07.12.2016

Să îmi bag picioarele în iPhone și să îmi iau altceva?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Dobitoc fiind în anumite momente ale existenței mele, mi-am indisponibilizat iPhoneul pentru ceva vreme. Nu mă întrebați de ce, că mi-e rușine maximă să vă spun :D

Numai că până se repara hardughia cică mai durează. Iar io la faza asta cu răbdarea nu prea stau bine, este știu deja :D Așa că îmi iau inima în dinți și vă întreb:

Să îmi bag picioarele în el iPhone și să trec pe alt telefon? Daca nu, de ce nu? Dacă da, ce să îmi iau HTC, Galaxy și alte alea pe care io nu le știu?

Menționez că sunt pe abonament la Vodafone și că, în ciuda deselor fricțiuni pe care le am cu acest operator, nu vreau să îl schimb (pe principiul nu scap de dracu să dau de mă-sa :D).

Mai menționez că pe mine mă interesează la un smartphone este să îi meargă netul și să mă descurc lejer cu mailurile. Restul sunt briz brizuri care nu mă pasionează decisiv :)

Mai menționez că nu dau 50 de milioane pe un iPhone 4 numai dacă îmi dă și o mașină la pachet :D Asta ca să știți cam cât de trend setter sunt :D

Deci?

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Să vând publicitate pe blogul meu prin agenţie sau nu?

Dacă aş avea bani, sponsor pe viaţă aş fi pentru ei

41 comentarii

  1. marți, 12 octombrie 2010, 12:47

    ma stii trecut prin multe. telefoane, zic.
    prima optiune e HTC Desire. A doua e Galaxy S.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 12 octombrie 2010, 12:49

    Îţi recomand Motorola Milestone, un smartphone impecabil. Motivele sunt în acest articol.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 12 octombrie 2010, 12:49

    Daca ai rabadare pana apare Desire Z atunci iti recomand, daca nu…. un galaxy s e ideal.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. Brainiacro
    marți, 12 octombrie 2010, 12:49

    Poti incerca cu Samsung S Galaxy…sa nu ma injuri dupa :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 12 octombrie 2010, 12:50

    update la 4.1, ei? dupa ce am stat nu stiu cate luni cu 3.0 si eu am patit-o dintr-un fel de greseala. mama masii.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. WBF
    marți, 12 octombrie 2010, 12:53

    NU Galaxy, decat daca esti fan de root/lagfix/facut experimente.
    Legat de 4.1, mai ai de asteptat 3-4 zile.

    3-4 zile poti rezista si o caramida cu maner de 1 eur

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 12 octombrie 2010, 12:54

    Daca tot e o chestiune temporara, iti pot imprumuta eu un Nokia 1100 sau un SE k800i. Sunt telefoane foarte bune, semnal excelent, autonomie 3-4 zile lejer

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. Daniel Boca
    marți, 12 octombrie 2010, 12:56

    Dacă ai iPhone e greu sa îți placa GalaxyS, am văzut si ultra testat înainte sa îmi iau iPhone4 (am fost si eu tentat de schimbare, dar m-am potolit repede). Dacă totuși vrei Android, Desire HD arată mai bine decat Desire si este mai puternic. HTC are deja Android 2.2 iar cei de la Samsung sunt foarte lenesi la soft. Sau poate astepti iPhone4 sa vina la Vodafone ;)
    Succes in alegere!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 12 octombrie 2010, 12:56

    bai, nu stiu ce sa zic, sunt tare confuz…
    cica mai dureaza o luna sa mi se repare iphonele
    iar eu atat de mult nu mai astept nicicum!
    de aia va intreb, sa vad ce parere aveti, daca exista si variante mai bune
    ca nu e ca si cum as dormi cu apple sub perna :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 12 octombrie 2010, 13:13

    HTC Desire sau ceva din gama noua (cu android)

    semnat: posesor HTC HERO

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 12 octombrie 2010, 13:13

    Cam mult o luna… Ma rog. Eu zic sa-ti iei tot iPhone. Eu asa as face. De ce nu ? Parca erai iPhonist. :D Iti aduci aminte cine m-a convins sa-mi iau ? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. marți, 12 octombrie 2010, 13:18

    S-ar putea spune ca ai intrat in sevraj din cauza internetului ?

    Iti recomand un Android. Eu am sa-mi iau un Samsung Galaxy in curand. Din pacate nu stiu multe despre interfata pentru ca nu l-am avut in mana dar daca nu-mi place oricum am sa-l reinstalez.

    Daca nu HTC Desire ar fi urmatorul pe lista.

    Sfatul meu e oricum sa-l incerci sa vezi cum ti se pare. Fiecare are favoriti dar important e ce-ti place tie.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. marți, 12 octombrie 2010, 13:19

    eu recomand HTC Desire :D eu il folosesc in principal pentru net.. si se misca super bine (tot pe vodafone)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. claus
    marți, 12 octombrie 2010, 13:20

    Am doua smartfoane d-alea si tot de pe Nokia 2730 classic vorbesc mai mult. Pe alelalte ma enerveaza daca ma suna cineva, ca am treaba pe Twitter si Facebook. Asa ca recomand cu incredere. Nokia 2730, zic. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. marți, 12 octombrie 2010, 13:23

    HTC Desire fara alte comentarii :)

    al meu merge brici cu net de la vodafone cu fb, twitter si 3 conturi de mail sincronizate tot timpul

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. marți, 12 octombrie 2010, 13:32

    HTC Desire, dar iti recomand varianta Z care sta sa apara, datorita tastaturii slide. Pentru trimitere de emailuri and stuff eu zic ca este priceless.
    Va fi urmatorul meu telefon ;))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. marți, 12 octombrie 2010, 14:03

    Eu ti-am spus despre BlackBerry :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. marți, 12 octombrie 2010, 15:41

    Posesor de dudă, îţi recomand HTC Desire, orice variantă. Se mişcă nemaipomenit, şi pentru Android au cea mai bună interfaţă a producătorului, Sense. Face toţi banii. Probabil va fi următorul meu telefon. Când ieşim din criză!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. marți, 12 octombrie 2010, 15:46

    Spune drept, l-ai scapat in toaleta? Sau l-ai bagat in masina de spalat? Pe ultima eu am patit-o. :D Eu imi iau Nokia E72. Nu se compara cu ce spun baietii mai sus, dar daca-i doar pentru o luna, mi se pare oricum o investitie destul de mare. Zic.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. marți, 12 octombrie 2010, 15:51

    Eu mi-am luat HTC. Softul este foarte instabil si se blocheaza… foarte des!
    Intamplare 100% reala. Bunica mea murise si trebuia sa vorbesc la telefon in draci. Va inchipuiti cum este sa ti se blocheze telefonul si sa nu poti sa raspunzi la apeluri si sa fii nevoit sa-l restartezi? Va imaginati cum este sa fii cu mortul pe masa si sa ti se intample asta de mai multe ori? Eu am trait asta pe viu, daca pot sa spun asa.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. marți, 12 octombrie 2010, 16:25

    sunteti niste minunati!
    e drept ca nu m-ati ajutat foarte mult, dar tot minunati sunteti :))))))))))))))))))
    glumesc, chiar m-ati ajutat foarte mult
    multumesc :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. marți, 12 octombrie 2010, 16:45
  23. marți, 12 octombrie 2010, 17:30

    încearcă ceva produs de chinezi. cu siguranţă au găsit ei combinaţia ideală să satisfacă mai multe pretenţii.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. marți, 12 octombrie 2010, 17:43

    Da, băi. Bagă-ţi picioarele şi ia-ţi un Chevrolet Cruze, n-o mai da cotită. :)))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. marți, 12 octombrie 2010, 18:41

    eu am e 72 de la Nokia si nu ma dau pe net foarte lejer.
    iphone e pentru fashionfags… cam atata, nu is mare expert, da ma ajuta la munci.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. gerula
    marți, 12 octombrie 2010, 19:11

    io as vrea sa stiu ce abonament e mai bun, fix pt internet si mailuri.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. marți, 12 octombrie 2010, 19:55

    Da,dupa care mi-l dai mie Iphone:D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. marți, 12 octombrie 2010, 20:24

    Nokia all the way, au smartfoane bune si trainince, fac tot ce fac aifoanele fara pre amari batai de cap, gasesti incarcator subtire in orice birou sau gogoserie etc.

    Recomand Nokia i63 (un fel de 5110 modern), 5730Xpress Music sau e71/e72.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. marți, 12 octombrie 2010, 20:29

    Iti recomand cu incredere sa mergi pe android care e foarte usor de utilizat si prietenos cu o gramada de aplicatii si in continua dezvoltare.
    Iar din experienta unui prieten care testeaza telefoane pentru o companie de telefonie mobila, HTC este foarte fiabil si vine cu android de obicei, insa depinde si de operator. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. marți, 12 octombrie 2010, 22:01

    Eu iti recomand Samsung Galaxy S, e perfect !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. marți, 12 octombrie 2010, 22:12

    Stai calm si asteapta-l sa revina. Intre timp, sa vezi ce fain ii sa folosesti un telefon old-school, sa memorezi numerele celor cu care vorbesti des tot in stil old-school, sa nu te f… grija netului, sa n-ai treaba cu incarcarea… Iti dau in acest sens, daca vrei, un Nokia 1209 sau un 2330, impecabile amandoua.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  32. miercuri, 13 octombrie 2010, 06:27

    dragilor, merci inca o data
    nu am reactionat prea des la ce ati zis voi pe aici, dar am urmarit cu teribil interes parerile voastre :)
    ciudat este ca iphonistii, desi aici in comentarii nu prea au fostg deosebit de activi, pe telefon si pe mess m-au asasinat sa nu cumva sa tradez cauza :))
    hai ca vad io ce fac
    merci

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  33. miercuri, 13 octombrie 2010, 08:42

    deci ba, tu ai iphone si esti pe vodafone?…pai se poate?… e spart? :-))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  34. miercuri, 13 octombrie 2010, 08:59

    Eu imi iau zilele astea Nokia E5 :) Sper sa fie ok :-p Dar mi-ar fi greu sa aleg in locul tau dupa atatea sugestii

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  35. miercuri, 13 octombrie 2010, 11:24

    adica io ma abtin de 4 luni de la dulciuri ca sa pun bani deoparte sa imi iau iphone si tu iti pui problema daca sa iti iei altceva?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  36. miercuri, 13 octombrie 2010, 11:27

    @Vlad: nu merita iphone sa renunti la dulciuri :)
    chiar si intre o eugenie si un iphone as alege o eugenie :)

    bine, daca as putea vinde iphone-ul l-as alege in detrimentul eugeniei si din vanzarea lui mi-as lua inca un Desire si multe eugenii :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  37. miercuri, 13 octombrie 2010, 16:37

    nokia 1110 cu iphodroid şi lanternă :))
    Io am 3G şi nu aş schimba decât cu 3GS

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  38. miercuri, 13 octombrie 2010, 16:53

    I-ati ceva cu Android insa stai departe de Samsung. (Desi telefoanele sunt bune au probleme cu update-urile de firmware, software pc-suite de kko, neseriosi) HTC insa face legea. Si are Sense :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  39. gerula
    miercuri, 13 octombrie 2010, 20:53

    va multumesc mult!!!! In urma fitzelor, dar si sfaturilor bune, mi-am luat nokia E 71. Cost 70 euro. abonament 500 mb. pup all.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  40. gerula
    miercuri, 13 octombrie 2010, 21:42

    imi cer scuze. 90 de euro

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  41. joi, 14 octombrie 2010, 08:21

    Eu de saptamana asta o sa am un Nokia E5 :) Asa ca nu prea am tinut cont de sfaturi. :))) Toti ziceti HTC, Iphone si eu si Gerula ne luat Nokia :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde