05.12.2016

Când ești prost, se cheamă că ți-o meriți. Gen io

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Dap, de ieri și până astăzi nu ați avut imensa plăcere de a citi chinezu.eu. Pentru că, încă o dată, mi-am demonstrat limitele incompenței. Mă rog, nu singur, căci nu am cum să scot din ecuație firma de hosting (dar e mai complicat și deja ne-am tras reciproc niște mătărângi prin gură), dar când ți se întâmplă ție ceva și tu ai partea ta de vină, tu ești boul, ceilalți sunt și ei pe acolo.

Deci, pe scurt, chinezu.eu a expirat un pic. Nu mult, căci tovarășii de la Globe Hosting (căci despre ei e vorba) au intervenit rapid (e drept că doar din momentul în care i-am anunțat io, dar asta e altă poveste) și am reintrat în normal.

Deci da, aveți permisiunea mea să ziceți că sunt un mare dobitoc. Pentru că dacă nici la o fază ca asta nu spuneți, atunci sunteți mult, mult prea simpatici :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Scrisoare deschisă către presă și politicieni de bun-simț

Prezentarea mea de la WordCamp România. Dă-i pace…

25 comentarii

  1. duminică, 31 octombrie 2010, 11:11

    Lumea a fost plecata ieri, azi noapte a petrecut si abia acum se scoala sa citeasca bloguri deci ai fost rapid :)).

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. duminică, 31 octombrie 2010, 11:12

    sa nu facem din tantar armasar, stai calm :) noi te iubim si cu si fara blog :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. duminică, 31 octombrie 2010, 11:13

    Dobitoci sunt ei. Mie cand imi expira un domeniu pe care-l am la Goddady, primesc un mail cu 3 luni inainte sa expire, unul cu doua luni inainte sa expire, unul cu o luna inainte, apoi in ultima saptamana primesc inca vreo 3 mailuri. Prost sa fiu sa uit ca imi expira domeniul la cat ma spameaza astia cu instiintari.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. duminică, 31 octombrie 2010, 11:13

    mai mare dobitoc am fost eu cand mi-am pierdut undeva prin iunie articolele scrise de-a lungul a sase luni de zile… nu erau putine deloc :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. claus
    duminică, 31 octombrie 2010, 11:14

    Se mai intampla. Am aflat si noi cu ocazia asta ca pana si Chinezu expira :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. duminică, 31 octombrie 2010, 11:21

    se mai intampla si la case mai mare…life goes on!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. duminică, 31 octombrie 2010, 11:24

    Patasti…, ca sa zic asa! Oricum, n-are sa scoata nimeni brisca la tine pentru atata lucru. :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. duminică, 31 octombrie 2010, 11:48

    ai creat un precedent periculos. poate se obisnuieste lumea fara …:)
    pune si tu un memento pe telefon. pt la anu’

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. Adrian SM
    duminică, 31 octombrie 2010, 11:53

    Şi acu eşti normal?… :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. duminică, 31 octombrie 2010, 11:54

    Hahahahahaha :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. duminică, 31 octombrie 2010, 12:37

    Da’, roata de rezerva e pe undeva? Sa nu mai expire domeniul, nu de alta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. duminică, 31 octombrie 2010, 12:42

    Spune si tu – defectiune tehnica, revizie tehnica:)…Cine nu stie, spune ca asa trebuie sa fie:D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. duminică, 31 octombrie 2010, 12:45

    Se mai intampla si lucruri din astea, bine ca n-a fost pe termen lung si au lucrat si sambata/duminica cei de la firma respectiva.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. duminică, 31 octombrie 2010, 13:27

    Aşa păţeşti dacă vrei să fii cosmopolit şi ţi-ai luat domeniu cu .eu. La .ro plăteşti o dată şi dup-aia ai numai grija gazduirii… :P :))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. serafim
    duminică, 31 octombrie 2010, 14:17

    dobitocule….azi trebuia sa ma sperii :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. FELICIAN
    duminică, 31 octombrie 2010, 16:01

    NU SE POATE …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. duminică, 31 octombrie 2010, 16:16

    io v-am zis ca sunteti prea simpatici fata de cat de bou am fost io la faza asta…
    a mai salvat apelativul dobitocule…
    :))))))))))
    merci pentru incurajare, dar chiar ca de data asta am zbarcit-o rau :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. duminică, 31 octombrie 2010, 17:42

    stii ce-mi place la tine, mai chinezule? ca esti normal – bei bere, iesi cu prietenii si o mai si dai in bara din cand in cand; stau cateodata si mai uit la unii cum isi ascund imediat sub presul vecinului propriile greseli, de ajung sa ma intreb care-i mai tamp dintre noi doi: eu ca recunosc cand gresesc sau el ca nu concepe sa-si ceara scuze cand este evident ca a gresit?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. duminică, 31 octombrie 2010, 17:53

    băi nene, toti suntem oameni, asa ca stai calm, nima nu-i perfect, ce dracu :-))) eu ma speriasem, ca unde sa mai citesc un pui de chinez!?!? scuze ca a trebuit sa te apelez via fb :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. duminică, 31 octombrie 2010, 20:55

    Eu am uitat sa-l platesc incat era sa fie bagat in carantina. =))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. duminică, 31 octombrie 2010, 21:15

    Cand esti prost- se cheama ca ti-o meriti- Gen io – Chinezu…

    cum sa pierzi un blog!…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. duminică, 31 octombrie 2010, 22:24

    si pana la urma cat i-ai dat lu zoso :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. luni, 1 noiembrie 2010, 17:15

    bine c-ai revenit, ca altfel motaiam in inertie :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. luni, 1 noiembrie 2010, 22:51

    no shit!! asta era problema? :))

    mnwgahahahhahahahah

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. joi, 16 iunie 2011, 19:14

    […] var addthis_product = 'wpp-260'; var addthis_config = {"data_track_clickback":true};Aşa cum zicea Chinezu , când o păţeşti şi ai şi tu partea ta de vină, înseamnă că tu ai fost vinovatul, […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde