03.12.2016

Îl știți pe nenea ăla care vorbește despre vinul românesc?

Află cum poți să câștigi o Dacia Duster Laureate și alte zeci de premii.

Pentru cei care vă întrebați care e faza cu nenea ăla cu cioc, care ne vorbește plin de afectare despre virtuțile vinului românesc, Nicu Bendea ne explică că cum e chestiunea :D


Vezi mai multe video Haioase

Despre autor: Cristian China-Birta

Blogger din 2007. Toamna :)) Antreprenor din 2009. Mândru membru al Kooperativa 2.0.

Discriminalizăm și noi mai cu talent?

Cine guvernează în realitate lumea?

12 comentarii

  1. marți, 13 iulie 2010, 09:15

    Dumnezeule….cata actorie!!! :)

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  2. marți, 13 iulie 2010, 09:31

    Mai frumoasă parodia decât emisiunea :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  3. marți, 13 iulie 2010, 09:39

    e bun nicusor … de cativa ani, nu am pierdut nici un spectacol de’a lui (imi spune DD ciulea TV, ca ma duc sa il si filmez :-)) )
    Cu permisiunea ta, am sa le spun cititorilor tai ca are si blog … si daca vreti sa cititi doar ce scrie el, uite aici: http://www.comedica.ro/blog/author/nicu/

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  4. marți, 13 iulie 2010, 11:07

    Cam da, cam de-acolo! Perfect. Foarte foarte perfect! Joacă atît de bine că am avut impresia că emisiunea este un pamflet după sceneta asta :))

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  5. marți, 13 iulie 2010, 12:27

    da-l incolo…ma scoate din minti cand il vad

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  6. marți, 13 iulie 2010, 12:32

    Dumnezeule credeam ca numai eu sunt cea care schimb canalul cand incepea povestea vinului:)) Super parodia!

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  7. marți, 13 iulie 2010, 13:04

    da :)) mie mi se pare foarte tare tipul.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  8. marți, 13 iulie 2010, 13:10

    e ok si asta, dar mie-mi place foarte mult originalul !
    Argumentatie – aici intervine faza aia in care noi romanii trebuie sa ne pricepem la orice si ne dam cu parerea despre un tip care se pricepe foarte bine doar la ceva anume, domeniul in care s-a specializat !
    de aceea, cand nu avem solutii (desi suntem campioni mondiali la spart seminte si datul cu parerea in ale politichiei si fotbalului), apelam frecvent la clasicul reflexiv : „trebuie sa se faca ceva” !
    de aceea nu il sufera o mare parte din romani, pe tipul (oenologul) din pauza meciurilor care spune o poveste a vinului cu gesticulatie, cu mimica, apeland la informatii din domenii variate.

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  9. marți, 13 iulie 2010, 15:28

    @PATRICKdan: sa inteleg ca pe tine te enerveaza orice forma de parodie? … da? …
    Am inteles, gluma e pentru oameni seriosi … !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  10. marți, 13 iulie 2010, 21:02

    =)) Unde se gasesc oameni ca acesta?

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  11. miercuri, 14 iulie 2010, 00:53

    @Dan Ciulea : am zis, mai sus: e ok si parodia asta !
    relacs with yours sarcasm !

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde
  12. ardeleanu'
    miercuri, 14 iulie 2010, 22:48

    Nu știe nimeni linkul spre reclama originală – ca etalon; parodia e demențială!

    Nicu s-o cam întrecut pe el însuși parodiindu-l și pe Badea(cu ratingul ce i-l face lui Voiculescu) și reclama cu Chivu la bere

    Thumb up 0 Thumb down 0

    Răspunde