07.12.2016

Părerea mea despre situaţia învăţământului românesc

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Ghici România mea, episodul 2. Mănăstiresc…

Jurnal de suporter – Munchen, prima zi

15 comentarii

  1. marți, 14 septembrie 2010, 08:28

    Chinezule, tu ai plozi la scoala?
    Pentru ca ai o replica de politician sadea.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 14 septembrie 2010, 08:34

    Sectoriale transgalactice :))) =)) Funeralu Transgalactic….hai ca m-ai facut sa rad pe dimineata asta. Ce sa-i faci asa e cand mergem pe vot fara sa ne spalam pe ochi sau fara sa ne trezim :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 14 septembrie 2010, 08:36

    Atata timp cat FUneriu si-a trimis fiica la scoala in Franta, i se rupe de invatamantul romanesc, hai sa fim seriosi…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 14 septembrie 2010, 09:48

    Invatamantul in „zodia reformei” ? Glumet cel care a scris asa ceva.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 14 septembrie 2010, 09:55

    Eu zic să te calmezi :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 14 septembrie 2010, 10:16

    @scriu pareri- fata lui Funeriu face scoala in Franta pentru ca familia ei, inclisiv tatal, a locuit acolo. Cu urechile mele l-am auzit pe ministru spunand ca o lasa sa termine acolo anul scolar si apoi o transfera la o scoala din Romania. Acum, o sa vedem noi ce si cum, dar deocamdata asta cu „si-a trimis copilul sa studieze in strainatate” pica.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 14 septembrie 2010, 11:41

    Inca mi-l imaginez pe domn’ ministru la buda.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 14 septembrie 2010, 13:52

    Ai cam spus tot adevarul ….

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 14 septembrie 2010, 14:20

    sa spunem ca s-ar rezolva problema buzilor … calitatea absolventilor ar creste ? …
    cel mult am avea manelisti, cocalari sau pitipoance mai curati/curate … poate … si in mediul rural productia de porumb ar fi pe noi culmi …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 14 septembrie 2010, 14:26

    o precizare. pluralul corect e BUDE

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 14 septembrie 2010, 15:04

    Unde incape atata diplomatie in tine? :))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. marți, 14 septembrie 2010, 15:06

    simt nevoia sa te corectez:
    ministru asta nu poate sa nearga decat la seminarii despre filozofia mefistofelica…. dar nu prea poate ca nu are taiat cordonul ombilical care il leaga de Udrea.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. marți, 14 septembrie 2010, 15:53
  14. marți, 14 septembrie 2010, 16:15

    Bravo bravissimo. Mi-a placut aluzia la „sectorialele transgalactice” !!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. miercuri, 15 septembrie 2010, 21:59

    @Turnofftheglory Da…Alecu e a 6-a parca si Mara e la grupa pregatitoare :).

    :)) faza cu transgalactice mi-a placut si mie :)) aaaaa si cu ocazia asta i-am zis mamei: uite…eu il stiu pe chinezu :))))))) :))))) Incep sa-i introduc pe ai mei in lumea blogosferica :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde