07.12.2016

Să vă fie clar: Top Gear nu este o emisiune despre mașini!

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Cei care mă știți, știți deja că sunt fan înrăit de Top Gear, pe care o consider The Emisiunea TV :D Mi se mai întâmplă să aduc uneori vorba de emisiunea asta, la care multă lume reacționează de genul ”o fi, dar eu nu mă uit la emisiuni cu mașini”. Ei bine, aici e greșeala fundamentală…

Pentru că, la cât mă duce pe mine capul, Top Gear nu este o emisiune despre mașini. Ci o emisiune care ia ca pretext mașinile pentru a face o producție TV de calitate. Top Gear înseamnă pentru mine profesionalism TV în gândirea, execuția, prezentarea unei emisiuni, înseamnă umor britanic de tip… britanic :)), înseamnă filmări excepționale, înseamnă multe, multe altele și, între ele, și mașini :)

Ca exemplu vă dau cele două filme de mai jos. Primul cu un interviu cu fenomenalul Michael Gambon și cel de-al doilea cu un meci de fotbal între… mașini, normal :)) Enjoy!

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Prima leapșă pe care nu o onorez. Dar o dau mai departe

Tu cum salvezi planeta? Sau nu mai merită pusă întrebarea?

9 comentarii

  1. marți, 20 iulie 2010, 07:54

    Chiar nu te pot contrazice. Pot sa sun doar DA si sa zambesc! ;)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 20 iulie 2010, 10:12

    Confirm. Nevastă-mea e mare fan deși nu are nicio treabă cu mașinile. :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 20 iulie 2010, 11:11

    no asa, dragilor, ma bucur ca nici voua nu va plac masinile :))))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 20 iulie 2010, 15:54

    Top Gear este exemplul despre cum se face televiziunea adevarata, asa cum nu se va face NICIODATA intr-o tara de manelisti, ca Romania. Ma gandeam acum cateva zile ca, daca „trustul” Discovery ar fi inceput in Romania, erau demult falimentari. Atat timp cat lumea mesteca doar OTV-uri, cam greu sa faci televiziune. Si, pana la urma, daca prostimea accepta emisiuni de 2 bani, nu vor fi nici televiziunile idioate sa investeasca timp, efort si bani in altceva, daca se fac „succesuri” si dintr-un apartament imputit cu transmisiuni prelungite de la inmormantari.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 20 iulie 2010, 16:08

    bai ce caterinca aia cu fotbalul :))) astia nu-s sanatosi :)))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 20 iulie 2010, 22:11

    Ce gol….deci chiar n-au toate tiglele pe casa…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. Doru
    marți, 20 iulie 2010, 22:35

    Ehe… asta a fost al doilea meci, daca imi amintesc eu bine. Si a mai fost unul dupa acesta.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 21 iulie 2010, 06:42

    Cel mai tare show, din punctul meu de vedere, a fost cel cu excursia cu rulota, care a intarit opinia mea cu privite la must haveurile unei vacante :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 21 iulie 2010, 07:11

    @Doru
    da, a mai fost un duel dar doar intre Aygo :) dar asta dintre Aygo si Fox a fost mai misto parca :D

    @TheMajestiCreature
    daaaaaaa, ala cu rulota a fost de nu se poate :))
    cum au dat ei foc la camping si au facut cozile alea imense pe sosele :))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde