10.12.2016

Mă pregătesc de primul drive test oficial

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

În urmă cu ceva vreme dau io pe twitter cum că Nissanul meu (Almera, pe care l-am botezat Juji :D), face vreo 6 anişori şi că poate ar fi vremea să mă gândesc să îl schimb. Şi din vorbă în vorbă, din maşină în maşină, numai ce mă întreabă Anndryusha „băi, da’ la Chevrolet Cruze nu te-ai gândit?”. Zâmbesc superior, dar nu apuc să răspund că Mircea Meşter zice şi el că e chiar mişto maşina, iar Sorin Grumăzescu îi ţine isonul… No, ce să mai zic, m-au pus pe gânduri…

Apoi, mare om, mare caracter, Mircea Meşter plusează şi îmi propune să îmi facă rost de un Cruze pentru un drive-test pe un weekend. Aşa că, dacă toate merge aşa cum le-am programat, pe luni o să puteţi vedea acilea pe chinezu.eu un post despre primul meu drive test oficial :D

Bun, am mai scris eu unul despre Aygo, dar ăla nu a fost oficial, ci aşa că mi-a plăcut maşinuţa :))

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Una din cele mai tari reclame ever, ever…

Să mă apuc de videoblog sau nu?

11 comentarii

  1. miercuri, 4 august 2010, 08:20

    Hai, ca abia astept sa citesc review-ul. :) Ce motorizare primesti in test?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 4 august 2010, 08:24

    Un week-end întreg? Norocosule! :)))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 4 august 2010, 08:27

    Oho, foarte misto! :D Nu ai nevoie de cineva sa faca fotografii masinii? :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 4 august 2010, 08:32

    eu am trecut Cruze-ul în top 10 maşini pe care mi le-aş dori alături de o companie foarte selectă precum BMW, Porsche sau alte asemenea. deci sunt sigur că o să fie frumoasă experienţa cu această maşină. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 4 august 2010, 09:10

    bai, si io abia astept sa o conduc :)
    sincer, am mari rezerve, dar poate tocmai de aia o sa fie surpriza si mai mare :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 4 august 2010, 09:21

    Sa ne spui cum a fost. EU am vrut sa-mi scumpar unul dar am auzit mult prea multe pareri naspa. Am auzit ca motorul de 2.0l ar fi cel mai reusit! Asteptam cu interes parerile tale!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. Mircea Meşter
    miercuri, 4 august 2010, 12:00

    @Sorin

    E un diesel de 150 CP. Cutie manuală. Mişto maşina.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. Andrei Pascal
    miercuri, 4 august 2010, 12:22

    Frumoasa masina, frumos si motorul ala. N-o sa fii dezamagit ;) Si mai misto ar fi fost daca aveai ocazia sa pui mana pe una cu cutie automata. Ca eu d-aia caut. Ramane sa fie de acord si portofelul, la care mai trebuie sa lucrez putin…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. chinezu
    miercuri, 4 august 2010, 12:31

    nu sunt fan de cutiile automate :)
    mie imi place sa mestec vitezele :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. Dr.A
    miercuri, 4 august 2010, 12:32

    Iti recomand un Gelly X90 (din spirit patriotic).

    PS> In sfârșit se poate comenta pe chinezu.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. luni, 9 august 2010, 07:41

    […] astea americane ar merita să am o părere despre ele. Ceea ce e și mai grav… Asta până ce am pățit pe twitter ce vă spuneam și până am condus un Chevy Cruze vreo 800 de km, mulțumită lui Mircea de la automarket.ro. […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde