30.08.2016

No bun, hai să facem niște bani și să ne distrăm în timpul ăsta

Mi-a plăcut campania scoaladebani.ro de când am văzut-o. Asă că am primit cu bucurie propunerea BCR de a mă implic de data asta și eu. Pentru că vreau ca premiul I de 4000 de RON să fie câștigat de un cititor chinezu.eu. Și mai vreau ca locul II să fie câștigat de un cititor chinezu. eu. Și mai vreau ca locul III să fie câștigat de un cititor chinezu.eu. Atât :D

Așa că hai să vă zic cum propun io să facem:

1. Înscrie-te în campanie. Căci, vorba bancului, dacă tot te rogi să câștigi la loto, cumpără-ți măcar un bilet :D Vezi că doar săptămâna asta te poți înscrie, așa că bagă mare :D Poți să citești și regulamentul dacă tot ești acolo, că e scurt și la obiect :)

2. Trimite-mi un mail pe cristi.china pe gmail în care să îmi spui ceva de genul ”chinezule, m-am băgat în campanie din cauza ta, așa că dacă nu mă ajuți să câștig stricăm prietenia” :D

3. Eu mă angajez public, oficial și solemn să vă ajut prin toate mijloacele să câștigați premiile puse în joc. Prin toate mijloacele regulamentare, băi, Borcea și Becali ce sunteți :))

4. La finalul campaniei, facem un party cu toți cei care m-au anunțat că s-au înscris în campanie din cauza mea :D Pe principiul am câștigat, deci bem de fericire sau pe principiul am pierdut, deci bem de supărare :)) Dar, atențiune, nu e de ajuns doar să bagi un mail și să te înscrii, trebe să participi și la cursurile de pe scoaladebani.ro. Adică să îți meriți berea aia, ce dracu :))

No bun, hai să facem niște bani și să ne și distrăm on the way :D

Au mai scris despre campanie Bobby Voicu, Adrian Ciubotaru (listă în curs de actualizare, cum se zice :D)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Bărbații și cadourile. Un subiect care mă sperie…

How to Liveblogging de la How to Web

20 comentarii

  1. marți, 2 noiembrie 2010, 10:20

    […] mai scris despre campanie: Bobby Voicu, Chinezu și Cristian […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 2 noiembrie 2010, 10:26

    Noa, ti-a luat-o Ciubotaru inainte si m-am inscris de la articolul lui, dar nu-i bai, contez pe suportul tau, eu fiind cititor de chinezu.eu :) Daca castig vreun premiu vin la Bucuresti sa fac cinste ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 2 noiembrie 2010, 10:30

    Nu sunt majoooooor :(( !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 2 noiembrie 2010, 10:54

    Mai chinez, numai la banii ti-e gandul! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. skybax
    marți, 2 noiembrie 2010, 10:58

    Hmm.. deci ai mail asa cum ai dorit. Sa nu iti faci datoria ca te fugaresc

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 2 noiembrie 2010, 11:08

    BCR nu imi inspira DELOC incredere … asa ca, nu!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 2 noiembrie 2010, 11:13

    @Alin Sbarnaure
    aaaaaa, ai tradat cauza… :))
    atat vreme cat te-ai inscris, e very good :D

    @Burloiu
    lasa, bre, ca vine si randul tau incet, incet :D

    @newdada
    m-ai cam prins, recunosc :D

    @skybax
    sa traiti! :D

    @Dan Ciulea
    respect dreptul tau de a face banking cu altcineva :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 2 noiembrie 2010, 11:35

    Alin, îți mulțumesc; mă trezisem cu noaptea-n cap să public repede articolul:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 2 noiembrie 2010, 11:38

    @Dan Ciulea
    cam asa e, la sfarsitul concursului o sa iti bage pe gat un credit sau mai stiu io ce depozit, doar sa-l faci la el conteaza !
    Concursul asta e un fel de Alchimistul ( by Paulo Coelho), te manipuleaza :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 2 noiembrie 2010, 11:40

    Gata sefu am ales acolo cica echipa Chinezu :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 2 noiembrie 2010, 11:41

    @Burloiu Sa stii ca anul trecut nu am primit nici macar un mail promotional de la ei! Nimic! M-au deranjat alte chestii, vad neremediate nici acum, dar altfel nu m-au stresat cu nimic :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. marți, 2 noiembrie 2010, 11:43

    @Adrian Ciubotaru
    asta inseamna razboooooooooi!
    cand ne vedem la o bere sa discutam armistitiul:
    :)))))))))))))))

    @Sabina Cornovac
    simpatica, fix ca de obicei :D
    merci

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. marți, 2 noiembrie 2010, 11:54

    @Sabina Cornovac
    nu la asta ma refeream, ci te invata practic sa cumperi de la ei intr-un mod subtil…mah rog :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. marți, 2 noiembrie 2010, 12:01

    Mai bine facem un armistitiu si ne unim fortele sa marim sansele :) Ciubotaru + Cinezu = C.C Team

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. marți, 2 noiembrie 2010, 12:39

    Ma poti considera un carcotas si un „off-topicar” :D dar am o mare problema cu institutiile de genul BCR care incearca sa-si salveze imaginea prin aceste campanii. Nu vorbesc chiar in nestiinta de cauza (sau din dorinta de a-mi face reclama)…am si un argument AICI

    Pentru mine, aceste „concursuri” sunt clar pentru a promova imaginea (destul de subreda) a unor entitati. Ceva de genul…Basescu si initiativa cu fondul de solidaritate.

    …dar poate sunt eu nebun…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. Sergiu Turcu
    marți, 2 noiembrie 2010, 14:41

    Chinezule… TU esti vinovat! Din cauza ta m-am inscris! Si tot din cauza ta o sa castig unul din premii! Sa-ti fie rusine! Cum ai putut sa ma convingi sa fac asa ceva? Astept berea!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. marți, 2 noiembrie 2010, 17:58

    Hai ca m-am inscris si eu…..tot din maxima apreciere pt chinezu…..mare om domne…mare

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. miercuri, 3 noiembrie 2010, 14:49

    @Burloiu Da asa e dar le poti lua premiile fara sa iti faci card la ei :) Cine te obliga? Daca te obliga, teapa lor si rusinica

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. miercuri, 3 noiembrie 2010, 15:09

    eu inca nu stiu la cine sa ma inscriu… :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. miercuri, 3 noiembrie 2010, 22:31

    @sabina cornovac
    mai aveai putin si iti iesea cu rima

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde