07.12.2016

Este acesta primul blogger care-și vinde banner pe okazii?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Nenea Lars (era să zic tovarășu, dar din alte pricini decât cele politice :D) și-a scos leader boardul de pe blogul lui la vânzare pe okazii.ro. Dincolo de ineditul situației, eu vă întreb ca unul care nu a mai auzit de așa ceva: este nenea Lars primul blogger român care își vinde spațiul publicitar pe un site de licitații?

Bun, aceste fiind spuse, am doar un cuvânt pentru cei care cred că domnu (iarăși era să zic tovarășu, din aceleași pricini :D) menționat mai sus vrea să facă bani cu mișcarea asta: nope :D

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Am aflat de Alerte trafic.ro la o bere, firește

Probably, cel mai tare eveniment al anului în România

13 comentarii

  1. duminică, 25 iulie 2010, 12:04

    Mulțumesc pentru reclamă. :)

    Cred că experimentul va continua luna viitoare cu o licitație mai liberă ținută în comentariile unui post (eventual folosind ca valută berea). A fost un tovarăș domn care ar fi dat 50 de lei dar nu erau dispuși să-și facă un cont pe site-ul de licitații. :)

    Concluziile, masa și dansul mai în toamnă. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. duminică, 25 iulie 2010, 12:24

    :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. duminică, 25 iulie 2010, 12:44

    pfff o idee ingenioasa de marketing/trafic :P ? ….. sau ?

    any way bafta !!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. Semanticus
    duminică, 25 iulie 2010, 13:50

    Cum spuneam, un pas ps gresit in directia cea buna, hhehehee

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. duminică, 25 iulie 2010, 14:00

    @Semanticus: văd că insiști cu ideea, poți să detaliezi? :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. Semanticus
    duminică, 25 iulie 2010, 14:39

    @Lars
    Cred ca poate fi cel putin o forma de social commerce la care se aduga ce scrie globber.
    Am scris figurativ ca este un pas gresit tzinand cont ca experimentul implica un singur blogar. Ar fi interesant de analizat daca okazii.ro s-ar afla in fata unor situatii similare insa pentru 5 % din blogosefera ro.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. duminică, 25 iulie 2010, 16:45

    Am impresia că Lars ăsta e un fel de blogatu :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. luni, 26 iulie 2010, 07:10

    @emarian
    bre, mariane, de unde ai scos-o pe asta???
    hai sa o luam ca o gluma cam fortata, pentru ca altfel esti intr-o grava eroare :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. luni, 26 iulie 2010, 10:09

    @emarian: stau o idee mai bine la dicție. :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. luni, 26 iulie 2010, 11:01

    […] să primesc un leu pe el pentru o lună. Eh, lui Chinezu i s-a părut o idee interesantă și a scris un articol. Păi domnilor publicitari, stați să vedeți conversie la omul ăsta: după articolul lui am de […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 28 iulie 2010, 10:50

    68 de lei… e bun :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. Semanticus
    miercuri, 28 iulie 2010, 22:40

    vad ca okazii.ro au diversificat oferta, imi place de ei, sunt flexibili

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. hefzii hefzi tizo.ro okazii
    duminică, 19 septembrie 2010, 15:41

    hefzii hefzii tizo.ro okazii.ro Sunday, 19 September, 2010 at 1:18 am
    pai daca au profesori de fraudare buni, gen administrator de sait; – deci: atentie la buzunar; respectiv cont; fiindca pa mine ma facut la buzunar direct administratorii de la Okazii.

    – Atentie: sa deschis si un sait la fel care e de moca; tizo.ro; garanteaza si tepele pana la 6 milioane lei…e pe bune.
    -Si daca aduci si un alt paopandau iti da 100 000 lei de bucata inscris…Adicalea astia, is cretini nu te fura; iti si da lovele… e pe bune. Ai foamea in gat, esti in criza si nevoie de bani sau de lovele?….ti-ai gasit servici: cauta fraieri multi s-ai inscrii si faci bani…le spui ca te-am trimis io daca comenteaza, sau ai probleme; ma cunosc ei bine si unii si altii. Iti trebe un blog de orice fel chiar si googel; iei legatura cu ei ; si iti pui vecinii; prietenii si rudele sa se inscrie la ei( tizo.ro) prin blogu tau si ai 100 000 de bucata. Nu e gluma, nici la misto; poti verifica optiunile le ei; adica te poti convinge…singur.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde