09.12.2016

Despre concursuri pe FaceBook şi televizoare 3D

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Am participat la conferinţa de presă de pe FaceBook a celor de la Samsung organizată de Borţun-Olteanu pentru că mi s-a părut o idee foarte mişto. Adică să aduni jurnalişti, bloggeri şi facebookişti simpli, dacă îmi permiteţi termenul :)), să pună întrebări despre „O nouă dimensiune în TV” mi s-a părut chiar fain. E drept că la un moment dat, fiind mulţi care întrebau pe acolo, cei care trebuiau să răspundă nu au mai putut ţine pasul :)) dar au făcut mai apoi o centralizare adecvată a răspunsurilor.

Dar cel mai mult mi-a plăcut ideea concursului. Care se desfăşoară exclusiv pe FaceBook şi are ca premiu un televizor Samsung LED 3 D Seria 7. Ideea e să îţi dai cu părerea despre „O nouă dimensiune în TV” pe pagina de FB şi să încerci să obţii cât mai multe likeuri.

Hai succes să aveţi! :)

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Care ziceţi, băi, că nu am faţă de jurnalist TV?

Nu contează dacă o femeie e frumoasă sau urâtă

12 comentarii

  1. miercuri, 14 iulie 2010, 08:15

    Din cate am inteles Like-urile nu mai conteaza pentru ca sunt oameni care abuzeaza de aceasta functie si va fi o tragere la sorti…

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. miercuri, 14 iulie 2010, 08:17

    @Alter Ego Blog
    au scos doar dislikeurile, din cate am inteles eu
    o sa ii rog pe cei de la Bortun-Olteanu sa explice si aici mai bine
    merci de precizare :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. miercuri, 14 iulie 2010, 08:18

    Eu am citit in regulament ca ar fi vorba de tragere la sorti… poate e o scapare in regulament.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. miercuri, 14 iulie 2010, 08:22

    @Alter Ego Blog
    pai nu, ca tragerea la sorti ramane :))
    lasa ca o sa intre cineva de la agentie sa explice mai bine :D
    ca sa nu le iau io painea de la gura, cum ar veni :)))))))))))))))))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. miercuri, 14 iulie 2010, 10:04

    Alter Ego Blog:

    Este vorba de o tragere la sorti, dar cu cat ai mai multe like-uri, cu atat ai mai multe sanse la tragerea la sorti. (adica ai mai multe bilete la loterie :P)

    Initial aplicatia permitea sa dai si Dislike, dar in urma feedback-ului celor participantilor am scos-o si-a ramas doar butonul de Like :) Dislike-urile nu mai functioneaza, like-urile functioneaza in continuare si cresc sansele participantilor la tragerea la sorti. Sper ca e clar acum :)

    Multumim Domn Chinezu :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. miercuri, 14 iulie 2010, 11:01

    @ligia adam, practica m-a invatat ca sansele acestea tin de teoria probabilitatilor :) si sincer am vazut oameni care au castigat cu doar 2-3 sanse si altii care n-au castigat desi aveau 1.000 de sanse… practic sunt mai multe sanse doar teoretic :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. miercuri, 14 iulie 2010, 11:04

    Pai da, tocmai, ca am vrut ca toata lumea sa aiba sanse sa castige televizorul (iar unii sa aiba sanse mai mari, in urma like-urilor) :)

    Multa bafta!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. miercuri, 14 iulie 2010, 11:06

    Eu nu particip ca n-am voie conform regulamentului :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. miercuri, 14 iulie 2010, 13:02

    O gramada de concursuri pe facebook in ultimul timp… cand e un concursul trebuie sa ai facebook si sa dai add.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. miercuri, 14 iulie 2010, 17:38

    Un motiv pentru care imi place FaceBook

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. Eva
    joi, 30 septembrie 2010, 11:06

    Tragerea la sorti nu e tocmai transparenta.
    Daca e concurs pe Like-uri si un participant se chinuie sa adune 400 Likes si e primul….. care ar fi explicatia sa dai premiul prin targere la sorti celui care are doar 280 Likes? Da exista conturi fales, dar nu poti demonstra ca 20 de conturi apartin unui singur om in scurtul timp desfasurarii concursului.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. vineri, 29 octombrie 2010, 08:00

    cine a castigat?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde