04.12.2016

Mi s-a făcut un aşa dor de piesa asta…

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Ieri, cum stăteam io la birou şi lingeam responsabil nişte hârtii, mi s-a făcut brusc şi iremediabil, fără un previz de bun simţ, cum se cade la venerabila mea vârstă, de piesa de mai jos. Una care reprezintă o sinteză a amintirilor pe care le am io din perioada tinereţii mele avântate. Mă înţelegeţi, muzică dance, faza cu dreaming, alea alea :) O perioadă zbuciumată, desigur, dar de care sper că mare parte dintre noi îşi aduc aminte cu mare plăcere…

PS. Îmi cer scuze dacă v-am dezamăgit şi nu am pus un Bach. Dar îmi era greu la vârsta aia să dansez şi să iau gagici în braţe pe o Fugă :))

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Ştiaţi că avem 20.000 de specialişti în marketing?

Mulţumim, Unirea! Respect!

14 comentarii

  1. vineri, 27 august 2010, 07:45

    Vremuri…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. vineri, 27 august 2010, 10:23

    oooooo tempora, o mores ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. vineri, 27 august 2010, 10:24

    Viata.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. vineri, 27 august 2010, 10:26

    :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. vineri, 27 august 2010, 10:27

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. vineri, 27 august 2010, 10:36

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vineri, 27 august 2010, 10:38

    Haidi brie, ca nu suntiem asa batrani. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. vineri, 27 august 2010, 12:06

    Bai, ce chestie, nu aveam noi MTV si youtube atunci ca sa vedem videoclipul.
    Ce fain si videoclipul, mi-am adus aminte ce cool era sa porti helanca din aia subtire, si cat de ciudat arata acum. Iar morala cinica a clipului: nu ii cere omului de la sapa sau preotului sa traiasca in lumea viselor :)) Si: ca sa faci fericita o femeie, e de ajuns sa ii dai o placuta stralucitoare :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. vineri, 27 august 2010, 12:23

    Eu m-as teleporta in anii ’90, acum!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. vineri, 27 august 2010, 12:24

    Inner Circle – The bomb http://www.trilulilu.ro/manutzaaaa/d23569ebd61155
    sau Tag Team – WHOOMP THERE IT IS http://www.youtube.com/watch?v=1V6T0lJc3dU

    Vremuri faine, melodii faine! Parca si lumea era mai faina!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. vineri, 27 august 2010, 12:53

    Sooper ….tocmai cred ca a notat Elena Udrea urmatorul slogan la care s-a gandit ea cu mintea altora: Lend Of Driming! :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. vineri, 27 august 2010, 12:53

    Bun, deci oficial sunt si eu batran, numai amintiri placute imi trezeste piesa asta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. vineri, 27 august 2010, 16:36

    Hhhhhhh, ce tineri sunteti! Eu am aimintiri din ’60’s, 70’s, 80’s…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. vineri, 27 august 2010, 20:29

    Cred ca se facea muzica mai buna pe atunci, prina nii ’90, ma bucur ca ai adus in discutie aceasta perioada.
    De altfel, am si eu o propunere, tot de la Masterboy, pe care o pusesem si la mine pe blog:http://www.youtube.com/watch?v=6e75ZWtBlQY&feature=player_embedded

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde