05.12.2016

Cine vine cu noi sâmbătă la Buzău?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

România joacă sâmbătă la Buzău cu Tunisia, la rugby, meci pe care trebuie musai să îl câştigăm pentru a rămâne în cărţile calificării la Cupa Mondială de anul viitor din Noua Zeelandă. Meciul se va disputa în nocturnă, aş că ora de începere este 20.00. Preţul unui bilet este de fix 5 lei :)

Federaţia Română de Rugby face iar un gest frumos pentru noi şi ne pune la dispoziţie un autocar pentru această deplasare. Plecarea se va face la ora 15 din faţa Federaţiei. Rugămintea mea este ca cei care doriţi să veniţi să vă înscrieţi până vineri, 16 iulie, la ora 12.00 pe adresa de mail media at frr.ro. Ideea e să ne adunăm măcar 30 de oameni pentru că altfel, zău, efortul Federaţiei ar fi cam în zadar :)

Şi cum din momentul în care ajungem la Buzău până începe meciul avem ceva timp, ne vom opri undeva la o crâşmă de prin zonă să executăm ad-hoc un #rugbytweetmeet + #beertweetmeet + #buzautweetmeet :)) Aşa că o să fie fun :D

Rugăminte: dacă voi nu puteţi veni, vă rog să daţi de ştire şi altora, prin blog, prin twitter prin viu grai :D, că poate aveţi tovarăşi care ar vrea să fie alături de tricolori la Buzău. Mulţumesc.

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Nu cumva dăm dovadă de fariseim 2.0?

O campanie pe care o sprijin din tot sufletul

22 comentarii

  1. joi, 15 iulie 2010, 11:02

    Eu si @cutzitaru venim dar cu masina personala :) Ne vedem acolo!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. joi, 15 iulie 2010, 11:24

    bravo stimabile, sa va distrati bine si sa tipati din toti rarunchii

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. joi, 15 iulie 2010, 11:25

    s-ar putea sa ne vedem direct acolo :D sa fac un detour in drumul spre casa
    ar fi primul meu meci de rugby in tribuna – happy me!
    doar sa-mi promiteti ca dupa meci, in special pentru ca le vom da bataie tunisienilor si nimeni nu conduce in drumul spre casa, bem cu totii o bere la Buzau ;)
    imi confirm prezenta, aici, pe blog, pana maine seara

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. joi, 15 iulie 2010, 11:30

    ce fain…hai Romania! sa speram ca or sa vina multi…va astept in Buzau !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. joi, 15 iulie 2010, 11:35

    Sper ca ne primiti si pe noi doi :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. joi, 15 iulie 2010, 11:46

    ” si-al 5000-lea tweet este pt. #AlexandruGradinaru HAIDEM la rugby! RT @chinezu Haideti, baaaaaai, la rugby! :)) http://bit.ly/dDhTHC

    Haideti sa-i cinstim numele si sa ne sustinem nationala de rugby ;)

    http://frr.ro/2010/07/15/alexandru-gradinaru-a-incetat-din-viata/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. joi, 15 iulie 2010, 12:02

    As veni si eu, dar nu stiu cu ce ma intorc in Focsani dupa ce se termina meciul. Poate am vreun tren pe la miezul noaptii, altfel n-am idee :-?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. joi, 15 iulie 2010, 12:10

    Păi tot plănuiam să-mi vizitez părinţii, deci sper să ne vedem pe stadion.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. joi, 15 iulie 2010, 12:12

    pentru a asista la această confruntare vitală pentru tricolori, buzoienii sînt obligaţi să plătească 5 lei, o sumă destul de mică dacă ţinem cont de importanţa partidei. Mai mult, femeile şi copiii vor avea intrarea liberă. Un alt lucru interesant este faptul că toate încasările de la meciul de sîmbătă vor fi direcţionate către persoanele afectate în aceste zile de inundaţiile care au făcut ravagii în mai multe localităţi din întreaga ţară.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. joi, 15 iulie 2010, 13:48

    Ptii ce-aș veni și eu :|. Distanța asta…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. joi, 15 iulie 2010, 14:53

    Ce distanţă? Microbuze de la Gara Obor în fiecare oră, ultimul pleacă pe la 19. Ajungi în 90 de minute la Buzău.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. joi, 15 iulie 2010, 15:15

    @claudia, frumos, that’s the spirit!

    Hai lume la meci ca e frumos si facem si un bine! Mai multi e mai bine ca mai putini! Am zis!

    P.S. Normal ca vin, sper ca e clar pentru toata lumea!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  13. joi, 15 iulie 2010, 16:52

    Vom fi prezente ! Suntem un fan club din Buzau, 15 fete, venim imbracate in majorete si facem show !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  14. joi, 15 iulie 2010, 18:33

    De nu plecam creanga prin europa sambata, veneam si eu!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  15. joi, 15 iulie 2010, 18:44

    As veni dar munca …

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  16. joi, 15 iulie 2010, 23:38

    eu! eu! eu! pick me! pick me! :) da stiu ca nu o sa ma primesti :( oricum HAI ROMANIA!!!!!!!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  17. vineri, 16 iulie 2010, 11:30

    Cristi, sa ma anunti daca vrei sa rezerv ceva la vreun local :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  18. vineri, 16 iulie 2010, 14:51

    de pe twitter: ” mi-a venit cel mai nastrusnic gand :D sa fac un road trip cu ai mei maine (ne intalnim rar) & seara sa merg cu ei la rugby la buzau :)) ”
    Ce ziceti? strica doi suporteri in plus? :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  19. vineri, 16 iulie 2010, 16:58

    […] Vine mâine cineva la Buzău?Chinezu anunţa acum câteva zile plecarea bucureştenilor la Buzău, la meciul de rugby România – […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  20. sâmbătă, 17 iulie 2010, 02:13

    Sa-mi pastrati si mie un loc in autocar va rog ;)
    S-a nimerit sa ajung in Bucuresti si ar fi chiar pacat sa nu merg cu voi :D

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  21. sâmbătă, 17 iulie 2010, 10:30

    dragilor, ne vedem la 3 fara un pic in fata la Federatie :)
    Hai Romania!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  22. sâmbătă, 17 iulie 2010, 23:57

    […] federaţiei pentru sprijin şi lui Chinezu pentru entuziasm şi […]

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde