10.12.2016

Despre Inception şi despre twitter. Sau invers

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Stăteam io ieri cam pe la ora 14.00 pe twitter şi nu ştiu ce mă apucă duhul cel necurat să întreb „adică sunt un papagal dacă nu am văzut Inception?”. Biiiiig mistake :)) Pentru că a început o adevărată devălmăşie pe acolo, obligându-l, imediat pe Bogdan să creeze htagul #nuamvazutinception. S-au mai născut brusc încă vreo două vlastare în #nicieunuamvazutinception şi #nicielnuavazutinception, dar astea aşa, la caterincă :D

Ce vreau să spun eu cu postul ăsta? Ia hai ziceţi voi ce vreau io să spun cu postul ăsta, că văd că abia aşteptaţi :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Academia Caţavencu lucrează pentru mine…

Bă, nici la mare nu scap de paparazzi…

15 comentarii

  1. Marieta
    vineri, 13 august 2010, 06:36

    Cred că vrei să le spui ălora care s-au supărat că nu ştiu de glumă şi sunt prea ” scrobiţi ” În fond şi la urma urmelor twitter nu e site de comunicări ştiinţifice, e site de socializare.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. Pavel
    vineri, 13 august 2010, 07:34

    Cred că vrei să te lauzi prin influența ta de pe twitter. :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. Sorin Grumazescu
    vineri, 13 august 2010, 07:37

    Probabil unii au fost deranjati de ce s-a intamplat, dar eu, pret de cateva minute bune, m-am distrat de minune. Si sper sa mai avem parte de „ineptii” de genul asta. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. Larisa
    vineri, 13 august 2010, 07:52

    …ca… spiritul de turma functioneaza?
    …ca… „unde dai si unde crapa”?
    …ca… multa lume nu a vazut filmul cu pricina? sau
    …ca… mai spuneti si voi :D :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. Mihai
    vineri, 13 august 2010, 08:15

    aaaa…nimic?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. Nina
    vineri, 13 august 2010, 08:23

    Vrei sa spui ca tre’ sa mergem la film.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. Serginho
    vineri, 13 august 2010, 09:43

    Vrei sa spui ca multa lume a vazut filmul si ca tu esti curiost? Poti sa-l vezi online pe filmemisto-online.eu :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. seby
    vineri, 13 august 2010, 12:54

    http://www.ultimulgangster.com Este un joc online de mafie bazat pe povestea cunoscutului mafiot Don Corleone in care poti urma cariera de afacerist,mafiot sau agent FBi.Te asteptam. 100% gratuit

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. Shmen
    vineri, 13 august 2010, 16:45

    Da nici eu nu am vazut Inception.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. mihai teluvet
    sâmbătă, 14 august 2010, 09:03

    Pai nu esti papagal dar poate ai ce pierde. Nu te-ai gandit la asta. Este destul de interesant si merita vazut. new auto

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. mihai teluvet
    sâmbătă, 14 august 2010, 09:04

    Pai nu esti papagal dar poate ai ce pierde. Nu te-ai gandit la asta. Este destul de interesant si merita vazut.
    piese auto online

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. Murariu Cristian-Gabriel
    sâmbătă, 14 august 2010, 13:47

    Deocamdata pe torrente nu a aparut o versiune prea buna asa ca mai astept. Dar promit ca , daca vrei, imediat cum apare un R5 macar , o sa ti-l povestesc.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. ionas vladimir
    sâmbătă, 14 august 2010, 17:08

    Nu stiu ce vrei sa zici…..dar eu l-am vazut ieri si e bun filmul. Chiar foarte bun:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. iulian n.
    luni, 16 august 2010, 08:01

    Inception zici? Vax, eu nu am văzut Matrix !!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. luni, 23 august 2010, 18:27

    Buna Cristian,
    Esti maestru la…”provocari”.E de ajuns sa arunci o pietricica fiindca restul vine de la sine (si tu stii asta !).
    Filmul este interesant si complex. Poate parea complicat insa doar daca ii permiti acest lucru :)
    Ideea este interesanta : furtul de informaţii şi secrete din subconştientul oamenilor în timp ce aceştia visează. Mai apare si conceptul de „vis in vis” (tare, nu ? :) ) + pac pac-ul aferent + explozii = Hollywood (aici chiar este vorba de o „fabrica de vise”). Sunt cateva secvente care iti taie rasuflarea (si nu ma refer aici la butaforia hollywood-iana). Per ansamblu, merita vazut.
    P.S.: Daca ai timp (invitatie valabila pentru toti cei care vad acest mesaj) spune-ti parerea si voteaza aici :
    http://stanciupetronela.wordpress.com/2010/08/23/relatia-cetatean-stat/