08.12.2016

Dragilor, uite că am ajuns și speaker :)

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Vine un moment în viața unui blogger, când se uită în spate la ce a făcut și, foarte responsabil și matur, își zice: Cum dracu am ajuns așa de departe??? :)) Așa am pățit și eu în ultima perioadă, când am primit 3 oferte teribil de onorante de a fi speaker la anumite evenimente. Din păcate, pe una din ele a trebuit să o refuz, deși era imperială de-a dreptul, dar se bătea cap în cap cu altă întâmplare la care trebe neapărat să fiu prezent :D Dar tot au mai rămas două evenimente la care să mă fac de telecomandă :))

Pe 29 septembrie, la Timișoara, Revista BIZ organizează Social Media Summit, unde se vor anunța ”Cine sunt cei mai influenți oameni din onlineul românesc?”. Cu deosibită onoare (și emoție, recunosc…) am acceptat oferta de a vorbi participanților despre… lasă că o să vadă ei :D Mulțumesc, Marta, pentru invitație :)

Pe 2 octombrie, la Sofia, particip ca speaker la WordCamp Bulgaria. Vinovat pentru asta este Auraș Mihai, dar nu o să îi port multă vreme pică pentru asta :)) Voi bea niște bere bulgărească pe acolo cu Andrei și cu Andrei :)) Vă voi ține la curent :D

Cam asta este. Ce să mai zic? Am ajuns în momentul în care, se pare, fac niște pureci prin blogosferă. Și în care, oricât de tare aș simți că îmi crește ficatul, mai tare simt că am o obligație și mai mare pentru cei care mă citesc și pentru cei care au încredere în prostiile pe care le scriu și le fac :))

Vă mulțumesc tuturor :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Am decis să îmi bag anti-virus. Pentru prima oară în viață

RIP „15 septembrie”. Life goes on, de altfel

16 comentarii

  1. joi, 2 septembrie 2010, 08:25

    Felicitari Cristi! Chiar mi-ar face placere sa ajung la o conferinta unde esti speaker, pacat ca nu e posibil de aceasta data. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 2 septembrie 2010, 08:29

    Dragos, vei avea ocazia cam in 2 luni de acum, la WordCamp Romania. Uuuups, am dat din casa :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 2 septembrie 2010, 08:37

    mno, sa ai numai grija sa iti pui prezentarea pe 2 stickuri si 3 DVD-uri, dupa ce in prealabil ai trimis-o organizatorilor pe email si ai si facut upload pe un site de sharing :D :)))))))

    in alta ordine de idei, succes :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 2 septembrie 2010, 09:01

    Multa bafta ! Si daca ajungi la Sofia, rezerva-ti cateva ore sa o si vizitezi :) Prin anumite zone, e chiar un oras interesant :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 2 septembrie 2010, 09:29

    merci, dragilor, sunteti simpatici :) mai ales Auras, care deja a lansat petardeaua :))

    @Imperator
    clar ca o sa dau un ochi pe acolo
    ca e pentru prima oara cand ajung in sofia :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 2 septembrie 2010, 09:46

    […] timp cat nu ne trezim cu ploaie si temperaturi sub 15 grade Celsius. Chinezu, Vlad si Echipa Bloggerilor Triathlon-isti ne invita la […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 2 septembrie 2010, 10:58

    Felicitări , felicitări . Începi toamna în forță :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 2 septembrie 2010, 12:01

    Bafta la clantanit.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 2 septembrie 2010, 12:35

    Vreau sa stiu mai multe detalii despre evenimentul din 29 de la Timisoara, te rog. :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 2 septembrie 2010, 13:29

    Felicitarile mele !!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 2 septembrie 2010, 13:42

    Felicitari. Imi place postul, pentru ca da curaj si la „pasionatii” mitiei, care au aspiratii. Bafta multa

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 2 septembrie 2010, 15:09

    sincer, in utlimul timp momentul asta imi vine din 2 in 2 zile :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. lol
    joi, 2 septembrie 2010, 19:28

    Succes bre din suflet!!! Nu, nu, nu succesuri!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. vineri, 3 septembrie 2010, 07:42

    hai merci, sunteti simpatici :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. vineri, 3 septembrie 2010, 22:58

    Bafta!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde