08.12.2016

Să mă apuc de videoblog sau nu?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

În ultimele două săptămâni am fost întrebat de 3 ori, ultima dată chiar aseară, de ce nu mă apuc de băgat niște producții video proprii acilea pe blog. Cum frumos sunt, deștept sunt și de cele mai multe ori devreme acasă sunt :)) am zis că mai bine vă întreb pe voi dacă să o fac sau nu.

Acuma, sincer, ideea mă atrage, nu zic nu, căci, deh, nimic din ce e omenesc nu mi-e străin, including vanitățile :D, dar, pe de altă parte, e cam de muncă la chestiile astea video dacă vrei să le faci cât de cât ca lumea… Așa că, eu extrem de comod fiind, parcă nu m-aș apuca de așa ceva fără să văd de la voi niște intenții, care, după minte mea ar lua exact 3 forme, puse în sondajul de mai jos, la care vă invit cu pioșenie, să votați :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Mă pregătesc de primul drive test oficial

No comment

33 comentarii

  1. miercuri, 4 august 2010, 09:03

    de ce nu incepi cu un podcast intai? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 4 august 2010, 09:05

    :) cel mai bine ar fi niste transmisii live . atunci cand participati la emisiuni . ca videoblog s-a mai facut .

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 4 august 2010, 09:09

    @mihnea
    asa, incurca-ma mai tare in stiinta :))
    lasa ca vorbim diseara la bere si o sa iti treaca :))))))))))

    @valeria
    nu zici rau, uite ca nu m-am gandit la asta…
    o sa vorbesc cu cei de la antena 3 sa vedem daca se poate face
    merci :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 4 august 2010, 09:10

    Io am votat opţiunea a treia, aşa că mi se rupe :)))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 4 august 2010, 09:18

    Altă treabă n-ai? :) Serios.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 4 august 2010, 09:20

    apuca-te, da’ incet asa… ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 4 august 2010, 09:21

    @anndryusha
    ma man :))))))))

    @Mircea Mester
    aha, stiu io ca tu vrei sa stai in calea visului meu de a deveni un mircea badea al blogosferei, nemernic mic si cu cuplu mare ce esti :))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 4 august 2010, 09:26

    Eu am ales optiunea a 3-a, petru ca ori in scris ori video ar fi la fel de bine… cu toate ca la v-log o sa fie o problema cu SEO, si trebuie apelat la Blogatu…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. Semanticus
    miercuri, 4 august 2010, 09:27

    Da, necesarmente, dar intai podcast cum zice Mihnea, e mai simplu dar te ajuta mult sa te concentrezi pe voce, nu ca nu ai fi frumos…:)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 4 august 2010, 09:43

    Coopteaza-i pe Blogatu si pe Neamtu si spargeti topurile :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 4 august 2010, 09:52

    ceva gen blogatu’ sau meekakitty / ray william johnson / shane dawson?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. Anonymous
    miercuri, 4 august 2010, 09:58

    nu am cum sa concurez cu veternaii blogatu si neamtu si nici nu indraznesc sa imi propun
    mai ales ca, daca decid sa ma apuc, o sa o fac cu o periodicitate mai mult decat inspaimatatoare :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. chinezu
    miercuri, 4 august 2010, 09:59

    ala ce isi zice Guest de la commentul anterior io eram :))
    dar inca nu m-am prins cum e cu sistemul asta nou ce tocmai l-am intromisionat acilea :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. Mihai Dragomirescu
    miercuri, 4 august 2010, 10:06

    io zic asa – facem interviul UrbanKid.ro care va avea si componenta video si dupa ce te vezi vorbind pe banda, ca sa zic asa, iei o decizie :P

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. Marius B.
    miercuri, 4 august 2010, 10:07

    O angajezi pe Ana sa se ocupe de video-blog.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. chinezu
    miercuri, 4 august 2010, 10:08

    mastre, deja m-am saturat io de mine de cate ori m-am vazut filmat si guitzand :))
    dar sunt mai mult decat de acord cu interviul :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. colaholicu
    miercuri, 4 august 2010, 10:25

    touche! :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. chinezu
    miercuri, 4 august 2010, 10:34

    bai, gluma-i gluma, dar daca mi-ar permite businessul planul blogului, zau ca as face miscarea asta :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. Zoly
    miercuri, 4 august 2010, 11:27

    Ar fi misto sa faci video blogging :)

    Apropo, mi-am prin urechile in scrierea comentariului :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. Lavinnia
    miercuri, 4 august 2010, 11:29

    Ar fi interesant :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. chinezu
    miercuri, 4 august 2010, 11:38

    si la mine a durat un pic pana m-am prins cum e cu commentul :))
    dar acuma ca m-am obisnuit parca incepe sa imi placa :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. relansat
    miercuri, 4 august 2010, 11:41

    Nu, la ce față ai, sperii copiii

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  23. razvanserbu
    miercuri, 4 august 2010, 11:58

    Cum vrei tu. Daca bagi video sa fie primite. :D Daca nu, nu!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  24. Semanticus
    miercuri, 4 august 2010, 12:01

    Cum spuneam, de acord cu Mihnea, eu zic ca intai sa mergi pe podcast, la voce mai trebe lucrat, ca incolo falos esti, istetz se vede si faci impresie buna.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  25. Mihaela Biolan
    miercuri, 4 august 2010, 12:05

    Eu n-am rabdare sa ma uit la filmulete. Citesc mai repede.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  26. chinezu
    miercuri, 4 august 2010, 12:08

    cu mihnea ma intalnesc diseara la o bere si sa vezi ce omor ii trag pentru ca imi baga idei de astea in cap :))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  27. chinezu
    miercuri, 4 august 2010, 12:08

    sa nu mai spui nimanui, dar si io sunt la fel ca tine :))))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  28. globber.hi2.ro
    miercuri, 4 august 2010, 12:49

    hmmm interesanta ideea :P

    dar mai interesant e noua metoda de comentat !!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  29. Vasile Manu
    miercuri, 4 august 2010, 13:53

    Baga-te in treaba si daca vezi ca te injura prea multa lume si sperii prea multi copii te lasi :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  30. miercuri, 4 august 2010, 14:28

    […] Caut urgent ruda care sa lucreaze la Electrica sau Hidroelectrica in vederea angajarii mele pe un post de economist contabilitate, aprovizioanre, desfacere sau tehnician IT. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  31. Lucia Verona
    miercuri, 4 august 2010, 14:54

    Am votat ca majoritatea :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  32. Perfu
    miercuri, 4 august 2010, 15:01

    Multi au incercat sa faca video blog in Romania si nu le-a iesit mare lucru ..

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  33. Andrei Alexe
    miercuri, 4 august 2010, 17:09

    Eu am trecut in urma cu 1 an de zile pe videoblog exclusiv, ma regasesc mult mai misto in acest tip de blogging, dar nu fac ceea ce defineste conceptul de videoblog sau ma rog jurnal video, etc. Eu filmez pe unde merg si fac un fel de material despre acel ceva. E o forma ce imbina atat imagini din locuri diferite cat si placerea de a le revedea mereu fara sa ma plictisesc. Arunca un ochi http://www.alexeandrei.blogspot.com si tare as vrea sa vad cati mai multi apucandu-se de asa ceva… si da… e mult mai migalitor decat varianta bloggingului scris. Te salut.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde