04.12.2016

Deci cam așa îmi plac mie întâlnirile cu alți bloggeri

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Uite așa îmi plac mie întâlnirile cu alți oameni din online, cam cum a fost cea de la Alba Iulia. Care s-a întâmplat pentru că tot eram prin zona pe la Cugir, așa că l-am sunat pe Makavelis ca să stabilească el unde și când, după care a văzut și Crivăț și uite că a venit și el din Cluj Napoca cu doi oameni tare faini Alina și Dragoș de la tvdece.ro :) L-am cunoscut și io pe jorjh, deși s-a tirat cam repete pretextând niște treburi imperios urgente :D, pe Diana și pe Alle, (am confudat-o pe Alle :)))))))))))))), tampit mai sunt :D) două fete pe care chiar am vrut să le cunosc pentru că scriu foarte bine pe blog :) (drept e că au fost cam tăcute, dar no, când doi buhai ca mine și Crivăț încep să se certe, greu ne mai oprește cineva :D), am povestit puțin și cu Djay Rares, care ne-a introdus în atmosfera cluburilor din Alba Iulia (sort of… :D).

Am povestit discuții, așa cum e bine la o astfel de întâlnire, ca să nu cadă în prețiozități și deșteptăciuni :D Fetele au fost cam tăcute, după cum spuneam, dar ne asumăm noi, buhaii, această tăcere, pentru că tareeeeee mult mai vorbim când ne adunăm :)) Atmosferă relaxată, de oameni care s-au adunat pentru puțin timp ca să se simtă bine împreună. Cel puțin așa am simțit eu, nu garantez pentru ceilalți :D

De menționat întâmplare excelentă care i s-a întâmplat (cui altcuiva? :D) lui Crivăț, care s-a apucat să o întrebe pe chelnerița la Gothic, unde ne-am întâlnit, care e diferența dintre sos de usturoi și mujdei de usturoi, căci ambele feluri figura în meniu. Răspunsul a fost devastator: ”mujdei n-avem” :))))))))))))))))

Poza de mai jos, făcută la bariera din șantul din Cetate, e un fel de ”pe aici nu se trece” bloggeristic :))

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Cel mai tare mouse pe care l-am avut vreodată

Mai citesc copiii în zilele noastre? Vreau o infuzie de optimism

14 comentarii

  1. marți, 3 august 2010, 08:01

    Te asteptam si la Timisoara!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 3 august 2010, 08:03

    @Dan Patrascu
    trebe sa ajung si acolo cumva
    inca nu stiu cand, dar e in plan :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 3 august 2010, 08:28

    Chinezuleee, ma confunzi! Eu nu am ajuns deloc la blogmeet, deci nu stiu cine ti se parea ca e ‘Alle’ :D
    achhh, si imi pare fff rau ca n-am ajuns :( am fost plecata din localitate, :-<

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 3 august 2010, 08:31

    @Alle
    nu creeeeed :))))))))))))))))))
    io eram ferm convins ca tu esti :))
    lasa ca dau un miel data viitoare :D
    vezi ce inseamna sa nu fac tabel nominal cu cei prezenti, cu numar de buletin si de pantof? :))))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 3 august 2010, 08:34

    hehehe, nicio problema =))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 3 august 2010, 08:39

    Asa, ma gandeam ca nu scrie nimeni faza cu usturoiul. :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 3 august 2010, 08:43

    @Chinezu: Lecitina for the win! Succes garantat!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 3 august 2010, 10:59

    oameni faini, locatie excelenta, pacat de servire si mancare.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 3 august 2010, 11:01

    @Makavelis: Pai hai ca faza cu mujdeiul am inteles-o dar mancarea ce-a avut? Si ce-ati comandat?(asta ca sa imi faceti pofta in timp ce sunt la munca)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 3 august 2010, 11:01

    @Dee @Makavelis
    bai, faza cu mujdeiul a compensat absolut tot :))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. marți, 3 august 2010, 12:22

    Stii ce ma distreaza? Ca Makavelis o tot tine cu mancarea, desi n-a gustat nimic. Pana si Crivat a zis ca e comestibila :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. marți, 3 august 2010, 12:45

    da, exact. mancare a fost ok, acceptabila. nush de unde teoria asta ca a fost naspa. Si chelnerita a fost simpatica, in felul ei usor confuz :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. marți, 3 august 2010, 13:24

    Mno faină treabă. Data viitoare, mă prezint şi io acasă la asemenea întâlniri. ;)) Multă baftă.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. marți, 3 august 2010, 15:35

    Pana la urma la Gothic v-ati intalnit… :-p…am ajuns si eu azi pe acolo…. cu intarziere :))

    Sper ca va fi si o „data viitoare”, nu?:-p

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde