05.12.2016

No bun!

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Astăzi e meciul. Uruguay – România. De la ora 20.00. Voi îl puteți vedea pe GSP TV sau, mai mișto, la Stejar Pub din Bd. Ferdinand 73, unde se adună mulți suporteri de rugby.

Eu voi fi pe stadionul Charrua din Montevideo, unde cred că o să îmi mănânc juma de tricou de emoție. Și sper ca pe cealaltă jumătate să o mânănc imediat după meci de fericire :))

Deocamdată vă dau două poze. Una cu băieții noștri la ultimul antrenament înainte de meci și una cu afișul meciului.

Hai România!

PS. Băi, Laurențiu, dacă tot iei pozele de aici și le pui pe FaceBook, ai măcar bunul simț să dai și sursa. Nu de alta, dar dacă mai faci de astea chiar mă enervez și chiar nu ai vrea să fiu nervos pe tine. Uite cum ai reușit să strici un moment emoționant… Dă-o dracu de treabă…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Vă salut cu drag din Montevideo (că m-am plimbat prin el :D)

Dragilor, I’m coming home :)

11 comentarii

  1. antonio laurentiu
    sâmbătă, 13 noiembrie 2010, 06:06

    salut chinezu Sau „bai ” !! intradevar am luat cateva informati si poze de la tine .si de la frr.ro ..dar , daca te utii bine am scris si „sursa ” asa ca nu ” te mai nervosa” nu am facut decat sa ajut si sa informez lumea si iubitori de rugby , sa-i stimulez intr-un fel sa fie alaturi de echipa nationala a romaniei (esti si tu in poza in pagina oaks ), , si nu uita ca eu am reusit pe acea pagina care o fac de placere, sa adun aproape 1000 de simpatizanti al rugby-ului romanesc !! si culeg informatii de peste tot… iti salut munca ,e distractiv ceea ce faci , sunt si eu un iubitor de sport si mai ales de rugby care il practic de 25 de ani !!!! te salut .. antonio laurentiu

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. sâmbătă, 13 noiembrie 2010, 09:28

    Sa castigati acolo… da?
    :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. sâmbătă, 13 noiembrie 2010, 12:37

    Esti atat de norocos…
    Hai STEJARII,ca puteti!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. sâmbătă, 13 noiembrie 2010, 13:09

    Echipa noastra poate sa castige, sunt sigur de asta. Le urez succes si ii rog sa ne faca sa bem de fericire dupa meci!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. Alex
    sâmbătă, 13 noiembrie 2010, 13:30

    Off-side! (ca hentz stiu nu exista in rugby, in schimb off-side-ul e ultra-important)

    Pe posterul ala scrie 15:30. Ora orasului Montevideo (si probabil, a intregului Uruguay) este cu 5 ore inapoia Bucurestiului, deci calculand, la 15:30 ale lor va fi 20:30 la noi.

    In fine, probabil e o idee buna sa fii prezent cu juma’ de ora inainte. Eu chiar as fi curios sa aud imnul Romaniei, cantat la rugby! Sau nu se canta imnurile…?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. sâmbătă, 13 noiembrie 2010, 14:29

    No bun- – Chinezu…

    Astăzi e meciul. Uruguay – România. De la ora 20.00. Voi îl puteți vedea pe GSP TV sau, mai mișto, la Stejar Pub din Bd. Ferdinand 73, unde se adună mulți suporteri de rugby. Eu voi fi pe stadionul Charrua din Montevideo, unde cred că o să îmi mănânc j…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. sâmbătă, 13 noiembrie 2010, 16:03

    eu zic ca ii batem cu 1-2 eseuri si 3-4 transformari

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. sâmbătă, 13 noiembrie 2010, 21:45

    Sa-i feliciti pe baieti! E bun rezultatul!!! Se califica in retur!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. Adrian SM
    duminică, 14 noiembrie 2010, 09:05

    Io cred că gălbejimea sa a înghiţit tot tricoul de nervi…. :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. skowronek
    miercuri, 17 noiembrie 2010, 14:47

    „Nu de alta, dar dacă mai faci de astea chiar mă enervez și chiar nu ai vrea să fiu nervos pe tine. Uite cum ai reușit să strici un moment emoționant… Dă-o dracu de treabă…”

    Bai Chinnezule, dar nervos esti, bai! Hai ca sunt curios ce o sa-i faci lui Antonio, pe 27. Precis o sa va intalniti la meci, emotionatule!

    PS: Si nu mai veniti cu vuvuzelele alea, ca nu suntem la fotbal!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 27 ianuarie 2011, 16:38

    […] Ai fost în noiembrie, anul trecut,  cu echipa națională de rugby în Uruguay. Scriai pe blog la momentul acela că îți vei mânca tricoul de emoție pe stadion. Ai făcut-o, până la urmă? Ce alte amintiri […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde