06.12.2016

De când nu ți-ai periat blogrollul? Rușinicăăăă….

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Mă uit (cu sfială și oarecare stânjeneală) la blogrollul meu și recunosc că sunt fazan. Am un ditai cârnatul acolo Ș)) Dar am mulți pe care nu îi mai citesc. Din diferite motive. Iar în cazul altora nici măcar nu le mai funcționează blogurile. În fine, e clar că am făcut o varză cu monitorizarea blogrollului și că e cazul să mai periez pe acolo. Ca să nu mai zic că între timp am cunoscut alte bloguri care mi-au picat cu tronc și care merită să intre în Marele Blogroll Chinezesc.

Cum am ajuns aici? La începuturi, la mine a fost simplu: cum îmi plăcea ce scrie cineva, chiar și dacă era vorba de o singură postare, poc cu el în blogroll. Și uite așa, încet, încet s-a adunat ditai daravera :)) E drept că unii dintre voi mi-ați mulțumit pentru că ați zis că a fost o resursă foarte bună resursă pentru a se obișnui cu blogosfera :) Dar gata, acuma că v-ați dat greața, e cazul să facem puțină curețenie pe acolo. Mă ocup zilele astea.

Și dacă tot suntem la capitolul ăsta, vreau să vă spun unora direct în buză: să vă fie rușine, Dinu Patriciu, că nu mă aveți în blogroll :)) Ia hai, băgați și voi un ochi la voi acolo și o să vedeți că mulți sunteți în aceeași situație ca și mine :D

Să fiți iubiți.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Pe 16 decembrie luăm Clujul prin învăluire :D

Ei nu își trăiesc viața, execută activități…

18 comentarii

  1. joi, 25 noiembrie 2010, 09:58

    Ioi, m-am simtit. Ai un loc cald, proaspat, la mine in roll

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 25 noiembrie 2010, 10:00

    nu recunosc nimic!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 25 noiembrie 2010, 10:00

    @Titus
    :))))))))))))))))))))))
    asa, asa, sa lovesc decisiv, sa doara :))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 25 noiembrie 2010, 10:05

    Mortala aia cu Dinu Patriciu. :))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 25 noiembrie 2010, 10:07

    @Dan Ciulea
    ia scoate tu antena aia magica de la telefonul ala al tau, ca poate asa prinzi mai bine transmisia :))))))))))))

    @Vlad Herman
    lasa abureala, ca am inteles aluzia: trebe sa te bag in blogroll :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 25 noiembrie 2010, 10:32

    Băi, să ştii că mie-mi funcţionează blogul, nu-ţi rămâne decât să citeşti. Dacă nici asta nu vrei, lasă-mă măcar în blogroll, că am muncit din greu să ajung acolo… :)))))))))))))))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 25 noiembrie 2010, 10:54

    Numa de vrei. :))))) Oricum mi-o placut aia cu Dinu Patriciu. :)))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 25 noiembrie 2010, 11:06

    @anndryusha
    voi face o analiza temeinica si sarguincioasa
    dupa care my people will contact your people :)))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 25 noiembrie 2010, 11:08

    Ah, da, şi eu ar trebui să mai dau cu mopul prin blogroll…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 25 noiembrie 2010, 11:13

    @chinezu: :))))))))))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 25 noiembrie 2010, 11:13

    incredibil cum nu uita nimic chinzu asta!!!! nimic nimic http://www.facebook.com/photo.php?fbid=171339339547634&set=t.100000288611951

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 25 noiembrie 2010, 11:39

    @chinezu daca tot il tii pe swamp acolo, ia baga-mi si mie, rogu-te, un link :D Daca tot m-am sesizat primu’

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. joi, 25 noiembrie 2010, 12:52

    Spre deosebire de tine, când îmi place ce citesc pe un anumit blog, îl bag în reader, cu Feed Demon. În blogroll n-am mai adăugat pe nimeni de ceva timp, însă o să trebuiască și eu să-l revizuiesc și să-l împart în vreo 2-3 categorii :p

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. m3bis
    joi, 25 noiembrie 2010, 12:56

    Da’ eu nu-s în blogroll. De ce nu sunt? Bine, adevărul e că nici nu am blog. Da’ de ce nu sunt?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. joi, 25 noiembrie 2010, 14:03

    Ca să răspund la întrebarea din titlu: de ieri.

    Adică de când m-am apucat din nou de scris pe blog. Şi, la fel ca tine aveam unul suficient de lung din care a trebuit să mai tai ca să egalizez mărimea siderbarului şi a contentului. Dar încă mai am de lucrat la el. Şi meriţi un loc acolo, desigur. ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. joi, 25 noiembrie 2010, 14:23

    da, e cazul sa mai fac si eu curat la mine in blog, nu am mai facut curat de luna trecuta :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. joi, 25 noiembrie 2010, 14:31

    asa, asa, noroc cu mine ca va mai aduc aminte ca si voi sunteti ca si mine la faza asta :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. joi, 25 noiembrie 2010, 23:30

    Il las acolo ca nu cer de mancare. Si nici la aspect nu ma deranjeaza. Am gasit solutia.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde