10.12.2016

Exercițiu de sâmbătă: ce puteți spune frumos despre Boc?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Eu unul m-am săturat să mă enervez instant de fiecare dată când îl văd sau (chiar și așa) aud de Boc. Mă irită băiatul ăsta ridicol de nu pot să vă spun. Mi se pare o caricatură de politician și din ce în ce mai mult un simulacru de om. No poftim, că iar încep…

De aceea vă propun să mă ajutați să nu mă mai enerveze atât de mult gherțoiul ăsta mic care conduce acuma Guvernul și care… hooooooooooo, că iar încep.

Adică să îmi spuneți măcar 3 lucruri pe care le apreciați la Boc, acest catastrofal incident de parcurs din istoria României, care… mă scuzați, aveți cuvântul…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cine zice ca Dej-Baia Mare e drum european, mă-sa-i curvă

Hai să scoatem România la vânzare, dă-o dracu

23 comentarii

  1. sâmbătă, 30 octombrie 2010, 07:19

    m-am străduit, dar nu am găsit nimic. Poate doar loialitatea lui. E greu să fii loial cuiva. Boc e definiția loialității față de un mai mare, față de o idee, față de partid. Și e și sărac cu duhul. Nu știu, dar în scrpturi asta trecea drept virtute. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. sâmbătă, 30 octombrie 2010, 07:39

    Mie imi place pentru ca e micut, nu ocupa spatiu mult si ar putea trece neobservat. Desi nu inteleg cum face de-l vedem toti. Aaaaa…mi-am adus aminte. Se ridica pe varfuri. Sau pe diverse „postamente”.
    Spune tu daca n-am scris frumos despre el. :) Spune tu…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. Adrian SM
    sâmbătă, 30 octombrie 2010, 07:44

    Ştie să cosească, ştie să cioplească şi nu-i displace clisa cu ceapă…. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. kNox
    sâmbătă, 30 octombrie 2010, 08:42

    La cum ai pus problema, e clar ca doar cuvinte bune la adresa lui nu astepti. Doar un exercotiu de „hai sa-l mai injuram putin”

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. sâmbătă, 30 octombrie 2010, 09:13

    3 lucruri care apreciam la Boc…ceri imposibilul. Are ochelari si cam atat.

    In schimb ce URASC este modul in care isi plimba parintii „saraci” din nustiuce sat prin fata camerelor, vezi doamne sa pozeze in „Omul simplu din popor”. Chiar as fi curios cine musca o asemenea momeala?

    Putin off topic….am scris si eu un articol Despre Poltica asa generic AICI Cred ca este cat de cat relevant, Mersi.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. sâmbătă, 30 octombrie 2010, 09:30

    este plin de speranta, poate sa mearga cu pluta si ar mai fi faptul ca este ascultator! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. sâmbătă, 30 octombrie 2010, 09:31

    Daca PDL va reveni la un scor electoral acceptabil pentru ei va fi doar datorita lui Boc, pentru ca a fost si este cel mai bun incasator din politica romaneasca.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. sâmbătă, 30 octombrie 2010, 09:58

    nu apreciez nimic. Nu am ce sa-ti spun :(((((( e subiect sensibil si la mine, CA MI-S BUGETARA si nu numai. CAHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. sâmbătă, 30 octombrie 2010, 09:58

    si bine, frate, zici ca are 9 vieti ca pisica, apropo de Guvernul care nu mai pica :))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. sâmbătă, 30 octombrie 2010, 10:10

    acum ceva ani, inainte chiar ca Boc sa devina primar al urbei Cluj, o prietena de-a mea i-a fost studenta la drept

    se pare ca era un tip foarte fain pe atunci, atat ca om, cat si ca profesor :)

    despre prestatia politica, prefer sa nu spun nimic, pentru ca nu cred ca se poate spune ceva bun, iar lucrurile rele nu sunt obiectul acestui post, din cate inteleg ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. sâmbătă, 30 octombrie 2010, 11:37

    Ce apreciez la Boc: nimic! :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. sâmbătă, 30 octombrie 2010, 12:12

    E mic, tampit si catelusul loial al lui Basescu, intr-un cuvant Mondenii, Carcotasii si multi altii nu vor duce lipsa de persoane parodiate.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. sâmbătă, 30 octombrie 2010, 12:26

    Ce sa zic ma chinezule. Nu prea mai am imaginatie cu bonurile taiate (bine ca ne mai da un zuzu si un covrig) , cu sotiile pe langa serviciu, cu copii fara viitor.
    Nu pot spune decat
    1 nimic
    2 nimic
    3 si iar nimic.
    App jamilla . vwezi ca se incarca cam greu pagina ta.
    Numai bine.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. sâmbătă, 30 octombrie 2010, 12:33

    Daca stiu bine a absolvit o facultate de drept.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. sâmbătă, 30 octombrie 2010, 16:08

    Frumos … ar fi sa plece!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. sâmbătă, 30 octombrie 2010, 20:02

    Chiar ceva frumos? A terminat filosofia cu 10….si ca sa fie frumos pana la capat, vreau sa cred ca pe merit. :-p

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. duminică, 31 octombrie 2010, 13:28

    […] că, dragi prieteni, Alex, Chinezu, Vania, Lars, Moşu, Dono, Irina, Ziaristu sau Ăla mic, aveţi grijă la limbaj, […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. duminică, 31 octombrie 2010, 16:00

    1. Are capacitate de sacrificiu
    2. Curaj (cu tente de inconstienta) sa isi puna in cap poporu
    3. Cum zicea si Adi Zabava, e facut sa primeasca si sa stea in picioare. Singurul care o sa-i dea, fatal, la ficat, va fi base, probabil.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. duminică, 31 octombrie 2010, 16:14

    Am o prietenă avocat care lucrează la o super casă de avocatură din București și care a făcut Dreptul la Cluj-Napoca. Ea spune că a fost una dintre ultimele care a vut ocazia de a-l avea profesor (Drept Constituțional, parcă) pe Emil Boc.

    Din ce spune ea, la cursurile omului mergea tot anul din plăcere. Deși nu punea absențe și nu ținea la asta, era foarte foarte apreciat ca profesor. Știa cum să-și țină cursurile și cum să îi facă pe oameni să meargă din plăcere la cursuri.

    Nu trec nici peste faptul că, pe lângă faptul că a fost profesor, omul a fost un primar excelent. La Cluj, oamenii l-au iubit și l-au votat fără emoții la al doilea mandat. Pe care, din păcate, l-a dat pe poziția de prim om în Guvern. Boc a fost ales primar și se știa dinainte că n-are adversari. Nu e puțin lucru să faci asta într-unul dintre cele mai mari și importante orașe ale României.

    Deci profesor+, primar+. Eu rămân la părerea că hienele de-aici l-au îngropat într-un fel sau altul. NU știu dedesubturile, dar omul a demonstrat că e capabil la scară micro și medie, macro nu i-a ieșit.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. duminică, 31 octombrie 2010, 16:25

    Asa cum zice Mircea. Boc primar/profesor nu se compara cu Boc prim ministru :) Am auzit multi clujeni zicand asta :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. alex
    duminică, 31 octombrie 2010, 16:28

    si mie mi-a fost profesor si la drept si la stiinte politice si pot sa confirm ce a spus @mircea deci nu are rost sa mai zic inca odata, in plus are simtul umorului insa va zic sincer ca toata ca era o placere sa il vad la cursuri imi era scarba sa il vad la TV, chiar si cand era doar prima (era presedinte pd) numai prostii spunea.

    Acum e asa cum il stiti cu totii,
    Care e partea proasta? la Cluj nu mai are ce cauta

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. duminică, 31 octombrie 2010, 20:38

    Tocmai îmi spunea astăzi o bucureşteancă, lăudându-l pe Boc: a reuşi să demoleze mitul cu adelenii deştepţi!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. luni, 1 noiembrie 2010, 15:21

    http://www.youtube.com/watch?v=ayVecvUGmzo
    mai frumos decat o melodie n-am ce sa zic…bine e frumoasa dar nu inseamna ca sunt pro ce se aude in ea

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde