08.12.2016

Băi, interesantă mai e blogosfera asta. Dar mare rău…

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Acum vreo câteva zile am decis să îmi fac o curăţenie masivă în reader. Pentru că apucam din ce în ce mai rar să intru pe acolo să mai citesc din blogurile pe care mi le-am pus la raft şi de fiecare dată mă copleşea disperarea când vedeam că am jdemii de unread. Aşa că am tăiat în carne vie. Nu a fost uşor, să ştiţi…

Următorul pas firesc a fost să îmi impun, ca exerciţiu zilnic, să şi citesc blogurile pe care mi le-am păstrat, de sămânţă, în reader. Ceea ce, cu chiu cu vai, am chiar reuşit. Drept pentru care, astăzi vă ofer 4 linkuri, pe care vă invit să le comentăm împreună.

Primul este cu moi, fireşte :D Care am prestat un guest post despre Delta Dunării pe cel mai tare blog despre acest colţ minunat de ţară (ok, e clişeu, dar cam aşa e :D).

O fi acesta primul blog care introduce plata pentru conţinut? Întreb pentru că, zău, habar nu am dacă a mai încercat cineva şi dacă i-a ieşit sau nu.

Un foarte interesant sistem de evaluare a comentariilor chiar de către comentatori implementat de bloggerus maximus care este el :D

Un fel de no comment despre ziarele care nici măcar de împachetat borcanele nu mai sunt bune…

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Atenție, a început Musonul!

Le-am văzut, vă raportez, că poate foloseşte cuiva

10 comentarii

  1. Alex Gheorghiţan ✔
    luni, 9 august 2010, 10:55

    Scuze chinezule, las un comentariu off-topic, doar pentru ca imi place casuta de comentarii, si vreau sa vad cum apare dupa ce comentez. Ma ierti, nu? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. Serginho
    luni, 9 august 2010, 12:31

    Cand ma bagi si pe mine in reader? :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. Mircea Popescu
    luni, 9 august 2010, 13:02

    Eu cred ca-i chiar primul. Dintre ziare, nu dintre bloguri :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. chinezu
    luni, 9 august 2010, 13:15

    pai daca tot m-ai deranjat, spune daca iti place sistemul asta :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. chinezu
    luni, 9 august 2010, 13:16

    he, he, voinicule…
    uite promit ca in momentul in care o sa reusesc sa imi mai bag macar juma de ora in bugetul de timp pentru citit readerul, te bag
    deal? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. zoso
    luni, 9 august 2010, 14:50

    nu numai ca e primul, dar afla ca in 2010 a castigat cel putin 100.000€ din asta.
    stiu ca abia a introdus si ca anul nu s-a terminat, dar mai bine iti spun eu de pe acum decat sa se chinuie autorul sa magareasca in photoshop screenshoturile cu „dovezile”.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. vali petcu
    luni, 9 august 2010, 15:14
  8. Shmen
    luni, 9 august 2010, 21:36

    Da chair e foarte mare, eu am 15 bloguri pe care le citesc cu drag, iar al tau este unul.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. mihai
    duminică, 13 martie 2011, 13:23

    Ce generos e Nea mitica popescu cu google-ul, ia dat 99.000 credite, asa ca orice articol poate fi accesat prin google cache si se consuma din creditele pentru google. Nu cred ca se supara google-ul ca i se ia din credite :)
    http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:k8F1RkjAV1gJ:polimedia.us/trilema/2011/doua-despre-continutul-platit/+polimedia.us+trilema/2010/continut-platit/&cd=1&hl=ro&ct=clnk&gl=ro&source=www.google.ro

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miky
    miercuri, 16 martie 2011, 22:47

    mersi @Mihai, ce simplu e, iei linkul postului, il pui in google si dai click „in cache’,
    ma distrez uneori de debitarile domnului din tramvai care se crede cel mai mare si mai tare :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde