patriei de ciuma jefuitorilor. E patria noastră, a românilor de pretutindeni !
    * Este nedrept să înveţi copilul cum să moară pentru patrie, înainte de a-l învăţa cum să trăiască pentru ea. * – Grigore Vieru

    http://sfinx777.wordpress.com/2010/12/01/rugaciune-pentru-1-decembrie/

    LA MULTI ANI ROMÂNIA!
    LA MULŢI ANI, ROMÂNILOR DE PRETUTINDENI !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 1 decembrie 2010, 22:15

    […] mulțumesc tuturor celor care mi-ați postat comentarii la puținele articole publicate, cerându-mi totodată scuze că […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 1 decembrie 2010, 23:05

    La Mulți Ani, tuturor românilor!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 2 decembrie 2010, 00:28

    mno, pai succes!
    sa vezi acu’ interpretari :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 2 decembrie 2010, 11:25

    […] îl citiți la Chinezu pe blog. Ideea e că va da politică la tot cartieru* bloggeristic, arătându-ne politicieni din toată […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde