08.12.2016

Gata, vă scot la bere! Da’ numai pe cei mai buni dintre voi…

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Şi cum stăteam io de poveşti pe twitter cu Alex şi cu Vladimir (apropo felicitări pentru mişcarea făcută cu blogul :D), numai ce îmi bat amândoi obrazul că de ce nu dau şi io o bere. Moment în care, idiot cum mă ştiţi, mă loveşte ideea de a combina utilul cu plăcutul, adică să bem şi bere (asta e partea utilă, fireşte :D) cu plăcutul, adică ia să facem noi o competiţie pentru a avea deosebita onoare de a bea o bere cu je :D Vă rog, însă, pe cei mai chiţibuşari dintre voi să înţeleagă ce propun eu aici ca pe o joacă. Şi ca în orice joacă, dacă vrei intri, dacă nu îţi iei jucăriile şi pleci acasă :D

Faza e în felul următor: 10 dintre cei care bat timpul meu de la jocul ăsta primesc bere fără număr de la subsemnatul la o dată care urmează a fi stabilită până la sfârşitul aşa-zisului concurs (poate facem chiar o chinezăreală vampirească de Halloween :D). Adică ne adunăm toţi 11 şi bem cât putem şi cât ne lasă religia :D

Timpul pe care trebuie să îl bateţi este 1:49:30 pe traseul din Rusia şi l-am scos sub presiune, atunci când filmam cu toţi nemernicii ăia pe lângă mine :)) Primii 10 care scot cel mai bun timp (dati si voi un print screen ceva, ca să nu mă aburiţi :D) Atenţie: trebuie să vă faceţi cont ca să vă pot lua în considerare timpii :)

Antrenamentul îl puteţi face şi aici la mine, pe primul joc ever care a a vut onoarea de a fi găzduit pe chinezu.eu :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Dap, am apărut în Playboy, fi-mi-ar cârlionţii

Mica bestie. Eu așa i-am spus, mica bestie

14 comentarii

  1. miercuri, 13 octombrie 2010, 11:45

    you’re on ;)
    se stie ca chinezii n-au nici o treaba in spatele volanului :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 13 octombrie 2010, 11:46

    si vezi ca beau cam multa bere.. paguba ta :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 13 octombrie 2010, 12:04

    Mama, ce usor a fost. Te-am batut, gata. Dam pe mail print screenul????

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 13 octombrie 2010, 12:10

    of, ca n-am timp acum, ca-s la servici :D am scos un timp mai bun, dar am busit toti copacii :))
    vreau un clean run

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 13 octombrie 2010, 12:58

    I am in! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 13 octombrie 2010, 13:05

    add on:
    33 sec. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 13 octombrie 2010, 13:12

    I got my red shoes and my speed hat :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. Daniel Stegarescu
    miercuri, 13 octombrie 2010, 13:14

    1:32:65…din prima incercare; daca vrei iti trimit si un print screen

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 13 octombrie 2010, 14:04

    […] sa faca un interviu cu cativa bloggeri care fac bani din blogging si nu numai printre care si Chinezu : 1) Se pot câștiga bani pe net din România? Daca toti cei care au investit si investesc bani in […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 13 octombrie 2010, 14:51

    Foarte faina ideea, serios :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. B.
    miercuri, 13 octombrie 2010, 16:18

    noo, măi! Io vorbeam de(spre) dusul cu netu’, alea… să-ţi traduc în chinezeşte: „dus cu netu’=dus cu webu’ „. Dap’ dacă tu poet este şi musai vrei să fii dus şi cu webu’ şi cu jebu’….. ce este, este! Numa’ să-ţi umpli bine jebu’!
    Voi, care aspiraţi la izvorul din jebul chinezului, făce-ţi-vă câte-o insignă, un ecuson, ceva, pe care să scrieţi „vrei să ieşi cu mine / ia-ţi banii cu tine”.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. miercuri, 13 octombrie 2010, 16:40
  13. miercuri, 13 octombrie 2010, 16:56

    Aaa! 1:34 si nu mi l-a inregistrat. Argh!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. joi, 14 octombrie 2010, 07:51

    1:38:20 si m-am duelat cu Jenson Button:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde